Neplanuotas ir nelaimingas

2007-08-01

Nors įrašas „Gal galima be recepto?..“ buvo apie receptinius vaistus, komentaruose užsimezgė ginčas dėl to, ar reikia moterims saugotis nuo nėštumo. Neva jos žudo dar neužsimezgusius vaikus, planuoja savo gyvenimą ir daro panašius baisius dalykus. Tai girdėjau dar mokykloje per tikybos pamokas. Tačiau ar toks natūralizmas pasiteisina šiandien?

Mano argumentai už saugojimąsi ir planavimą:

1. “Netyčiukas” gali būti ne toks mylimas, kaip laukiamas vaikas. Nors jis nebus atstumtas, jaus, kad tėveliai mieliau užsiimtų kuo kitu, nei sauskelnių keitimu. Be to, stresas dėl neplanuoto šeimos pagausėjimo gali išardyti porą.
2. Jei neturi normalaus darbo arba esi dar studentas, kuris valgo vien bulves ir makaronus, kaip pasirūpinsi vaiku? Juk jam reikia ne tik maisto ir sauskelnių. Jam reikės pas gydytojus, vaistų, žaislų, lovelės, drabužių (oi, kaip greit kūdikiai juos išauga)… Visa tai kainuoja. O be to, vaikui reikia dėmesio, kurio tėvai, dirbantys trimis pamainomis, negalės skirti.
3. Vaikui reikia komforto ir rūpinimosi. Ar tai įmanoma, kai neturi savo buto? Štai virš manęs gyvena jauna šeima su dviem vaikais. Vieno kambario bute! Tiesą sakant, neįsivaizduoju, kaip jie ten telpa. Juk vaikui reikia privatumo ir savo kampo namie. Juk negyvens kartu su katinu dėžutėje nuo siurblio…

Taigi, labai jau daug reikia tam vaikeliui. Tikrai nesuprantu merginų, kurios gimdo neturėdamos jokių sąlygų auginti vaiką. Gerai, jeigu turi rūpestingus tėvus, kurie padės, o jeigu ir tų nėra? Po to slankioja tokie murzini, snarglini, apiplyšę vaikai aplink laiptines. Rūko nuo pirmos klasės, braižo mašinas, spjaudosi, keikiasi. Ar vaikas, sulaukęs pakankamai dėmesio, taip elgtųsi? Manau, kad ne. Jeigu jo niekas neauklės namie (nes jis bus tik šalutinis 2 žmonių meilės “produktas”), vaikas pats išeis gatvės mokyklą. Deja, ji dažnai baigiasi ne universiteto suole.

Nepamirškime ir kito dalyko – elementaraus sekso. Jauniems žmonėms jo reikia. Nesvarbu, ar jie guli su visais, ar su tais pačiais – lytinis gyvenimas prasideda vis anksčiau. Vaikas mokyklos paskutinėse klasėse, universitete ar tiesiog nesusitvarkius gyvenimo nėra reikalingas. Pirmiausia, per daug jauni tėvai vaiko nemokės auklėti, o antra – jie to net nedarys. Tai ką rinktis – skaistų gyvenimą? Visgi poreikiai, kokie jie bebūtų, turi būti patenkinti. Daugiau ar mažiau.

Be to, gimdo moterys, o ne vyrai. Visa atsakomybė krinta ant jaunos merginos pečių – klaikus apsisprendimas, pranešimas tėvams, pykčiai su partneriu. Tai neišvengiama, jei mažylis neplanuotas. “Kada bus, tada gerai. Vaikas pats nuspręs, kada ateiti” – į šitą pasakėlę galiu atsakyti taip: tegu vaikas nusprendžia, kad jam reikia ateiti. Bet galėtų ir šiek tiek palaukti už durų, nieko neatsitiks. Gal geriau nesuteikti jam progos, nei suteikti ir palikti likimo valiai?

Kontracepcijos priešininkai skatina visokius natūralius apsisaugojimo būdus – skaičiuoti dienas, akto nutraukimą… Juk jie visiškai nepatikimi! Koks gali būti malonumas, kai galvoji: “bus šįkart ar nebus?”. Tuo labiau, kontracepcija tikrai geriau už abortą. Turbūt geriau nužudyti krūvą spermatozoidų ir kelis kiaušinėlius, nei beveik susiformavusį vaisių.

