Erin Morgenstern “Naktinis cirkas”

2013-03-18

Labai lengva tapti šios knygos gerbėju. Dėl to jų visai nemažai pasaulyje ir yra. Piešiamos iliustracijos, rengiami teminiai vakarėliai, radau jau ir atvirukų komplektą. Skaičiau knygą lėtai, atidžiai kiekvieną detalę. Įsivaizdavau kiekvieną spalvą, kvapą, jausmą. O jų čia daug… labai daug. Dėl to galvoje liko daugiau paties naktinio cirko, o ne jame besivystančios istorijos, nors ši irgi nuostabi.

Erin Morgenstern “Naktinis cirkas”

Spalvos. Juoda, balta. Raudoni šalikai. Žalia suknelė, pilkas kostiumas, tamsiai rudos garbanos, pilkai žalios akys. Bet daugiausia juodos ir baltos. Visas cirkas, visos jo palapinės, kurių yra begalės, visi artistų drabužiai – viskas juoda ir balta. Naktinis cirkas atvyksta nepranešęs ir veikia tik naktį. Jame tiek visko, kad nenuostabu, jog greitai įgyja po visą pasaulį sekiojančių gerbėjų būrį.

Kvapai. Cirkas kvepia laužo dūmais ir karamele. Cinamonu ir šokoladu. Paslaptimi. Cirke yra netgi palapinė, kurioje buteliukuose kvapų pavidalu išsaugotos istorijos. Atostogų prie jūros kvapas, žydinčio sodo kvapas, tamsos ir baimės kvapas.

Reginiai. Iliuzijos. Tokios, kad atrodo, jog tai burtai. O gal tai tikrai burtai? Tik atrodo kaip iliuzijos… Didžiulis baltas laužas. Stebuklingai atrodantys laikrodžiai. Akrobatai, nardantys palapinės palubėse, o apačioje nėra apsauginių tinklų. Kūliais besivartantys dresuoti kačiukai. Ugnis, žiburiai, labirintai. Čia atsirandančios, čia pranykstančios durys. Spalvas mainančios suknelės ir skausmingai lėtai judančios statulos. Reginių knygoje begalė, vaizduotė pavargsta greičiau už akis.

Jausmai. Ir viskas, visas tas nuostabus cirkas – tik varžybų arena. Jis sukurtas tam, kad dviejų burtininkų mokiniai turėtų kur varžytis. Žinoma, ne viskas taip paprasta. Žaidimo taisyklės neaiškios, o jausmai, atsiradę vienas kitam, aiškūs kaip dieną. Aišku, tokia stebuklinga istorija negali turėti laimingos pabaigos. Nors ji nėra labai bloga. Jausmai liko. Ir cirkas liko. Žinau, kad jis – tik rašytojos fantazija, bet labai norėčiau tokiame apsilankyti iš tikrųjų :)

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 4

Salomėja

2013-03-18 17:10

O kur atvirukus radai? Įdomu pamatyt kokie.

Salomėja

2013-03-18 17:10

P.S. Man irgi knyga labai patiko.

Laimės paieškos rožiniam mieste » Erin Morgenstern: Naktinis cirkas

2014-10-23 15:22

[...] knygą atkreipiau dėmesį, kai Laura įtraukė ją į savo dešimtuką per feisbuke klajojusį knygų iššūkį. “Rekomenduoju [...]