Vis negerai ir negerai

2010-07-02

Labiausiai man patinka mūsų Vyriausybės argumentai, kodėl BŪTINA mažinti visokias pašalpas ir išmokas. Ogi todėl, kad turtingos Europos šalys jau akmens amžiuje taip yra padariusios. Pvz., motinystės/tėvystės atostogų tėvai išleidžiami tik pusmečiui ir tik už tokį laiko tarpą valstybė moka pinigus iš biudžeto. O lietuviai – pižonai! Atostogauja sau 2 metus ir dar burba, kad pinigų mažai.

Taip taip, aš jau seniai sakiau, kad dėl sunkmečio Lietuvoje kalti tik eiliniai gyventojai. Verslininkų niekas nekaltina, valdžia juk irgi nekalta, tai kas kaltas? Gyventojai. Gobšuoliai!

O šiandien man atvipo žandikaulis BNS’e pamačius straipsniuką apie D. Grybauskaitės nuomonę dėl motinystės pašalpų. Cituoju: “…noriu tik vieną gražų pavyzdį jums pasakyti iš mano vizito Liuksemburge, turtingiausios Europos Sąjungos šalies, kur bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui beveik 10 kartų didesnis negu Lietuvoje. Jie sprendė problemą, kaip nuo 6 mėnesių sumažinti iki 4. Mano atsakymas toks“.

Štai kaip. Kaip kirviu nukirsta. Na, kadangi mūsų buožiškos atostogos siekia 2 metus, turbūt, prezidentės nuomone, jas reikėtų sutrumpinti bent jau iki pusmečio. Paaugini vaiką 6 mėnesius ir… ir ką tada? Eini dirbt? Samdai auklę? Nedirbi ir miršti badu? Palieki vaiką valstybinėms įstaigoms? (haha, jau raitausi iš juoko, pas mus net darželių užtektinai nėra). Žodžiu, palieki visiškai nieko nesuvokiantį 6 mėnesių vaiką kažkam kažkur ir eini dirbt, nes dirbančios antrosios pusės algos neužtenka 3 žmonėms pamaitinti (minimaliai 3).

Aišku, gali bandyti išsilaikyti iš dar pusmetį mokamos bedarbio pašalpos ir vaiko pinigų, kurie, beje, mokami tik nepasiturinčioms šeimoms. Bet juk tokia greičiausiai ir tapsit, jei auginsit vaiką, o antroji pusė neturės gerai apmokamo darbo. Taigi, galėsite pretenduoti į… tadaaaam: apie 50 litų kas mėnesį :)))

Tai vat. Kadangi pati esu buvusi keliuose vizituose Liuksemburge, tiesa, senokai, bet šiek tiek žinau apie tai, kokie pinigėliai ten yra mokami vaikui. Motinystės pašalpa – pusmetis. Bet po to pusmečio sėkmingai galima nedirbti ir auginti vaiką toliau, nes tada gauni:

  • Vaiko priežiūros pašalpą (2.8.3 punktas), kuri yra mokama nuo motinystės atostogų pabaigos iki kol vaikui sueina dveji metai.
  • Nedarbo išmoką (2.6), kuri yra 85 proc. (auginantiems vaiką) ankstesnio atlyginimo ir mokama ne ilgiau nei 365 dienas per dvejus metus.

Dar radau kelerių metų senumo straipsnį apie išmokamus vaiko pinigus iki 18 metų, bet nežinau, ar atėjus sunkmečiui tie pinigai Liuksemburge vis dar yra mokami. Todėl neįtraukiu į pajamų šaltinius.