Gal dabar susilauksiu priekaištų, kad skatinu palaidą gyvenimą ir atsakomybės vengimą. Taip nėra. Manau, kad turime būti atsakingi už savo veiksmus ir nepaleisti į pasaulį dar vienos nelaimingos sielos.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 44

Machaonas

2007-08-01 21:45

Jei naudinga planuoti laiką, tai tuo labiau- ir vaiką.

Zanooda

2007-08-02 10:10

Kontracepcija yra gerai.
Bet kontraceptiniai vaistai – (mano nuomone) blogai.

Visu pirma tai taip pat atsakomybes vengimas (tam tikra prasme). Nes vaikucio buvimas ar nebuvimas yra tik viena atsakomybes dalis. Kita – apskritai patys santykiu pobudziai. Didele dalis jaunuoliu (konkreciai merginu, nes kalbam apie kontraceptines tabletes) mano, kad jei jau pastojimo klausimu yra saugu, tai gal ir kiti klausimai nera baisus. Ypac si baime sumenksta susidarius tam tikroms aplinkybems – smagaus vakarelio metu suvartojus tam tikra kieki alkoholio, pasijutus zavingo vaikino glebyje ir pan.

Veliau pagirios tampa skausmingos – LPL, tame tarpe AIDS ir pan. Bijodama pastoti mergina (gal but) susilaikytu nuo nesaugaus sekso. Neatsiduotu beatodairiskai. Galu gale – pareikalautu, kad vaikinas naudotu gumyte.

Kita tableciu puse – piktnaudziavimas chemija. Teko skaityti kelis rimtus straipsnius apie tai. Vaisingumo specialistai teigia, kad saugotis kontraceptiniu tableciu pagalba yra tas pats kaip susirgus sloga atlikti trepanacija.

Pavyzdys is mano gyvenimo: pora stengiasi susilaukti vaikelio. Mergina jau metus nevartoja jokiu kontraceptiku, o vaikelio pradeti niekaip nepavyksta. Ginekologo atsakymas vienas – palaukite. Juk pries tai – sesis metus gerete kontraceptikus. Tai – nemazas stazas, reikia palaukti, kuomet vel viskas sugrys i savo vezes ir t.t.

Tad atsakomybe ir saugus seksas – taip, tai privaloma.
Bet kontraceptines tabletes…. Manau, kad tai – rykste. Tam tikra prasme.

Vidmantas

2007-08-02 11:56

Man keista, kodėl prie kontraceptinių “vartotojų” taip gerai limpa palaidų merginų etiketė, kaip čia Zanooda pusė rašinio bandė išpiešti. Kaip tik manau daugiau kontraceptikus vartoja po vienu stogu gyvenantys žmonės dėl daugelio privalumų.

Machaonas

2007-08-02 12:37

Pavyzdys iš mano pažįstamų gyvenimo:pora nenaudojo kontraceptinių tablečių, saugojosi gumytėmis. Po 6 metų panoro vaiko- taip pat negalėjo pastoti metus. Priežastis buvo nustatyta po metų- tai hormoniniai sutrikimai, kurie buvo išgydyti paskyrus atitinkamus vaistus.Beje, moterų su tokiais sutrikimais (ypač ne jauniklių) – gana daug.
Manau, kad vienareikšmiškos nuomonės apie kontraceptikus nėra ir tarp tų pačių vaisingumo specialistų. Kartais, dėl patogumo naudotis stereotipais, lengviausia apkaltinti būtent jas. O kartais vaisingumo specialistams pritrūksta kompetencijos nustatyti tikrąją priežastį.

Zanooda

2007-08-02 14:01

To Vidmantas: gink Dieve nelipdau “palaidu merginu” etiketes kontraceptiku vartotojoms.

Labai gaila, kad Tamsta butent tokioje sviesoje viska pamatete.

Tiesiog kontraceptiku reklamos ir jos itakos tiek, kad kontraceptines tabletes mergiotes pradeda naudoti daug anksciau, nei myletis. O dar – beda ta, kad myletis jos (o ir jie) pradeda anksciau negu galvoti apie atsakomybe del galimu pasekmiu (kad ir ta, apie kuria kalba temos autore).

