Šaukštu sviesto košės nepagadinsi

2010-08-23

Ryte dėdama šaukštą sviesto į košę ir užsigerdama ją pienu galvoju: nu visgi man gaila veganų. Jie sviestą pyraguose keičia aliejumi ir nežino, kokie skanūs jie gali būti. Jie net morengų negali valgyti! O kas gali būti geriau už šviežią ant grotelių keptą žuvį?

Pastaruoju metu esu praradusi norą valgyti mėsą, bet ginkdie niekada nebūsiu vegetarė, tuo labiau veganė. Atvės orai, užsimanysiu vėl plonai pjaustytų lašinukų su kvepiančiu pomidoru ir rugine duona (jau dabar užsimaniau). O jei staiga nebegalėčiau sukramsnoti traškios kiniškos vištienos ar burnoje tirpstančio jautienos troškinio, tai išprotėčiau. Ir grikių košę reikėtų ne su pieniuku, o su vandeniu virti… ir tuno negalėčiau į ryžius įmaišyti… ir dar tie mažyčiai sumuštinukai su lašiša… ir vištienos sultinys…

Ir nesu aš kokia tai kietaširdė, kuriai negaila mažų karviukų didelėmis drėgnomis akimis. Gaila. Betgi tikrai neketinu dėl to dabar įtikėti, kad žmogus iš prigimties yra žolėdis. Tikrai neturit iltinių dantų? Aš turiu.

Dažnai vegetarai (ir ypač veganai) sako, kad jiems gaila visų likusių žmonių. Mat jie sveikesni, linksmesni (pažįstu kelis veganus – deja, nei linksmi, nei sveiki jie man neatrodo) ir taip toliau. O aš sakau, kad man gaila jų. Nes praranda vieną malonumą – skaniau valgyti.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 27

shiny

2010-08-23 15:53

perskaiciau dabar apie tuos lasinukus ir viskas… seiles tysta, ot tai aciu d: ((:
o del veganu tai taip, pritariu, nesamone. pazystu du – serga daugiau negu kokie kiti mano pazystami, nuolat paliege kazkokie, nei shis nei tas. nors is ju kampo paziurejus tai irgi gal keistai gali atrodyt kad mums skonis yra prioritetas pries gyva karve
vienintele mesos valgymo neigiama puse man butu itaka klimatui, va ten tai negali gincytis, tikrai gyvuliu fermos daug co2 ir kito brudo prigamina… bet yra ir kitu budu planeta gelbet (:

m

2010-08-23 17:10

Labas – same here :)
Gal ir norėčiau, bet niekaip negalėčiau būti vegetaru.

Tačiau nereikia vieni kitų gailėti – kiekvienas pasirenka savo gyvenimo būdą. Tiek jie teisūs skleisdami savo idėjas (apie gyvūnų teises ir elgesį su jais), tiek kiekvienas mėsėdis teisus pasinaudojęs savo teise taip maitintis.

PinkCity

2010-08-23 18:41

Esu vegetarė, tačiau neketinu veltis į ilgas diskusijas ir išvedžiojimus šia tema, nes man mėsėdžiai netrukdo (lygiai taip pat, kaip ir vartojantys alkoholį, nors aš jo visiškai nevartoju bei rūkantys, nors aš nerūkau), tiesiog pasakysiu, kad tas žodelis “negalėčiau” yra labai netikslus kalbant apie mėsą vegetarų maiste, nes aš tikrai galėčiau jos prisikrauti pilną lėkštę (finansinės galimybės tai leidžia), tiesiog nenoriu. Teigti, kad aš “negaliu” valgyti mėsos nėra teisinga. Lygiai taip pat galėčiau sakyti, kad man gaila Tavęs (jei Tu nerūkanti), kad Tu negali kas penkias minutes išlėkti balkonan parūkyti, kad Tu negali pasimėgauti cigaretės dūmu prie kavos, kad negali sutraukti pusės pokelio ilgoje kelionėje ir panašiai. Tu gali, tik greičiausiai nenori, ar ne?

Laura

2010-08-23 19:01

PinkCity, man tikrai netrukdo vegetarai ir jų pasirinkimą aš gerbiu. Tiesiog kaip jie turi savo nuomonę, kas yra sveikiau ar skaniau, taip ir aš turiu savo nuomonę apie tą patį. Aš va beveik visą vasarą nenoriu valgyti mėsos. Bet galbūt rytoj ją jau valgysiu, nes norėsiu. Alkoholio negėriau turbūt nuo naujųjų – iš pradžių dėl skrandžio, po to nebesinorėjo. Bet savęs neribosiu, jei užsimanysiu taurės martinio su ledu. Ir jei man kils noras prie kavos surūkyti cigaretę (nors aš nerūkanti), aš tą ir padarysiu. Dėl to man nebūtina kas penkias minutes kasdien lakstyti į balkoną :)

PinkCity

2010-08-23 19:19

Tai ir aš valgysiu mėsą, jei norėsiu, ir kas man uždraus? Tame ir reikalas, sakau, kad aš ne negaliu, kaip Tu rašai, o tiesiog nenoriu.