Taigi, gyveni skųsdamasis arba tiesiog neprisidarai vaikų. Oi ne, negerai ir taip – juk kas pensijoms uždirbs? Tada galima… emigruoti! Ai, taip irgi negerai, neliks šalyje gyventojų, nebus kam valdžios išlaikyti. Žodžiu, negerai vis ir negerai.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 110

Salomėja

2010-07-02 14:38

Dar gali kokioje netyčia paveldėtoje, ar geresniais laikais įsigytoje, kaimo bakūžėlėje bandyt gyvent. Morkytes sodint. Ožkytę melžt. Uogas grybus rinkt. Vaikus pati auklėt, kaip senovėj – prie žvakės mokyt savo senas knygas skaityti. Ir nieko iš niekur neprašyti. Ir tik nepamiršti PSD susimokėt. :)))

O šiaip tai jau visai juokinga :)

Laura

2010-07-02 14:40

Jo, be PSD tai niekaip :)

Jolanta

2010-07-02 15:10

Girdėjau ir aš šiendien per žinias pasiūlymą, mokėti vienerius metus 100proc. algos pašalpą. O po to kaip dievas duos…
Vakar netyčia nugirdau jaunos moters skundą, kad vasarą visi darželiai uždaromi.Atostogos!

shiny

2010-07-02 15:14

va va, visi rėkia kad kitose šalyse daug trumpesnės atostogos, o kad ir po atostogų yra parama, ir kad gali toliau augint vaiką, ir šiaip sąlygos geresnės ir yra darželių užtektinai, pamiršta paminėt (: ačiū, cool, kažką naujo šiandien sužinojau

Laura

2010-07-02 15:21

Pasiūlymo atsisakė, bet nenorom.

g12

2010-07-02 15:57

Man visai patiko mintis apie monarchiją vs demokratiją: monarchas gyvena iš tos gerovės, kurią (valdydamas) sukuria, taip pat žino ir tai, kad ir jo vaikai ir vaikaičiai gyvens iš tos pačios gerovės, kurią jis sukurs, todėl valdo atsakingai. (Tarkim) seimo narys – priešingai – yra (ir tai žino) išlaikomas kolektyviai kuriamos gerovės (ak, kolektyvinė atsakomybė) ir išlaikomas tik trumpą laiko tarpą – vieną kadenciją. Todėl atsakomybės (beveik) nejaučia ir stengiasi prisiplėšti per tą patį trumpą laiką kuo daugiau.
(parašiau ir apėmė dežaviu, sory jei jau kartojuosi :)))

Tio

2010-07-02 17:43

gyvenimas vis gerėja ir gerėja…

Salomėja

2010-07-02 18:27

Man tai tikrai gerėja. Pvz., prieš 5-6 metus (tingiu skaičiuot kada aš ten buvau maždaug 3 kurse), man atrodė gerokai blogiau. Darau išvadą: turbūt aš slaptas politikas. Nu ne kitaip:).

Tio

2010-07-02 22:22

Iš asmeninės perspektyvos galėčiau pasakyti tą patį. Peršasi išvada, kad mes tikriausiai tiesiog per daug zirziam, m?

domas

2010-07-03 13:09

man tai keista, kaip jūs nesusiejat to kad “vaje, neuždirbu nieko, nėra iš ko išlaikyt vaikų” su “vaje, valstybė neturi pinigų didžiausiai pasaulyje prabangai”.

neuždirbat nieko, iš to nesumokami mokesčiai, iš to nėra kaip mokėt prabangių išmokų. o dar kai moka išmokas, gi tuo metu nedirbat ir neuždirbant nieko.

aišku, privatus verslas kaltina valstybę, kad vidutinis žmogus padaro mažiau naudingo darbo nei kitur (prieš visus mokesčius) – nes mat valstybė neišlavino, ar dar kas. biudžetininkai kaltina valstybę, kad ana jiems nemoka daugiau pinigų, matyt privatus verslas neuždirbo, ir vėl valstybė kalta.

liberaliom sąlygom mamos sukurtų poreikį geriems vaikų darželiams (nei auklė vienam vaikui, nei nedirbanti mama nesusilygins su ‘economy of scale’ :), ir pačios galėtų eit dirbt. o dabar gali tik eit piketuot.

