Jean M. Auel “Pirmykštė moteris: Kelionė per lygumas”

2014-08-31

Ketvirta “Žemės vaikų” serijos knyga ir, deja, pati neįdomiausia :( Džiaugiausi, kad tokia stora – net 830 puslapių, – bet tekste tiek kartojimo, kad laisvai kokį 100 galima būtų mesti lauk.

Jean M. Auel “Pirmykštė moteris: Kelionė per lygumas”

Kelionė. Taip, visą knygą Aila su Jondalaru keliavo atgal į pastarojo gimtinę. Skaitydama vis atsiversdavau žemėlapį pasižiūrėti. Labai norėjosi jo didesnio ir detalesnio, su pažymėtomis dabartinių šalių teritorijomis (nors rašant knygą tos teritorijos buvo dar kitokios, juk 1990 m.). Visgi kelionės pagrindas yra eiti eiti eiti, joti joti, pavalgyti, pamiegoti, vėl eiti eiti… Taigi labai daug kartojimo apie tai, kas buvo valgyta, kokia arbata virta ir kokios žolelės surinktos.

Nuotykiai. Kadangi Aila ir Jondalaras bent jau tose teritorijose buvo pirmieji, prisijaukinę gyvūnus, kiti žmonės jų bijojo. Natūralu, bet vėl kartojimas apie baimes, apie dvasias ir t.t. Susitikimai su žmonėmis knygoje buvo pats įdomiausias dalykas. Tų susitikimų labai laukė ir pati Aila… Net nusistebėjo, kad tiek daug žemės yra, o tik tiek mažai žmonių. Na, keliaudama dabar taip negalvotų :) O šiaip knyga labai panaši į pačią tų dviejų kelionė – žiauriai ilgai, daug pasikartojimų ir labai laukiami reti susitikimai su kitais :)

Vertinu 8/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

Jolanta

2014-08-31 0:53

Na va, maniau pulsiu skaityti :)

Jolanta

2014-10-18 19:04

Įpusėjau šią knygą ir pritariu autorei, kad ši dalis nėra tokia įdomi kaip dvi pirmosios. Kelionės aprašymas kai kur gana įdomus, bet 300 psl gamtovaizdžio aprašymų beveik neįmanoma atidžiai perskaityti. O jau meilės scenos! Tikras holivudas :)