Masiniai įpročiai

2008-01-11

Pakelkite rankas tie, kurie kine žiūrėdami filmą valgo “popkornus”. Deja, rankų matyti negaliu, bet, spėju, yra ne viena. O štai aš nemėgstu. Kažkaip nepasidaviau šiam masiniam įpročiui. Ne dėl to, kad spraginti kukurūzai brangūs ar neskanūs – tiesiog kine aš žiūriu filmą, o ne valgau. Be to, nubarstytos kukurūzais grindys po seanso man atrodo šlykščiai.

Įpročių, kaip valgyti spoksant į ekraną, turime kiekvienas. Tik kai kurie tų įpročių jau tapo masiniai. Vis nespėju pasiduoti jų bangai. Nemėgstu tautos gėrimo – alaus. Antrojo tautos gėrimo – “Coca Colos” taip pat. Na, geriu ją kartais valgydama pietus. Bet mieliau sultis. Nuo Colos skauda skrandį, o alaus “persiragavau” paauglystėje.

Nežiūriu krepšinio (užmėtykit mane akmenimis). Paauglystėje buvau tikra fanatikė, ir draugės prikalbinta, eidavau į rungtynes. Net Š. Jasikevičiaus autografą turiu. Per klaidą. Tuomet žalgiriečiai laimėję prieš “Lietuvos Rytą” 16 taškų pabėgo iš salės, taigi parašų prašėm pralaimėjusių, kurie džiaugėsi ”mažu skirtumu”. Dabar nesuprantu, kaip galima plaukus rautis dėl sporto. Jei žaisčiau pati, raučiausi. O dabar, kam? Na, laimėjo, smagu. Pralaimėjo – juk dėl to man blogiau nebus. Ir Lietuvai blogiau nebus. Užtat mielai žiūriu šokius ant ledo, nes man gražu.

Nesinaudoju “Skype”. Turiu, kartais įsijungiu. Bet man mieliau MSN’as. Perskaičiusi Dinos eksperimentą su “Skype Me”, dar labiau nenoriu naudotis šia programėle. Na, nereikia man tų skambinimo funkcijų. Taip, “Skype” patogus, bet nemielas. Be to, rašydami žurnale apie šią programą, užlaužėm viską bandydami pusę kompų.

Nenešiojau kelnių susikišusi į batus. Tegu šaiposi iš manęs Mantas Petruškevičius, bet kas man negražu, to ir nedarau, kad ir kaip madinga bebūtų. Užtat turiu savų įpročių. Skaitydama knygas triauškinu kepintas moliūgų sėklas. O valgydama namie visada skaitau po ranka pasipainiojusį žurnalą. Skaityti valgant – taip pat masinis įprotis. Taip, kaip ir skaitymas tualete.

Skaitau knygą, kurioje parašyta, kad Stalinas gulėdamas ant sofos visada kuo nors apsiklodavo, net jei būdavo karšta. Nežinau ar tai tiesa, bet vis tiek įprotis. Pagalvojau, kad irgi mėgstu apsikloti, nes taip jaukiau. Įpročių turime visi. Tik kai kurie prie tam tikrų veiksmų pripranta patys, o kiti pasiduoda masės įtakai.

“Darau taip, nes visi taip daro”. Tai ne vien paauglių, pasiduodančių bandos jausmui, bruožas. Subrendę žmonės netgi dažniau pasiduoda madai kažką daryti. Nes taip patogiau, skaniau, geriau ar lengviau. Bet neįdomu. Žaviuosi žmonėmis, kurie kažko nedaro, nes tai yra masiška ir nuobodu. Pavyzdžiui tais, kurie vietoj penktadieninio gėrimo eina į teatrą. Atsikračius kai kurių masinių įpročių gyventi tampa lengviau. Nes tuomet jautiesi įdomesnis nei kiti. Aišku, jeigu dievini krepšinį nuo vaikystės, nereikia jo atsisakyti. Tiesiog keista, kad krepšinį “pamilsta” blondinės odiniais sijonais, nors iš jų akių matosi, kad absoliučiai nesupranta, kas toje aikštėje vyksta.

Darau kartais taip, kaip visi. Turbūt ta darželio daina “O jūs, vaikai, taip darykit, kaip Jurgelis daro…” įaugusi į kraują. Smagu pasijausti bandos dalimi. Nors eilinę dieną mieliau stebiu visus iš šono. Ir juokiuosi iš klausimų “O tu nežiūri/nevalgai/nemėgsti/negeri/nedarai?”. Sukuosi tarp žmonių, kurie atsakytų “Ne”. Ir nevadinčiau jų keistuoliais ar išsišokėliais. Tiesiog truputį kitokiais. O būti kitokiam visuomet smagiau.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 39

Dina

2008-01-11 9:26

Ech kaip teisingai čia parašyta. Primena Slave.lt blogo įrašą apie socialinį atsakingumą. Jį perskaičius pagalvojau taip pat, kaip ir perskaičius tavo įrašą. Iš tiesų – kaip dažnai žmogus bijai tiesiog padėt kitam, kokiam nugriuvusiam ir galvą prasiskėlusiam girtam, vien dėl to, kad išsiskirsi iš minios abejingų. Šitai laikyčiau didžiausia problema – kada masiniai įpročiai ugdo abejingumą viskam ir visiems. Ir labai stiprų, sunkiai atsikratomą.