žmogui reikia dešimt metų dirbt, kad susikauptų mokesčiai, kuriuos būtų galima skirti jos dviejų metų atostogoms – galima sakyt, kad atostogaut einančios mamos nemoka mokesčių dešimt metų, o tada dar nori visokių paslaugų iš valstybės.

aš atsiprašau, kad taip skaičiuoju, bet, deja, negalim sau leist prabangos neskaičiuot.

vyr

2010-07-03 14:06

rado su kuo palyginti, ten tų atostogų visai gali nebūti, jei visi normaliai uždirba ir yra turtingi, tai pinigų stygiaus nepajus, turi santaupų, sutuoktinis normaliai uždirba ir t.t., o čia yra visai kitaip. Grybauskaitė šiaip ar taip nėra mūsų varganos šalies gyventoja, valdžiažmogiai net teoriškai menkai supranta žmonių gyvenimą ir lūkesčius. Tokios didelės atskirties dar turbūt nematė mūsų kraštas. Net ir anų laikų tikrieji didikai turbūt daugiau žinojo apie savo pavaldinių reikalus nei šitie apsišaukėliai.

Deividas

2010-07-05 2:06

O kam gimdot vaiką jei negalit išlaikyt, o poto kaltinat dar kažką, kad nepadeda? ;] Nežinau, USA nera išviso motinystės atostogų, nebent kai kuriose kompanijose, savo pačių nuožiūra kažką moka.

arba jei jau valstybė neremia (dar remia, ramia, nesakau, kad visiškai nuimt), tai gal kruškitės kaip indijoj. kur socialinė garantija = tavo pagimdyti vaikai, kuo greičiau prigimdysi, tuo greičiau jie bus paauge šiek tiek, kad poto galėtų rūpintis tėvais.

brutalo

2010-07-07 3:25

Pritariu Deividui. Pats gyvenu JAV ir susiduriau su ta situacija. Dabar jeu net juokingai atrodo giminieciu klausinejimai “O kokias jus pasalpas galit gaut?”. Atsakymas – jokiu! Nera jokiu motinystes atostogu, ismoku ir pan. Ir gyvena zmones, vaikus gimdo, uzaugina juos. Man irgi gime dukra – ir nieko, sukames, auginam, nesiskundziam. Man tai paprasciausiai idomu, kur dingo zmoniu savigarba Lietuvoj – duok jiems pasalpas ir pan. Kas jas duos? Ta pati valdzia, kuri keikiama ant kiekvieno kampo? Mano kvailu supratimu, valdzia turi kuo maziau itakoti zmoniu gyvenima ir kuo maziau i ji kistis, bet atrodo, Lietuvoje dar teks sito ilgokai palaukti, kad taip ivyktu.

Salomėja

2010-07-07 11:42

Juokingi kokie paskutiniai komentarai :) Įsikirto į tas pašalpas nesigilindami į situaciją apskritai. :) Niekas tų pašalpų gal ir neprašytų, jei valstybė bent jau gyvent netrukdytų. Va žmogus nenori kažkokios pašalpos (pvz bedarbio). Nežinia kodėl nenori. Gal tai jį žemina. Todėl neina į darbo biržą. O po to sužino, kad valstybei skolingas. Va mama nori prie savo 50 litų pašalpos prisidėt litų vaikui augint (iniciatyva vis tik!) – dirba pagal autorines sutartis. Bet valstybė nusprendžia, kad jai per daug bus pinigų ir atima tuos 50 litų. Nėra čia ko. Jei 200 užsidirbo, tegu dar pasistengia ir prisidės tuos atimtuosius. Ir taip visur. Didžiausias smagumas mūsų valstybėje tas, kad net jei tu ką nors apsukraus sugalvosi (super versliuką) tave pasistengs taip apdirbt (mokesčiai dar jo nepradėjus ir pan), kad nė nebenorėsi. Ar ir jūsų svajonių šalyje taip? Kaip ten toje Amerikoje, ar irgi žmonės, kurie gali ką nors sukurti ir patys be valstybės pagalbos išgyventi yra skatinami emigruoti? Labai skatinami? O ir šiaip, kodėl gi jūs esat ten, o ne šioje nuostabioje Lietuvoje? Brutalo, kodėl gi dukrelė ne čia auga?

