Pilietinės akcijos

2007-05-05

Rašydama bakalauro darbą apie pilietinę žurnalistiką Lietuvos internete, domėjausi ir pilietinėmis akcijomis, gimstančiomis būtent čia. Pastebėjau, kad pastaruoju metu tokių akcijų pasiūla gerokai išauga, tik vienos jų vertos dėmesio, o kitos inicijuojamos turbūt dėl mados.

Turiu du pavyzdžius. Pirmas – „Dievų žiniasklaidos“ inicijuota „Mes už Estiją“. Tikrai graži palaikymo akcija, kuri staigiai plinta internete. O štai vakar visoms portalų redakcijoms buvo išsiuntinėtos nuorodos į blogą „Antirespublika“. Tai irgi bandymas inicijuoti akciją nepirkti „Respublikos“ leidinių. Tiesa, iniciatyva man priimtina vien todėl, kad atstovauju etišką žiniasklaidą (gal čia per riebiai pasakyta, bet tiesa) ir „Respublikos leidinių grupės“ propaguojamas informacijos pateikimo stilius man nepriimtinas.

Visgi akcija turi trūkumų – ji suorganizuota atmestinai. Ir šiaip tiesiog užtektų ignoruoti naująjį portalą. Nejaugi stosime prieš „Respublikos“ redakciją su plakatais? Juk ne, be to, tai nieko nepakeistų. Graži buvo akcija „Nepirk Krekenavos“, bet aš iki šiol perku bendrovės produkciją, nes man ji skani. Tuo labiau, nepriversi internetinėmis akcijomis žmonių daryti kažką kitaip, nei jie iki šiol darė. Palaikyti ir paremti – gražu, nes tai yra idėja, o pirkti ar nepirkti – tai jau kiekvieno asmeninis reikalas. Prieš inicijuojant akciją verta susimąstyti – galbūt užtenka tik ignoruoti?

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 1

Jolanta

2007-05-05 13:30

Karta kalbejausi per viena rengini su jauna iniciatyvia moterimi, kuri pasake, jog labai noretu pareiksti savo nuomone politiniais ar visuomeniniais klausimais. Bet juk neisi i gatve su lentele ant krutines. O Lietuvoje deja dar nera tradiciju nei pilietinems akcijoms nei nuomones reiskimui.Turbut todel ir musu politinis “elitas” :)) uzmirsta paklausti (ar bent apsimesti), kad klausia pilieciu nuomones .

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.