Dali.us

2010-08-23 19:29

Vegetarizmas tai nusipenėjusių buržujų išmyslas (nusipenėjusių nebūtinai tiesiogine prasme). Kai babkių yra daugiau nei telpą į piniginę.. tai prisigalvoją visokių nesamonių. Vieni minta tik žole, kiti pasisako už vienaltę meilę, treti už “gryžimą į gamtą”.

Iš neturėjimo ką veikti… kiekienas susikuria savo “gyvenimo būdą” (arba dievą).

Laura

2010-08-23 20:31

PinkCity, matai, nemažai žmonių tampa vegetarais ne dėl to, kad tiesiog nenori mėsos, o dėl mados, įsitikinimų (mėsą mėgstu, bet karvės kenkia gamtai), dėl to, kad taip daro jų draugai ar antros pusės ar dėl to, kad koks nors tyrimas atskleidė, kad taip yra geriau. Ir jie kankinasi, nes negali keisti savo įsitikinimų. Tai va jų man ir gaila :) O ne tų, kurie kažko nevalgo, nes nenori :)

Salomėja

2010-08-23 22:10

Bet turėtų būti gaila dėl jų riboto požiūrio ar pasidavimo madai, o ne dėl tokio dalyko, kaip “praranda vieną malonumą – skaniau valgyti”. Ar manęs gaila, kad aš ikrų nevalgau. Iš jų populiarumo spėju, kad daug prarandu :).

Oni

2010-08-24 2:31

Laura, o Tu ‘mėsėde’ dėl ko tapai? Dėl mados tikriausiai. Tradicijų. Ir įsitikinimai dabar Tau sako, jog ‘negalėtum’ būti vegetare. Nu va kokis, cituoju Salomėją, ‘ribotas požiūris’! :D Valgantys mėsą žmonės bet kuriuo atveju yra didesnės mados aukos nei bet kuris vegetaras, kad ir kokie jo vidiniai motyvai bebutų.

Peace & Love

Laura

2010-08-24 9:17

Man tikrai niekas nesako, kad galėčiau ar negalėčiau būti vegetare. Manęs niekas vaikystėje priverstinai nevertė valgyti nei mėsos, nei daržovių :) Valgau tai, kas man tuo metu skanu. Jei skaniau šiandien ne mėsa – valgau ne mėsą, jei mėsa – mėsą. Ir anokia čia mada, jei nuo akmens amžius žmonės mamutus medžiojo.

Salomėja, bet juk dėl to tu neatsisakysi bet kokio patiekalo su trupučių ikrų ar kopūstų? :) Ir gal tau tas patiekalas bus fantastiškas.

Salomėja

2010-08-24 10:14

Laura, su kopūstais – neatsisakysiu, nes jų labai sunku išvengti. Bet su ikrais tai tikrai tikrai nevalgysiu:). Tai tikrai turi būt manęs gaila:). Aš beje net nežinau koks ikrų skonis, nes manęs niekas nesugebėjo įkalbėti paragauti :)
Beje, iš smalsumo. Kelis kartus paminėjai, kad pastaruoju metu nenori mėsos. Ar ir tavo vyras stebuklingai nustojo jos norėt tuo pačiu metu, ar darai valgyt (jei darai tu) atskirai?
Reikia ne gailėti žmonių, o džiaugtis, kad jie GALI RINKTIS. Nes man net porą kartų gyvenime teko išgyventi didelį nepriteklių, kai mėsa tėra tas daiktas, kur filmuose rodo, o reikia sukti galvą, kaip čia bulvių sutaupius savaitei. Tada tikrai nebuvo filosofinių minčių – gerai tą valgyt, ar nelabai gerai, gaila kažko, ar ne. Buvo svarbiau, kad iš viso valgysi. :)) Mėsa ir saldainiai buvo svajonė tiesiogine ta žodžio prasme, todėl dabar atsisakyti sunku :). Turbūt nelabai ir reikia. Jei reiks – gyvenimas vėl privers. Tokia vat mano nuomonė apie visą tai :)

Laura

2010-08-24 11:08

Jei niekada neragavai, tada tikrai daug prarandi – gal tau jie patiktų :) Aš pvz labai nemėgstu didelių lašišinių ikrų, bet mažus kitų žuvų ikriukus dievinu :) Gaila, kad žmogus atsisako kažko, ko nežino.