Laura

2010-07-07 13:03

O, pirmą kartą matau Salomėją šitaip :) Bet būtent ir pritariu – gyvenkite Lietuvoje, o tada pažiūrėsim, bus juokingi giminaičių klausinėjimai, ar ne. Jei žmogus Lietuvoje sumoka nežmoniškus mokesčius nuo visko, ką tik įmanoma apmokestinti, tai jis turi teisę reikalauti, kad kažką gautų ir iš valstybės tuo metu, kai jam reikia. Jei mokesčių nemokėčiau – atidėčiau tuos pinigus į šalį ir panaudočiau augindama vaiką, sirgdama ar pan. Tada ir skųstis nebūtų ko :)

Salomėja

2010-07-07 13:21

:) Na aš ne pirmą kartą taip :) Man keista, kad išvažiavusieji taip… Tiesiog nesitiki, kad kažkas iškeliauja ten kur blogiau. Nu nesitiki ir viskas. O čia gyvenant nestebina pabambėjimai. Šast atsidariau prieš 3 min delfi, o ten pirmoji žinutė: “Ketinama nustatyti kiekvienam butui privalomą minimalų mokestį būsimiems remontams”. Ir taip KIEKVIENĄ DIENĄ. Svarbiausia, kad 2 iš 3 tų ketinamų mokesčių ir realizuoja. Ir ką :) Šypsokimės ir galvokime, kad TEN blogiau, ten nei pašalpų, nei bedarbių ir iš viso visi žmonės šypsosi šypsosi :) Vaikučius augina, po pasaulį keliauja ir nereikia jiems nei atostogų nei pinigų.

g12

2010-07-07 14:05

O šiaip man irgi iš dalies įdomu kurgi dingo žmonių savigarba lietuvoj? Kokio velnio čia dar ne dykuma? :)))

Laura

2010-07-07 14:33

Aš iki šiol buvau tikra patriotė, bet vis dažniau pagalvoju – atsirastų gera proga ir važiuočiau :)

brutalo

2010-07-07 18:27

Sutinku su kritika – sunku isigilinti i situacija, kai negyveni salyje jau kokius 8 metus. Atsakysiu i klausima, kodel esu “ten” o ne Lietuvoje. Tiesiog pries 9 metus pasiseke laimet Zalia korta. Tuo metu baiginejau doktoranturos mokslus ir faktiskai turejau pasirinki egsistavima Lietuvoje ar bandyma kazka pradeti nuo nulio svetur. surizikavau ir iki siol nesigailiu. I daugeli dalyku pradejau ziureti visiskai kitaip pagyvenes JAV. Bet tai neidomu. Uzduosiu tik toki klausima – jei esate taip nepatenkinti situacija, kiek kartu kreipetes i savo apylinkeje isrinkta seimo nari? Taip skamba naivokai ir tikriausiai sukelia homeriska juoka tokie pasiulymai, bet manyciau, buten nuo to ir reikia pradeti. Ir ne vienai/vienam, bet suorganizuoti kelis draugus, pazistamus, siusti laiskus, emailus, galu gale skambinti – juk turi tie seimo nariai kazkokius priimamuosius. Manymas,
kad tai nieko nepakeis, manyciau, yra klaidingas. Bandykit buti isgirsti. Sekmes!

brutalo

2010-07-07 18:33

Off topic: del atostogu. Atostogu tai tikrai reikia, ypac kai gauni tik 2 savaites per metus :)

