Arto Paasilinna “Gudrioji nuodų virėja”

2012-07-23

Antroji A. Paasilinna knyga iš keturių lietuviškai verstų. Po pirmos sakiau, kad jei ir kitos bus geros, mylėsiu šitą rašytoją. Tai va, jau myliu. Fantastiškos knygos. Šita man netgi labiau patiko už “Kaukiantį malūnininką“. Beje, jei pagal pastarąjį suomiai pastatė filmą, tai pagal “Gudriąją nuodų virėją” sukurpė mini serialą.

Arto Paasilinna “Gudrioji nuodų virėja”

Viršelis. Kas kuria tokius viršelius? Ok, knygoje parašyta, kas. Bet kas leidžia juos spausdinti? Prie ko ten ta kraupi boba ant suolo? Knygos herojė – smulki, susitvarkiusi, pasidažiusi, elegantiška 78 metų moteriškė, žilais plaukais. Na, šita bent jau irgi lesina paukščius (turbūt). Apie pavadinimo šriftą tai net nepradėsiu. O būna ir gražių viršelių.

Groteskas. Mokykloje labai visi žavėjomės, kaip B. Sruoga “Dievų miške” baisius dalykus aprašė juokingai. A. Paasilinna irgi tikras grotesko meistras. Turinys žiaurus (ir vėlgi, lietuviams labai artimas…) – trys “pacukai” persekioja bobutę, ją terorizuoja, atiminėja pensiją, galiausiai sumano visai “užlenkti”, bet taip gaunasi, kad visi žūva nuo jos rankos. Netyčia. O kur dar smagūs tų trijų besmegenių gyvenimo aprašymai. Kai įsivaizduoji, tai baisu, bet kai skaitai, tai kikeni :)

Patarlė. Nekask sau duobės, nes kitas įkris. Perskaitę supras :)

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 1

Gudrioji nuodų virėja « Fantastiškų (-os) knygų žiurkės

2013-01-31 19:10

[...] Novum už nuorodą į suomišką viršelį). Rate this:Share this:Like this:LikeBe the first to like [...]