Laura

2008-01-11 9:33

Labai teisingas pastebėjimas.

Simonas

2008-01-11 9:34

Laura, nenoriu izeisti bet sensti ;)

RascalLT

2008-01-11 9:39

Gal aš neteisus, bet ar NEdarydama to, ką daro visi, vien dėl to, kad kiti tuo užsiima, Tamsta irgi pasiduodi masių įtakai. Sutinku, kad bandos instinktas nėra anei mielas, anei įdomus – bet nusistatymas būtinai eiti prieš – irgi nieko gero…

O vat su teatru tai labai noriu nesutikti – praėjusį šeštadienį norėjau nueiti KUR NORS- bet trečią popiet nei į vieną teatrą, kurio pavadinimą galėjau sugalvoti laisvų bilietų nebuvo… :(

Laura

2008-01-11 9:39

Simonai, ne, tiesiog pastaruoju metu jaučiuosi per daug rimta, o kad to atsikratyčiau, išsakau visas susikaupusias mintis :) Gal čia tokia depresijos forma? (Man ji visuomet prasideda žiemą ir baigiasi, kai imu užuosti pavasarį.)

Laura

2008-01-11 9:43

RascalLT, tikrai nesistengiu būtinai eiti prieš “sistemą”. Tiesiog kartais, kai pastebiu, kad visi kažką daro vienodai ir man tai atsibosta, malonu daryti šiek tiek kitaip. Jeigu tik sugebu.

Salomėja

2008-01-11 9:47

Aš irgi apie tai rašiau kažkuriam savo pirmam bloge:). XIXI kaip tik sėdžiu šalia su džinsais sukištais į batus. Ir tai turi priežastį. Ne ne mada. Ir ne grožis:) Tiesiog batai zomšiniai ir man sudrėkę džinsai (čia iš patirties) nudažo batus. :) Į jokius kitus nekišu. Bet čia tik šiaip. Labiausiai man nesuprantama trauka Colai.

Laura

2008-01-11 9:55

Buvom mes pripratę prie Colos. Išgerdavom kartu per dieną 2 litrų butelį. Po kelių mėnesių man pradėjo skaudėti skrandį ir nusprendžiau nebepirkti. Draugas pyko. Tada supratau, kas tai yra priklausomybė nuo cukraus :) Kokią savaitę tikrai sunku buvo negerti, bet dabar Colą geriam retai ir nepasakyčiau, kad man ji skani.

Salomėja

2008-01-11 10:04

Bet juk ir tos pačios gamintojos gėrimų yra. Visokių Shvepsu, Bambucių, Sprite. Bent jau Sprite tikrai ne mažiau reklamuoja, jei dėl marketingo tik… :))) Kodėl būtent Cola, kuri tokia neskani.

pliumpa

2008-01-11 10:20

aš Colos visai atsisakiau kai pamačiau, kad į jos sudėtį įeina phosphoric acid (fosforo rūgštis) – kai mačiau kaip su ja valo rūdis ir oksidaciją, kažkaip pagalvojau, kad visai nenorėčiau jos gerti :) Ir šiaip nepatinka gazuoti gėrimai… [http://www.delfi.lt/news/DELFI_for_women/Home_and_family/article.php?id=15449138]

saulius

2008-01-11 11:38

Na kodėl iškart reikia nurašyt masinius įpročius į ydas? Jei žmogus, juos darydamas, jaučiasi laimingas – valio, kam jį smerkt? Aš pats irgi daug ko nedarau iš tavo paminėtų veiklų, irgi mėgstu daryt kažką kitokio ir kitaip, bet nebūtinai tas, ką renkuosi daryti aš – yra teisingasis kelias.
Greičiau jau būčiau linkęs nurašyt į ydas norą daryti kažką kitaip nei visi vien dėl noro nebūti kaip visi. Tai jau šiek tiek kvepia egocentriškumu ir/arba nepilnavertiškumo kompleksiukais.

Jolanta

2008-01-11 14:51

Gal ir nebūtina visada egtis kitaip, nei “minia”. Bet reiktų pamąstyti apie savo įpročių motyvus: ar darau, nes man taip patinka ir gera, ar darau todėl, kad visi taip elgiasi, o aš nenoriu išsišokti? Nereikia gal kategoriškai vertinti masinių reiškinių, tegul kiekvienas elgiasi taip, kaip jam patinka,kol…tai neįsiterpia į kito žmogaus asmeninę sferą,pvz.: nereiktų kino teatre garsiai triauškinti popkornų, nes šalia sėdinčiam tai gali nepatikti, nereikia spjaudyti einant ant ant šaligatvio, nes kitam teks mindžioti tuos snarglius. (Turbūt tie spjaudaliai namie taip bedaro?)