Jolanta

2010-07-08 18:24

Labai įdomi diskusija. Gal tik nereiktų JAV lyginti si Europos šalimis arba pvz.: su Japonija. Skirtingos sąlygos verslui, gyvenimui ir t.t Kam čia skaičiuoti tas pašalpas, kiek kas gauna. Esmė, kad šeimos galėtų nenuskursdamos auginti bent po vieną ar du (tai jau prabanga) vaikelius. Ir nesvaičiokime apie visą pasaulio prabangą. Eina kalba apie elementarias sąlygas: kad nereiktų pirkti maistui pačių pigiausių “popierinių” dešrelių, kad neprarastum savigarbos, negalėdamas nusipirkti knygos ar koncerto bilieto, juolab susimokėti už gydymą (nebesapnuokim apie “nemokamą” mediciną). Bet juk Lietuvoje vidutiniškai uždirbantis pilietis, augindamas vaikus, atsiduria ties nuskurdimo riba. Pritariu Salomėjai – čia net verslo neįmanoma pradėti, nes tuoj skolingas valstybei liksi. Darbdaviai taip pat netaiko lanksčios darbo laiko sistemos, kap tai įprasta Vakarų Europos šalyse.
Savaitraštyje “Veidas” yra statistika apie švietimo sistemos “gerėjimą”.Įdomūs skaičiai apie darželių naikinimą.

http://tinyurl.com/

2019-11-23 20:19

I know this if off topic but I’m looking into starting my
own weblog and was wondering what all is required to get set up?

I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

I’m not very internet savvy so I’m not 100% positive.
Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
Appreciate it

tinyurl.com

2019-11-24 12:18

I am really delighted to glance at this website posts which carries plenty of
useful facts, thanks for providing these information.

coconut oil a

2019-11-25 14:09

Having read this I thought it was really informative. I appreciate
you spending some time and effort to put this article together.
I once again find myself personally spending way too much time both
reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!

quest bars cheap

2019-12-01 13:48

Hurrah! Finally I got a weblog from where I be capable of in fact obtain helpful
data regarding my study and knowledge.

Google

2020-07-16 19:18

Google…

Just beneath, are numerous absolutely not connected websites to ours, on the other hand, they are surely really worth going over….

CBD for sale

2020-08-02 11:23

CBD for sale…

[...]the time to study or visit the content material or sites we’ve linked to beneath the[...]…

حلوه خيال

2020-08-06 15:10

حلوه خيال…

[...]The info mentioned inside the write-up are several of the top offered [...]…

Kratom near me

2020-08-06 23:32

Kratom near me…

[...]always a major fan of linking to bloggers that I like but don’t get a lot of link really like from[...]…

RoyalCBD.com

2020-08-09 11:24

RoyalCBD.com…

[...]always a huge fan of linking to bloggers that I love but do not get a lot of link love from[...]…

RoyalCBD

2020-08-09 13:18

RoyalCBD…

[...]please take a look at the web sites we comply with, like this one particular, because it represents our picks in the web[...]…

Royal CBD

2020-08-09 15:38

Royal CBD…

[...]Here is a superb Weblog You may Discover Interesting that we Encourage You[...]…

https://royalcbd.com/cbd-oil-cost/

2020-08-09 18:08

https://royalcbd.com/cbd-oil-cost/

[...]usually posts some extremely intriguing stuff like this. If you’re new to this site[...]…

RoyalCBD.com

2020-08-09 18:19

RoyalCBD.com…

[...]Every the moment in a while we choose blogs that we study. Listed below are the most current web pages that we pick out [...]…

https://royalcbd.com/does-cbd-get-you-high/

2020-08-09 23:51

https://royalcbd.com/does-cbd-get-you-high/

[...]usually posts some extremely exciting stuff like this. If you are new to this site[...]…

RoyalCBD.com

2020-08-10 1:03

RoyalCBD.com…

[...]Every when in a though we decide on blogs that we study. Listed below would be the newest web-sites that we pick [...]…

Royal CBD

2020-08-10 8:07

Royal CBD…

[...]Here are a number of the web pages we recommend for our visitors[...]…

wisconsin cbd

2020-08-10 9:18

wisconsin cbd…

[...]Wonderful story, reckoned we could combine a handful of unrelated data, nevertheless genuinely really worth taking a appear, whoa did 1 study about Mid East has got more problerms too [...]…

wyoming cbd

2020-08-10 9:49

wyoming cbd…

[...]below you will come across the link to some sites that we feel you’ll want to visit[...]…

Royal CBD

2020-08-10 12:48

Royal CBD…

[...]the time to read or go to the material or web pages we’ve linked to beneath the[...]…

washington dc cbd

2020-08-10 17:29

washington dc cbd…

[...]always a massive fan of linking to bloggers that I like but don’t get lots of link like from[...]…

cbd oil virginia

2020-08-10 20:56

cbd oil virginia…

[...]Sites of interest we have a link to[...]…

vermont

2020-08-10 22:10

vermont…

[...]the time to study or pay a visit to the material or websites we’ve linked to beneath the[...]…

oklahoma

2020-08-11 0:36

oklahoma…

[...]that may be the finish of this report. Right here you will find some web-sites that we feel you will enjoy, just click the hyperlinks over[...]…

https://royalcbd.com/utah/

2020-08-11 4:39

https://royalcbd.com/utah/

[...]the time to study or stop by the subject material or web-sites we have linked to below the[...]…

is cbd legal in tennessee

2020-08-11 5:40

is cbd legal in tennessee…

[...]very couple of websites that come about to become detailed below, from our point of view are undoubtedly effectively worth checking out[...]…

is cbd legal in ohio

2020-08-11 8:01

is cbd legal in ohio…

[...]Wonderful story, reckoned we could combine several unrelated information, nonetheless genuinely really worth taking a look, whoa did one learn about Mid East has got more problerms too [...]…

https://royalcbd.com/oregon/

2020-08-11 9:58

https://royalcbd.com/oregon/

[...]Here is a good Weblog You might Discover Fascinating that we Encourage You[...]…

Royal CBD

2020-08-11 11:28

Royal CBD…

[...]The details mentioned in the article are some of the most beneficial obtainable [...]…

RoyalCBD.com

2020-08-11 14:56

RoyalCBD.com…

[...]although sites we backlink to beneath are considerably not associated to ours, we really feel they’re truly worth a go by way of, so have a look[...]…

RoyalCBD

2020-08-11 18:13

RoyalCBD…

[...]always a big fan of linking to bloggers that I love but do not get a whole lot of link adore from[...]…

is cbd legal in nevada

2020-08-11 21:46

is cbd legal in nevada…

[...]usually posts some incredibly interesting stuff like this. If you are new to this site[...]…

RoyalCBD

2020-08-11 22:34

RoyalCBD…

[...]below you will locate the link to some web-sites that we consider you should visit[...]…

cbd missouri

2020-08-12 3:51

cbd missouri…

[...]Sites of interest we have a link to[...]…

RoyalCBD.com

2020-08-12 4:54

RoyalCBD.com…

[...]Sites of interest we’ve a link to[...]…

is cbd legal in michigan

2020-08-12 6:38

is cbd legal in michigan…

[...]always a major fan of linking to bloggers that I appreciate but really don’t get a good deal of link really like from[...]…

maryland cbd

2020-08-12 8:48

maryland cbd…

[...]Wonderful story, reckoned we could combine a number of unrelated data, nevertheless genuinely really worth taking a look, whoa did a single understand about Mid East has got a lot more problerms also [...]…

is cbd legal in maine

2020-08-12 11:41

is cbd legal in maine…

[...]that is the finish of this post. Right here you will locate some websites that we think you will appreciate, just click the links over[...]…

Royal CBD

2020-08-12 14:32

Royal CBD…

[...]Sites of interest we’ve a link to[...]…

Royal CBD

2020-08-12 16:10

Royal CBD…

[...]just beneath, are various completely not related websites to ours, however, they’re surely worth going over[...]…

https://royalcbd.com/connecticut/

2020-08-12 19:11

https://royalcbd.com/connecticut/

[...]please visit the sites we stick to, like this one, as it represents our picks in the web[...]…

Royal CBD

2020-08-12 20:02

Royal CBD…

[...]Here is a great Blog You may Find Intriguing that we Encourage You[...]…

delaware cbd

2020-08-12 22:20

delaware cbd…

[...]check below, are some entirely unrelated internet websites to ours, nonetheless, they may be most trustworthy sources that we use[...]…

cbd arkansas

2020-08-12 23:21

cbd arkansas…

[...]below you’ll obtain the link to some web sites that we consider you must visit[...]…

cbd california

2020-08-13 3:55

cbd california…

[...]Here is an excellent Blog You may Uncover Exciting that we Encourage You[...]…

alabama cbd

2020-08-13 4:48

alabama cbd…

[...]The facts mentioned within the article are a number of the ideal out there [...]…

RoyalCBD.com

2020-08-13 9:01

RoyalCBD.com…

[...]below you’ll come across the link to some websites that we assume you’ll want to visit[...]…

https://royalcbd.com/beginner-guide-cbd-oil/

2020-08-13 11:48

https://royalcbd.com/beginner-guide-cbd-oil/

[...]usually posts some incredibly fascinating stuff like this. If you’re new to this site[...]…

https://royalcbd.com/how-to-make-cbd-gummies-at-home/

2020-08-13 13:32

https://royalcbd.com/how-to-make-cbd-gummies-at-home/

[...]one of our guests not too long ago encouraged the following website[...]…

how is cbd oil made

2020-08-13 13:51

how is cbd oil made…

[...]Sites of interest we have a link to[...]…

RoyalCBD

2020-08-13 14:41

RoyalCBD…

[...]Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated data, nevertheless really worth taking a appear, whoa did a single learn about Mid East has got more problerms too [...]…

RoyalCBD

2020-08-13 16:27

RoyalCBD…

[...]the time to study or visit the content or internet sites we’ve linked to beneath the[...]…

https://royalcbd.com/cbd-oil-recipes/

2020-08-13 19:06

https://royalcbd.com/cbd-oil-recipes/

[...]one of our guests just lately suggested the following website[...]…

https://royalcbd.com/what-does-cbd-oil-taste-like/

2020-08-13 21:07

https://royalcbd.com/what-does-cbd-oil-taste-like/

[...]we prefer to honor a lot of other internet websites around the net, even though they aren’t linked to us, by linking to them. Under are some webpages worth checking out[...]…

vaping cbd oil e liquid

2020-08-13 22:17

vaping cbd oil e liquid…

[...]although internet sites we backlink to below are considerably not associated to ours, we feel they’re truly worth a go as a result of, so possess a look[...]…

RoyalCBD

2020-08-13 23:32

RoyalCBD…

[...]the time to study or go to the content or web pages we have linked to beneath the[...]…

Royal CBD

2020-08-14 2:44

Royal CBD…

[...]The info mentioned in the article are several of the top out there [...]…

RoyalCBD

2020-08-14 4:52

RoyalCBD…

[...]the time to read or visit the content or websites we have linked to beneath the[...]…

cbd oil side effects

2020-08-14 7:42

cbd oil side effects…

[...]Sites of interest we have a link to[...]…

states marijuana laws map

2020-08-14 10:35

states marijuana laws map…

[...]check below, are some absolutely unrelated web-sites to ours, on the other hand, they may be most trustworthy sources that we use[...]…

cbd legal status

2020-08-14 12:15

cbd legal status…

[...]check below, are some totally unrelated sites to ours, even so, they are most trustworthy sources that we use[...]…

CBD gummies

2020-08-14 13:25

CBD gummies…

[...]one of our visitors a short while ago recommended the following website[...]…

how does cbd work

2020-08-14 15:17

how does cbd work…

[...]check below, are some completely unrelated internet sites to ours, on the other hand, they are most trustworthy sources that we use[...]…

اغاني

2020-08-16 11:01

اغاني…

[...]usually posts some quite exciting stuff like this. If you are new to this site[...]…