Deja, bet realijos tokios – paaugles galvoja, kad jei vartoja kontraceptikus, tai yra apsaugotos ne vien nuo nestumo, bet ir nuo visu blogybiu.

Tai – ne mano ismislas. Pasiskaitykit zurnala “Panele”, arba supermama.lt foruma. Plaukai piestu stojasi is siaubo, pamacius kaip akseleracija keicia zmoniu gyvenima.

P.S. paskutinis suzinotas dalykas apskritai “uzmuse”: daktarai skiria kontraceptikus merginoms, kurios skundziasi veido odos problemomis brendimo laikotarpiu. Nu pasakykit, meldziamieji, ar tai – normalu ?

Jolanta

2007-08-02 14:13

Yra ne tik geriami kontraceptikai, bet ir konptraceptine spirale su hormonais. Bent jau ginekologu nuomone nebloga..
Nemastanciu , be atsakomybes zmoniu yra daug ir ne tik sioje srityje, tad del ju ir piktintis neverta.
Bet jaunai porai saugotis “gumytemis” arba kalendorinemis dienomis tikrai rizikinga.Tai nesusije nei su atsakomybes stoka nei su palaidu gyvenimo budu. Sakyciau, tai siuolaikine realija, kad jaunimas anksciau subresta, mylisi, kartu gyvena ir planuoja ateiti. Reikia tik dziaugtis, kad planuoja profesine karjera , vaiku gimima!

Machaonas

2007-08-02 14:43

Kontraceptikai yra hormoninės tabletės. Odos problemos dažnai būna dėl hormonų disbalanso. Hormoninės tabletės skirtos tam, kad nustatytų ir palaikytų balansą.
O naivios -iolikmetės šiaip sau tokių klausimų neužduotų, jei būtų laiku ir tinkamai apšviestos artimiausių vyresnių giminaičių. Bėda, kad tie giminaičiai tikina, kad kontraceptikai yra negerai,tačiau kartu nepateikia alternatyviai patogios priemonės saugiam seksui.

Laura

2007-08-02 14:47

Na, kontracepcija iš tikrųjų labiau tinka poroms. Nes tuomet žinai, kad tavo partneris niekuo neserga, taigi neužsikrėsi. Tačiau tiems, kurių lytiniai partneriai nepastovūs, būtini ir prezervatyvai. Juos greičiau pavadinčiau ne apsisaugojimo nuo nėštumo, o nuo ligų priemone.

Jolanta

2007-08-02 15:22

Pilnai pritariu machaonui ir laurai!

Aušra

2007-08-03 8:59

Niekur nereik perlenkt lazdos. blogai tai, kad dabar merginos KT vartoja kaip vitaminus, neturi info ir vadovaujasi “draugė pasakė” principu. Natūralus planavimas yra ne mažiau efektyvus, tik tam reikia pastovaus partnerio + daugumai porų atrodo per sudėtinga, kadangi reikalauja šiokių tokių pastangų, žinių, laiko; o tabletę išgert paprasčiau…
aš ūž planavimą. sąmoningą ir sveiką.

продвижение сайта

2019-10-09 13:37

Чтобы получать прибыль и иметь посещаемость
на сайтах – нужно заказывать продвижение сайта.

Выбирать исполнителя нужно тщательно и лучше опираться на его позиции и его портфолио.

Заказать комплексное продвижение сайта просто – а получить
результат сложно.
Выбрав исполнителями нас, вы
получаете профессиональные услуги по
продвижению сайта.

промокод яндекс еда

2019-10-14 20:30

Промокоды Яндекс.Еда дают скидку от 20% на
услуги доставки. Они служат для привлечения новых клиентов и поощрение существующих.
Промокоды могут давать рестораны, сам сервис доставки, или владельцы других бизнесов.

Их разыгрывают в конкурсах для блогеров и активных пользователей социальных сетей.
Получить скидку просто, нужно ввести промокод в
специальное окно при заказе еды, и скидка будет получена.
Получитепромокод яндекс
еда.

промокод папа джонс

2019-10-20 1:53

Используйте секретные, одноразовые и многоразовые
промокоды на пиццу Папа Джонс, чтобы кушать
больше, а платить меньше. Просто воспользуйтесь кодовым словом или набором символов
при заказе выбранной продукции.
Активировав на сайте Папа Джонс промокод в правом верхнем углу, вы сразу получите
скидку или другое акционное предложение.
Главное знать, что именно нужно вводить.
Получите промокод папа джонс.

