Ačiū, bet šiandien negersiu

2008-07-15

Buvau savaitgalį vestuvėse. Ir labai labai pavydėjau vienai moteriškei. Ne, ne nuotakai. Tokiai nėščiai jos pusseserei. Ir ne, ne pilvo pavydėjau, ne vaikų, ne jausmo, kad tuoj būsiu mama. O to, kad jai visą vakarą niekas supratingai nesiūlė išgerti…

Stalo kaimynas nuolat kumščiavo mano vyrą, kad gertų degtinę ir garsiai aiškino, kad mes čia slapta gaiviuosius gėrimus geriam ir visus apgaudinėjam. Šiek tiek išgėriau šampano, vyras – alaus. Net ne tame reikalas, kad kuriam nors iš mūsų reikėjo naktį parvairuoti 30 km namo. Galėjom automobilį ir ten palikti. Šventės metu negerti man (ir vyrui) jau pasidarė principo reikalas – dėl per didelio kitų svečių įkyrumo.

Gal aš tiesiog nenoriu šiandien gerti. Gal geriu vaistus, kuriai nekaip reaguoja su alkoholiu. Gal man rytoj svarbi diena ir nenoriu pagiriotis. Gal man reikės vairuoti. Gal nuotaika ne ta ar neskanu. Galbūt aš iš vis negeriu. Yra milijonas priežasčių negerti, bet ne – būtina nuolat įkyriai siūlyti. Net po to, kai trisdešimt kartų atsisakai. Ar būtina aiškinti priežastis? Juk jei atsisakai tą vakarą gerti, mandagiausia būtų nebesiūlyti. Žmogus pats įsipils, jei užsimanys.

Man linksma ir taip: smagiai plepu su jaunavedžiais ir kitais pažįstamais, šoku tvistą, valgau mandarinus, juokiuosi. Žinau, kad kitą dieną neskaudės galvos ir skrandžio. Linksmintis galiu ir be alkoholio. Ne visada taip – kartais neišvengiamai pagauna “kablys” ir ragauju visko iš eilės negalvodama apie rytojų. Bet tuo metu aš vis tiek suprantu žmones, kurie gerai jaučiasi būdami blaivūs.

Pastebėjau, kad gerti intensyviausiai siūlo vyresni. Nejaugi jie nemoka kitaip atsipalaiduoti? Keista, bet mano karta arba bent jau mano aplinkos žmonės daug supratingesni. “Tikrai? Na, ne, tai ne”, – sako jie ir siūlo kitam. Nesišaipo, jei negeri, o jei sutinki išgerti lašiuką, nepila iki stikliuko viršaus. Norėtųsi tokio supratingumo sulaukti iš visų…

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 18

Sveikas

2008-07-15 22:45

Didelis menas mokėti pasakyti “ne”. Niekada neaiškinkite priežasčių, jokiu būdu nesiteisinkite. Elkitės laisvai ir nepriklausomai.

Evil

2008-07-15 23:01

Šiaip amtosi iš atsakymo, kai nenori ir kai tikrai nenori :) Anyway, perdaug įkyriai nesiulau, man gi daugiau liks.. :)

machaonas

2008-07-15 23:59

Mano krašte priimta 29 kartus atsisakyti siūlomo maisto svečiuose (nors stimpi iš alkio), kad 30-ą kartą pasiūlius, taip atsainiai mesteltum – “na paragausiu, kad jau taip labai siūlot”.. ir po to viską sušlamšti su lėkštės išlaižymu:) Tai gal ir su gėrimu iš jūsų to tikėjosi:)

jusstinas

2008-07-16 0:41

Tas lietuviškas vaišingumas.:-)Geriu retai, bet prie progos pakeliu stikliuką. Va čia neseniai dalyvavau gimtadieny ,nuvažiavau su mašina, sakau šįvakarf man nesiūlykit. Visi kad sužiuro, nustebo. Blin, pasijutau kaio senas alkoholikas.:-) Nu tik gerai, kad man niekas neįkyrėjo su siūlymais. :-)

skaniai.lt

2008-07-16 1:28

Problema tame, jog, kaip teisingai pastebjo vienas mano draugas, mes lietuviai dažniausiai blaivi nemokame bendrauti. Na o toliau įgimtas vaišingumas ir manymas, jog tai, kas tinka man būtinai tiks ir stalo kaimynui

Niekiviskmėjinėjimai » Tinklaraščio » Koks nors skambus pavadinimas

2008-07-16 10:35

[...] mokosi”. Ir jei nedarai, kaip visi tai turi aiškintis aiškintis aiškintis… Kodėl tu negeri? Kodėl tu negimdai vaikų? Kodėl nemėgsti šnekėti telefonu? Kodėl nesimokai magistrantūroje? [...]