MILF

2020-08-17 11:12

MILF…

[...]here are some hyperlinks to websites that we link to simply because we assume they may be really worth visiting[...]…

fantasy apocalypse map

2020-08-20 10:35

fantasy apocalypse map…

[...]that would be the end of this post. Right here you will obtain some websites that we believe you’ll value, just click the hyperlinks over[...]…

commercial real estate

2020-08-25 0:11

commercial real estate…

[...]usually posts some incredibly interesting stuff like this. If you’re new to this site[...]…

free app for pc download

2020-08-26 11:36

free app for pc download…

[...]one of our guests not long ago suggested the following website[...]…

free download for windows 10

2020-08-26 12:13

free download for windows 10…

[...]usually posts some incredibly fascinating stuff like this. If you are new to this site[...]…

pc games for windows 8

2020-08-26 12:40

pc games for windows 8…

[...]always a large fan of linking to bloggers that I love but do not get lots of link adore from[...]…

apps apk free download for windows 8

2020-08-26 16:19

apps apk free download for windows 8…

[...]The information talked about inside the write-up are some of the ideal offered [...]…

Kabza De Small

2020-08-27 0:23

Kabza De Small…

[...]The information mentioned in the post are a number of the ideal readily available [...]…

Escort amsterdam

2020-08-27 23:48

Escort amsterdam…

[...]here are some links to websites that we link to for the reason that we consider they may be worth visiting[...]…

Budapest escorts

2020-08-28 0:57

Budapest escorts…

[...]although web-sites we backlink to beneath are considerably not connected to ours, we feel they may be basically really worth a go by means of, so possess a look[...]…

Life Coach

2020-08-29 12:32

Life Coach…

[...]Sites of interest we have a link to[...]…

anvelope chisinau

2020-08-30 14:19

anvelope chisinau…

[...]Every once in a though we decide on blogs that we study. Listed beneath would be the most recent web sites that we decide on [...]…

options trading

2020-08-31 1:13

options trading…

[...]The information talked about inside the write-up are several of the ideal out there [...]…

Apple reparatur

2020-08-31 11:32

Apple reparatur…

[...]The info mentioned inside the post are some of the ideal readily available [...]…

THC VAPE OIL

2020-09-01 22:46

THC VAPE OIL…

[...]that is the finish of this report. Right here you will find some sites that we feel you’ll appreciate, just click the links over[...]…

thc vape liquid

2020-09-02 0:19

thc vape liquid…

[...]very few internet sites that transpire to become comprehensive below, from our point of view are undoubtedly effectively worth checking out[...]…

Teacup Puppies

2020-09-02 1:56

Teacup Puppies…

[...]although web sites we backlink to beneath are considerably not related to ours, we really feel they’re truly worth a go via, so possess a look[...]…

Escort amsterdam

2020-09-02 11:15

Escort amsterdam…

[...]below you’ll find the link to some internet sites that we think you’ll want to visit[...]…

Comedy Hypnotist

2020-09-03 22:18

Comedy Hypnotist…

[...]although internet sites we backlink to beneath are considerably not related to ours, we feel they are in fact really worth a go by way of, so have a look[...]…

long sleeve v neck romper

2020-09-06 11:59

long sleeve v neck romper…

[...]very couple of sites that take place to become comprehensive beneath, from our point of view are undoubtedly very well worth checking out[...]…

TOURS

2020-09-07 23:02

TOURS…

[...]Wonderful story, reckoned we could combine some unrelated data, nonetheless genuinely worth taking a search, whoa did one particular discover about Mid East has got far more problerms also [...]…

سکس انلاین

2020-09-13 12:19

سکس انلاین…

[...]always a large fan of linking to bloggers that I love but don’t get lots of link really like from[...]…

questions for married couples

2020-09-16 0:14

questions for married couples…

[...]please go to the web pages we stick to, which includes this 1, as it represents our picks from the web[...]…

buy counterfeit money

2020-09-17 12:22

buy counterfeit money…

[...]the time to study or stop by the content material or sites we’ve linked to beneath the[...]…

quality counterfeit money for sale

2020-09-17 23:05

quality counterfeit money for sale…

[...]here are some hyperlinks to web sites that we link to because we think they may be really worth visiting[...]…

pc support

2020-09-18 0:31

pc support…

[...]just beneath, are quite a few totally not associated sites to ours, nonetheless, they are certainly really worth going over[...]…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.