James Dashner “Bėgantis labirintu”

2013-10-31

Šitą knygą drąsiai galima dėti į vieną lentyną su “Bado žaidynėmis”. Panašus stilius, skirta tam pačiam skaitytojui. Nors “Bėgantis labirintu” paskaičiau per du vakarus, “Bado žaidynės” visgi įtraukė labiau. Tuomet skaičiau ir mėgavausi, o dabar tiesiog skaičiau.

James Dashner “Bėgantis labirintu”

Paaugliams. Kartais vis pasigailiu, kad mano paauglystėje tokių knygų nebuvo. O jei ir buvo, tai neišverstos. Gal todėl vis nepraleidžiu progos sukrimsti vieną kitą populiarią paauglišką knygą. Ir, turiu pasakyti, nemaža dalis jų yra geresnės už populiarią literatūrą suaugusiems. Gal young adult rašytojai labiau stengiasi ar ką… Vienintelis skirtumas nuo suaugėlių literatūros yra tas, kad veikėjai yra 15-17 metų, o meilė baigiasi ne seksu, o bučiniais ir pasilaikymu už rankų.

Labirintas. Trakas – vieta, kur paslaptingoje dėžėje kas mėnesį atvyksta po vieną berniuką, praradusį atmintį. Ten jų gyvena ir tvarkosi jau visai nemažas būrys. Plotą supa aukštos sienos, kurios kasdien atsiveria ir iš Trako galima patekti į labirintą. Berniukų užduotis ir didžiausias noras yra surasti išėjimą, bet tai atrodo beveik neįmanoma. Tik naujokas Tomas pralaužia ledus. Jo sprendimas yra gan lėkštas, apie tai buvau pagalvojusi jau knygos pradžioje, bet pats labirintas buvo įspūdingas. Mačiau, kad kitais metais pasirodys ir filmas, tai greičiausiai pažiūrėsiu. Vien dėl įdomumo, kaip atrodys pabaisos grizai, nes šioje vietoje rašytojas fantazijos nestokojo.

Kitos dalys. Knyga baigiasi intriguojančiai, visai norėčiau ir kitas dalis paskaityti. Iš viso jų yra jau keturios.

Vertinu 8/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

canada goose

2019-11-14 16:27

Hello! I just want to give a huge thumbs up for the great data you will have here on this post. I might be coming back to your weblog for extra soon.

golden goose outlet

2019-11-18 1:36

An fascinating dialogue is worth comment. I feel that you must write more on this topic, it won’t be a taboo subject but usually people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers