Malgorzata Saramonowicz “Sesė”

2012-08-18

Negaliu pasakyti, kad supratau tą knygą taip, kaip to siekė rašytoja. Todėl perskaičius ėmiau ir paieškojau recenzijų. Labai juokinga. Vieni suprato tiesiogiai, kiti nesuprato ir nupylė protingų dėdžių recenzijas apie eretiškumą ir panašiai. Labai gėda prisipažinti, kad nesupratai? Man jau nebe.

Malgorzata Saramonowicz “Sesė”

Kliedesiai. Jei atsitiktinai panaršytumėt blogas.lt tinklaraščius, rastumėte daug tokio tipo kliedesių. Na, tik knygoje jie gerokai intelektualesni. Bet vis tiek kliedesiai. Įtaigūs tokie, nes tarakonai man staiga ėmė ir pasidarė visai nesimpatiški. Simpatiški jie niekad ir nebuvo, bet dabar, jei kur nors pamatysiu, prisiminsiu slogią, niūrią ir nemalonią knygą “Sesė”.

Detektyvas. Tokia trumputė knyga (135 psl.), bet va – jau ir yra detektyvas. Kodėl filosofo žmona pastojusi paniro į letargą? Kas tokio nutiko jos vaikystėje? Kodėl tarakonai? Kyla daug klausimų, o vargšas vyras tik kapstosi, tik kapstosi suplukęs… Į pabaigą jau ėmiau abejoti, kad iškapstys, bet visgi tiesa išaiškėjo. Džiaugiuosi, nes jei po tokių kliedesių dar reikėtų ir pabaigą pačiam susigalvoti, tai jau visai nekas.

Religija. Anot knygos, Dievas yra žiaurus ir blogas, o visi vabalai ir ypač tarakonai – jo tarnai. Lenkams, kaip supratau, šita teorija labai užkliuvo. Man, kaip netikinčiai jokiais dievais, tai eretiška nepasirodė. Greičiau juokinga :)

Vertinu 6/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.