Karin Alvtegen “Gėda”

2012-12-03

Tai jau trečioji mano perskaityta K. Alvtegen knyga. Ir šita tokia pat gera, kaip ir prieš tai buvusios. Kadangi neperskaitytos dvi tekainuoja po 5 litus, jau planuoju įsigyti. Nuostabi rašytoja, kurios knygas mielai laikau namų bibliotekoje.

Karin Alvtegen “Gėda”

Moterys. Knygoje veikėjos yra vien moterys. Tiesa, būta ir vyrų, bet du iš jų mirė, o trečias buvo negailestingai atstumtas. Viena jų – gydytoja Monika – kenčia nuo kaltės jausmo, nes jaunystėje per ją žuvo brolis, o dabar – kolega iš kursų. Kita – 30 metų iš savo buto neišeinanti storulė Maja Brita, kurią traumavo fanatiškai tikintys tėvai. Iš pradžių niekaip nesupratau, kaip jos gali būti susijusios? Bet, žinoma, K. Alvtegen viską susieja meistriškai.

Psichika. Visi K. Alvtegen veikėjai būna trupučiuką psichopatiški. Štai ir Monika, iš pradžių atrodžiusi visiškai normali, tik kamuojama kaltės ir gėdos, pavirsta pamišusia moteriške, besistengiančia keistu būdu atpirkti savo kaltę. Labai įdomu stebėti, kaip istorijos eigoje kinta jos būklė, kurią galų gale ima palaikyti tik vaistai. Apsiėdusi moteriškė prisiminimuose puikiai atskleidžia savo psichologines bėdas, kita gi sėdi kalėjime už tai, kad išžudė visą savo šeimą… Nuostabios herojės :)

Siužetas. Pirmi du trečdaliai knygos man patiko labiau nei paskutinis. Kažkodėl tikėjausi kitokios pabaigos, gal labiau beviltiškos. O dabar epilogas sugadino bendrą įspūdį. Bet ką jau čia – vis tiek knyga puiki.

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

KZL

2012-12-20 19:35

Man sita labiausiai patikus sios autores. Maciau nauja vel isejo.

Laura

2012-12-20 19:40

Ogi tikrai, yra jau nauja. Deduosi į norų sąrašus :)

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.