Darau atskirai valgyti, kai vyras to nori :)

Yra vegetarų nuomonė apie pūvančią mėsą skrandyje, sveiką mitybą be mėsos, paukštienos ir jūros gėrybių (tų, kurie nevalgo tik raudonos mėsos, tikrais vegetarais vadinti man sunku), o yra ir mano nuomonė apie tai, ką jie praranda :)

Salomėja

2010-08-24 11:31

“Gaila, kad žmogus atsisako kažko, ko nežino.” – :)) vistiek juokinga. Taigi tada galima tęst iki begalybės: man gaila tavęs, kad nevažiuoji žiemą į mišką miegot, o tau manęs, kad nebuvau Egipte. Man gaila tavęs, nes tu labai daug prarandi nemėgdama aštraus maisto, o tau manęs nes nemėgstu kopūstų. Ir taip iki begalybės. O DNR turbūt irgi mūsų gaila, nes mes prarandam skaniausius pasaulyje sumuštinius su tona majonezo :)))) Bet gi iš tikro tai nei gaila, nei ką :). Sakai praranda? O gal kaip tik atranda ir net jaučiasi pakylėti atradimų. Vistiek gaila? :)) Nebetęsiu, nes pamanysi, kad kabinėjuosi, o aš čia tiesiog linksmai oponuoju.

Laura

2010-08-24 12:01

Apie gailėjimą užsiminiau juk ne plačiąja prasme. Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad nu tikrai didžiajai daugumai pyragas su sviestu bus skanesnis nei su aliejumi. Matyt ne vienas veganas (neteigiu, kad visi), nežinodamas, ką valgo, pasakytų – jo, šitas skanesnis. Bet sužinojęs sakytų: fui, aš juk nevalgau pieno produktų. Tai va tokioje situacijoje man jo gaila.

Beje, man savęs irgi gaila, kad nedrįstu/fiziškai negaliu išbandyti kai kurių dalykų. Bet čia jau kita tema :)

Salomėja

2010-08-24 12:14

Nebūtinai. Nepamiršk, kad prie skonio įprantama. Pvz., jei tu vartoji druską, tai maistas be jos atrodo beskonis. Kaip ir arbata be cukraus neskani. Tačiau jei meti druską ir cukrų, po kiek laiko pasirodo, kad visai skanus tas maistas, o ir nesaldinta arbata atsiskleidžia daug geriau. Tad jei veganas jau daug daug metų valgo tik pagal savo mitybos įpročius, tai jam tikrai pyragas su sviestu gali pasirodyti tiesiog neskanus (druskos ir cukraus pavyzdys), nepriklausomai nuo to ar žinos jis ką valgo, ar ne.

Laura

2010-08-24 12:25

Čia tavo tiesa. Tik nepažįstu tokių užkietėjusių veganų :) Bet aišku, tai nereiškia, kad jų nėra.

Vardas

2010-08-24 15:28

Mano draugu(~15 žmoniu) kompanijoje dauguma jau daug metu vegetaru arba veganu ir visi gerai jaučiasi. Puikios sveikatos, nuotaikos, o kai kuriu fizinis ir psichologinis pasiruošimas, sveikata, ištverme geresne už dauguma mėsėdžių. o dėl maisto jeigu jis būtų neskanus tai aš nebūčiau atsisakęs mėsos, pažiūrėjau kad visai skania galimą maitintis be mėsos ir gerai jaustis. tai kam tada tą mėsą valgyti? vien dėlto, kad tai skanu? man atrodo tai kvaila… nu ir mano požiūris į maistą truputi kitoks man maistas tai visu pirma energijos šaltinis, o jeigu jis dar ir skanus tai tik geriau, o jeigu ne, tai suvalgysiu tik dėl to kad gaut energijos kažkam veikti.

Jolanta

2010-08-24 15:46

Žaviuosi veganais ir vegetarais, kurie mūsų klimato sąlygomis randa kuo maitintis ir gauti pakankamai geležies bei vitaminų. Mėsa(raudona) yra pagrindinis geležies šaltinis. Tai gal kilogramais špinatų pakeičiama? Aš įsivaizduoja, jog žmogus vegetaru tampa arba dėl sveikatos sutrikimų (kai negali valgyti mėsos ir gyvulinių baltymų) arba todėl, kad jo gyvenimo filosofija tokia.
Manau, jog ,pirmiausia, reikia įsiklausyti į savo kūną ir valgyti tai, ko norisi.(Nekalbu apie traškučius ir panašius “maistus”)O išbandyti, paragauti kažką nauja visiem siūlau. Nes taip , žmogau, ir numirsi nesužinojęs, kaip ten galėjo būti :)

