Robert Harris “Enigma”

2013-02-02

Pradėjusi skaityti knygą supratau, kad esu mačiusi filmą. Bent kartą apsidžiaugiau, kad absoliučiai nieko iš jo neprisimenu. Matyt, didelio įspūdžio nepaliko. Knyga irgi, bet paskaitinėti apie dešifravimą II PK metu buvo įdomu.

Robert Harris “Enigma”

Enigma. Tai buvo II PK metu vokiečių naudojama šifravimo mašinėlė. Genėtinai paprastai veikianti, bet labai veiksminga. Tai štai apie šią mašinėlę visas veiksmas ir sukasi. Kaip iššifruoti ja atspausdintus pranešimus nežinant nustatymų? Kriptoanalitikas Tomas visa galva pasinėręs į kriptogramų analizę ir špargalių (man būtų artimesnis žodis špargalkė) paieškas. Žinoma, problemos darbe nebūtų tokios didelės, jeigu neįsipainiotų moteris…

Klerė. Buvusi Tomo mylimoji ir keistas personažas – šiek tiek erzina, šiek tiek patinka. Susikūriau mintyse labai aiškų jos paveikslą. Gal dėl to, kad knygoje buvo išsamiai aprašytas jos sukeliamas įspūdis? Šiuo atveju džiaugiausi, kad neprisiminiau filmo, nes iki pat knygos pabaigos nesupratau jos vaidmens.

Įdomybės. Nežinau, kiek tiesos yra šifravimo ir dešifravimo procesų aprašyme, bet labai noriu, kad čia jos būtų daug. Nes man buvo taip įdomu skaityti tas “darbines” vietas, kad pati knygos esmė bei meilės istorija liko antram plane. Apie enigmas, apie kriptogramas skaitančias “bombas”, apie šaukinius ir tai, kad užšifruota orų prognozė gali sugriauti visą vokiečių įdirbį. Galbūt ir manyje yra pasislėpusi mažytė matematikė :D

Vertinu 7/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Jolanta

2013-02-02 21:07

Gal gali paskolinti šią knygą, nes šiuo metu neturiu ką skaityti :)

Laura

2013-02-02 21:11

Šita elektroninė ir dar labai prastos kokybės. O “Džiungles” perskaitei? :) Geriau imk “Tarnaitės pasakojimą”.

Jolanta

2013-02-02 21:32

Džiungles dar skaitau – bet man labai sunkiai einasi…

Laura

2013-02-02 21:39

Nu tai neskaityk gi. Kam švaistyti laiką neskaitomom knygom? :)

Jolanta

2013-02-02 21:43

Naudinga paskaityti tokias knygas. Tik man labai gaila tų nabagų mulkinamų emigrantų :) Ir , tiesą pasakius, pasakojimo stilius labai sunkus.

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.