Jolanta

2008-07-16 13:06

Gal tokiu atveju tam nuožmiam siūlytojui tiesiog su paslėptu juokeliu paaiškinti, kad negeri, nes tada tampi nevaldoma (o tai gali sugadinti jaunavedžiams šventę) atba laukiesi dvynukų nuo vakar dienos :)) Na ir kas, kad kaimynas siūlytojas kreivai žiūrės, svarbu, kad tau būtų linksma. Situacija man gerai žinoma iš žilos jaunystės laikų, kai uošviai , atvykę į svečius, garbės reikalu laikė priversti mane nors truputį išgerti, kad taip “nesididžiuočiau” :))Per daugelį metų įgyjau imunitetą ir “įtartiną” įvaizdį :)

Laura

2008-07-16 14:37

Oo, jei tokioje kompanijoje būčiau pasakiusi, kad laukiuosi dvynukų nuo vakar dienos, gandas būtų greitai pasklidęs per visas gimines ir pavirtęs tuo, kad esu penkių vaikų motina ir dar trijų laukiuosi :)

DNR

2008-07-16 14:39

Šiaip vyresni žmonės ne tik išgerti, bet ir pavalgyti mėgsta be saiko pasiūlyti. Tokiose vietose stengiuosi apskritai nei valgyti nei gerti (gal ir nelabai gražu). O dėl negirtavimo džiaugsmų visiškai pritariu.

Monika

2008-07-16 16:01

Na ka – beveik vienbalsiai nusprendus, kad besaikis siulymas gerti ir valgyti yra skiriamasis vyresniu zmoniu bruozas, turbut belieka susitaikyti, kad ju nebepakeisim ir tuo pat metu regzti plana, kaip ismokyti jaunus (savo busimus, esamus vaikus) nesielgti taip ikyriai :)

Nazg

2008-07-16 18:22

Kadangi esu išvis negerianti, tai vis tenka patekti į situaciją, kai siūlantis asmuo vos ne įsižeidžia… tai vis bandau paversti juokais viską, mestelėjus, kad “religija neleidžia” arba “tarnyboje negeriu” (kai klausiama, o kas per tarnyba, tereikia pridėti “adminai visad budi”). Nes šiaip koks kieno reikalas kodėl ir rimtai aiškinti savo požiūrio ir [ne]poreikio neprivalau :)

Jaunasis kolega

2008-07-17 17:23

Et…reikejo mane i tas vestuves pakviesti..

i sveikata!

Originalas

2008-07-17 23:40

Čia Lietuva, čia visi geria! :D

Nesamonė, niekad galvos neskauda, jei geri ne š ir ne tiek, kad reiktų išlieti poto. :D Tiesiog viskas su saiku yra sveika ar whatever, o viskas, kas per daug – ne. Tai ir negert nėr sveika ar mandagu, bet per daug taip pat ne. Žodžiu, mano galva, tai negražu atsisakyti, o nuo kelių stikliukų nieko neatsitinka. :)

Laura

2008-07-18 8:13

Kai kamuoja migrena, galvą skauda nuo bet ko :)

Dina

2008-07-18 15:00

O aš va palaikau tave, Laura. Pati jau beveik mėnesį negeriu visiškai jokių alkoholinių gėrimų ir, tiesą sakant, nei trupučio nesinori. O iš šalies matant prisigėrusius bičiulius dar ir juokinga.. Ir jų pagirios ryte juokingos man :)

Jolanta

2008-07-18 20:06

Manau, kad bet koks įkyrus piršimas gerti, valgyti, kvėpuoti grynu oru, būtinai šokti ar dar nežinia ką kolektyviai daryti yra tiesiog kultūros stoka ir lindimas į privačią erdvę. Gal ir baisiai skamba, bet pas mus žmonės dar neišmokę nelįsti į svetimą gyvenimą ir toleruoti kito pasirinkimą. Mane dažnai dėl tokios nuomonės vadina individualiste (blogąja prasme)arba pripaišo kokią kitą etiketę , bet tai geriau negu daryti tai, ko nori kiti, o ne tu pats.

Justas

2008-07-20 2:00

Sitas dalykas mane erzina. Daugiau siutina. Jeigu negeri, vadinasi yra priezastis. Ir atsisakai, siulo tada penkis kartus is eiles kas 30 sekundziu, tai norisi stumtelt gerokai i siena, ir suktelt “ATSIP***”. Nekenciu tokiu. Degradai.