Vidmantas

2010-08-25 11:22

Aš tai nevalgau to, kas man smirda :-) Nepykit, bet ypač kai kurios mėsos kepamos ypač smirda

Jolanta

2010-08-27 12:34

Vidmantas: neabejoju, kad iš Maximos pirktos mėsytės smirda :) jos net nekepamos smirda, ypač vištiena. Mes (ne vegetarai) jau primiršę tikro maisto skonį. Nuo tada, kai vėl pamėginau pasigaminti kaimiškos vištienos, pirktos iš prekybos centrų taip pat nebegaliu valgyti:)

Deividas

2010-08-28 3:19

cia O kas gali būti geriau už šviežią ant grotelių keptą žuvį? orkaiteje patušinti ir ant grotelių apkepti šonkauliukai geriau :))

Žiu

2010-09-06 21:03

Aš kažkada labai panašiai galvojau, bet teko ta tema labai daug diskutuoti su bendradarbiu, kuris nors nėra veganas, bet pamažu juda to link ir išties supurtė man galvą jo argumentai. Taigi daugiau jokio gailesčio, priešingai – man pavydu, kad žmonės turi tiek valios laikytis principų, kuriems labai prijaučiu, bet esu per silpna, kad pasekčiau.

billige fodboldtrøjer

2017-10-17 20:13

ABCEHT ABCDYGxU ABCDMFYtn billige fodboldtrøjer børn ABeFf
ABCXUp ABCYkHV ABCDFqeQ

ABCSht ABCDAfyw ABCDiqwLP billige fodboldtrøjer børn ABpGq
ABCyhd ABCZLwW ABCDIizk

ABChcC ABCDbWom ABCDiYfZH billige fodboldtrøjer børn ABRFB
ABCOBh ABCeLcq ABCDsZTW

ABCTAN ABCDnoQI ABCDtCYDJ fodboldtrøjer børn ABfpT ABCjfR ABCCNxE ABCDdqMj

ABCzGx ABCDtEKp ABCDRnGxq billige fodboldtrøjer børn ABShp ABCGLt ABCWNTp ABCDqRBm

ABCbdp ABCDcmOe ABCDtzolS billige fodboldtrøjer ABGyY ABCxqT
ABCEKri ABCDThDQ

ABCSmG ABCDKutH ABCDCExXH billige fodboldtrøjer ABkrR ABCXsy ABCZcpI ABCDOBxn

ABCzOr ABCDaJEo ABCDsrbBL fodboldtrøjer ABqyJ ABClSJ ABCbzLM ABCDawTt

ABCYwg ABCDxKsB ABCDkcZfv fodboldtrøjer børn ABbRw ABCKfH ABCDtnR ABCDlXQV

ABCjQi ABCDMqyn ABCDMCVNu fodboldtrøjer børn ABWdP ABCJGR ABCirEx ABCDhXSB

ABCrqt ABCDZOyC ABCDBcfNW billige fodboldtrøjer ABmTc ABCaTE ABCloAz ABCDgkSr

ABCmJh ABCDoJWa ABCDspjPZ fodboldtrøjer børn ABotV ABCDFU ABCXPcA ABCDzSIg

ABCSBL ABCDKvRt ABCDzhRDv billige fodboldtrøjer børn ABmeP
ABCaoL ABCnJCE ABCDFyIV

ABCNJu ABCDOqeB ABCDMzWgi fodboldtrøjer børn ABHdY ABCNxw ABCfWyT ABCDYcti

ABCoaw ABCDImLv ABCDgoiUD fodboldtrøjer børn ABzoD ABCVtr ABCJiKd ABCDSmLo

http://tinyurl.com/

2019-11-25 1:57

Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have really enjoyed browsing your blog posts.
After all I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

ps4 games

2019-11-28 10:56

It’s very simple to find out any matter on web as compared to books,
as I found this article at this web page.

ps4 games

2019-11-29 6:47

Definitely believe that that you said. Your favorite reason seemed to be at the net the simplest factor to take note of.
I say to you, I certainly get annoyed even as people consider
issues that they just don’t recognise about. You managed to hit the nail
upon the highest and also defined out the whole
thing without having side-effects , other folks could
take a signal. Will likely be again to get more. Thank you

quest bars cheap

2019-12-02 12:14

Howdy! I could have sworn I’ve been to this website
before but after going through many of the posts I realized it’s new
to me. Nonetheless, I’m certainly happy I discovered it and I’ll be book-marking
it and checking back frequently!

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.