+ simonas

2008-01-11 16:24

Nemėgstu tautos gėrimo – alaus.
Nušaut tave maža. :-)

elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #22

2008-01-11 17:04

[...] Novum pamąstymai masinių įpročių tema. Kartais, kai kurie iš jų virsta beveik masine [...]

Blogorama #306 : nežinau.lt

2008-01-11 20:34

[...] apie tingėjimą ir namų remontą. Nepatingėta nemažai apie tai parašyti… • Turite kokį nors įprotį pasigavę iš aplinkinių, nes tai madinga? Nemeluokite. Man dažniausiai prilimpa žodiniai įpročiai – kažkada buvo [...]

Archatas

2008-01-11 23:56

Aš tai sakyčiau, kad didžioji problema yra ne tai, ar elgsimės pagal masinį įprotį, ar ne, o tai, kaip dėl tavęs sureaguos aplinkiniai, jei nesielgsim pagal masinį įprotį. Va todėl ir yra Lietuvoj tiek daug susikausčiusių, netolerantiškų ir nesupratingų žmonių. Nes tokia mada ir baisu pasielgti kitaip. Baisu turėti kitokį požiūrį.

tr

2008-01-14 12:49

globalizacija ir masinė kultūra. vartotojiška visuomenė. štai kame esmė. tau patinka 15 sūrio rūšių parduotuvėj? o skandinavijos šalių filmų savaitė? jei nepatinka, tai užsidarai į negyvenamą salą ir nebelieka masiškai sukištų į kelnes batų. tai susiję. kažką gauni, kažką tuo pačiu prarandi. kaip kad vaistai nuo skausmo gali kelti pykinimą ar kitą šalutinį poveikį. ir to nepakeisi. klausimas ar verta sau galvą tuo kvaršinti? manau, kad geriausia revoliuciją pradėti nuo savęs, t.y. visų pirma išmesti iš galvos problemas, kurioms jokios įtakos neturi ir dargi jas pačias vartoji, betgi kitokioj formoj.

when coconut oil

2019-11-25 17:05

WOW just what I was looking for. Came here by searching for this coconut oil

plenty of fish dating site

2019-11-26 10:37

Howdy very nice site!! Guy .. Beautiful .. Wonderful ..
I’ll bookmark your website and take the feeds additionally?
I’m satisfied to seek out numerous useful info right here within the
submit, we need work out more strategies on this
regard, thank you for sharing. . . . . .

quest bars cheap

2019-11-30 6:30

Thanks for the marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it,
you will be a great author. I will remember to bookmark your blog and may come back
from now on. I want to encourage you to ultimately continue your great posts,
have a nice weekend!

quest bars cheap

2019-12-02 13:07

I don’t even know how I stopped up here, but I assumed this
post used to be great. I do not recognize who you might be however definitely you are going to a famous
blogger should you are not already. Cheers!

quest bars cheap coupon twitter

2019-12-03 22:11

This text is worth everyone’s attention. How can I
find out more?

WISI Telekommunikation

2020-05-26 11:18

… [Trackback]…

[...] There you will find 12600 additional Info on that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

https://internetnews.net.pl/forum/

2020-05-26 13:05

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

Arbeit Mallorca

2020-06-03 10:14

… [Trackback]…

[...] Information to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

legal document preparation

2020-06-04 19:44

… [Trackback]…

[...] Find More here on that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

Adult Phone Chat UK

2020-06-12 5:33

… [Trackback]…

[...] Info on that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

Auto Maintenance Shop

2020-07-17 13:43

… [Trackback]…

[...] Find More to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

hotels near Universal Studios

2020-07-20 3:41

… [Trackback]…

[...] Read More to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

كلمات اغنية

2020-07-24 4:14

… [Trackback]…

[...] Find More here to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

english bulldog puppies for sale usa

2020-08-01 13:57

… [Trackback]…

[...] Read More here to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

diet pills

2020-08-01 19:16

… [Trackback]…

[...] Read More on that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

CBD Spray

2020-08-06 16:41

… [Trackback]…

[...] Read More on that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

click link

2020-08-12 22:19

… [Trackback]…

[...] Find More Information here to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

Cirro Energy Reviews

2020-08-21 4:10

… [Trackback]…

[...] Information on that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

click here

2020-08-23 21:04

… [Trackback]…

[...] Information on that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

Best CBD Gummies

2020-08-24 1:29

… [Trackback]…

[...] Find More to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

CBD pet treat

2020-08-24 15:23

… [Trackback]…

[...] Information to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

dang ky 188bet

2020-08-29 17:01

… [Trackback]…

[...] Find More Information here to that Topic: novum.lt/masiniai-iprociai [...]…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.