промокод мтс

2019-10-25 8:20

Компания МТС — является одной их первых компаний на
территории России и стран СНГ предоставляющих услуги сотовой связи, а в последствии интернета и ТВ.

Все эти товары, включая оформление сим-карты и переключение тарифного плана,
можно оформить в режиме онлайн по приемлемым
ценам, а использование промокодов
только увеличит объем сэкономленных средств и добавит различные
бонусы к покупке. Получите промокод мтс.

http://tinyurl.com/

2019-11-23 18:45

This is a topic that’s close to my heart… Many thanks!
Exactly where are your contact details though?

coconut oil there

2019-11-25 23:13

wonderful points altogether, you just gained a brand new reader.
What might you recommend about your publish that you simply made some days in the past?
Any positive?

quest bars cheap

2019-12-01 9:13

Have you ever thought about publishing an e-book or guest authoring on other blogs?
I have a blog based upon on the same information you discuss and
would really like to have you share some stories/information. I know my subscribers would appreciate your work.
If you are even remotely interested, feel free to send me an email.

quest bars cheap coupon twitter

2019-12-03 4:02

Thanks for your personal marvelous posting! I quite enjoyed reading it,
you could be a great author.I will ensure that I bookmark your blog
and definitely will come back at some point. I want to encourage
you continue your great work, have a nice day!

quest bars cheap coupon twitter

2019-12-03 11:10

Admiring the hard work you put into your site and in depth
information you provide. It’s nice to come across a blog
every once in a while that isn’t the same old rehashed information. Fantastic read!
I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

http://199.192.19.81/

2020-04-02 15:58

… [Trackback]…

[...] Find More Information here to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

warnetqq

2020-04-06 14:49

… [Trackback]…

[...] Find More to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

linh m88

2020-04-10 1:53

… [Trackback]…

[...] Read More to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

What Is The Best Kayak For Fishing? yourfishguide.com

2020-04-11 17:46

… [Trackback]…

[...] Find More Info here on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

What Is The Best Kayak For Fishing? yourfishguide.com

2020-04-14 15:23

… [Trackback]…

[...] Read More Info here on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

tko extracts

2020-04-19 5:32

… [Trackback]…

[...] Information on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Buy Adderall Online

2020-04-19 12:20

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Buy Vyvanse Online

2020-04-19 14:37

… [Trackback]…

[...] Find More on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

THC Vape Oil

2020-04-19 14:58

… [Trackback]…

[...] Read More Information here on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

ca cuoc the thao keo chau a

2020-04-21 1:34

… [Trackback]…

[...] Read More on to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

partenariat instagram

2020-04-24 9:41

… [Trackback]…

[...] Read More Information here to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

바카라 쿠폰

2020-04-24 17:25

… [Trackback]…

[...] Here you can find 15086 additional Information to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

ignou report

2020-04-24 20:15

… [Trackback]…

[...] Info on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Brass Knuckles Vape

2020-04-26 23:54

… [Trackback]…

[...] Here you will find 11172 additional Info to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Buy Undetectable Counterfeit Bills Online

2020-04-30 0:00

… [Trackback]…

[...] Read More here on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

yyorkie.com do yorkies shed

2020-04-30 5:00

… [Trackback]…

[...] Here you can find 84169 more Information on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Rick Simpson Oil for sale

2020-04-30 22:15

… [Trackback]…

[...] Information on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Cannabis Oil for Sale

2020-04-30 22:26

… [Trackback]…

[...] There you will find 73089 more Info to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

THC vape juice

2020-04-30 23:06

… [Trackback]…

[...] Read More here to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

THC Oil

2020-05-01 0:26

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

918kiss special bonus

2020-05-01 4:55

… [Trackback]…

[...] There you will find 90240 additional Info to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Darknet

2020-05-04 19:04

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Darknet

2020-05-04 19:30

… [Trackback]…

[...] Read More Info here on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Buy Dexedrine Online

2020-05-05 16:43

… [Trackback]…

[...] Information on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Buy Adderall Online

2020-05-05 16:51

… [Trackback]…

[...] Info on that Topic: novum.lt/neplanuotas-ir-nelaimingas [...]…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.