Ernestas Parulskis “Kasdienybės kunstkamera”

2012-09-30

Ei, pagaliau perskaičiau knygą, kurios autorių pažįstu asmeniškai! Turbūt Ernestas ir liks vienintelis mano pažįstamas rašytojas :) Dvejus metus (2005-2007) dirbau jo vadovaujamame Omni.lt/Balsas.lt, atėjau dirbti dar į Omni.lt, kai darbe sėdėdavom vos trise. Kai prisimenu, smagūs laikai buvo… Perskaičius knygą pasijutau lyg su Ernestu pasikalbėjusi. Jis toks ir yra – kaip kalba, taip ir rašo.

Ernestas Parulskis “Kasdienybės kunstkamera”

Pažįstami dalykai. Visi tekstai, datuojami 2005-2007 m., man gerai žinomi, nes būdavo publikuojami iš pradžių “Verslo klasėje”, o vėliau portale. Netgi prisimenu Ernesto kūrybines kančias (tiesa, tai būdavo retai) ir žymiąsias jo apklausas, juk ir pati būdavau klausinėjama, ar pvz, prisimenu visus man reikalingus kodus. Sėdėjau tai už dviejų metrų… Galiu patikinti, kad knygoje minimos staigios apklausos ir pokalbiai dažniausiai yra tiesa :) Ko jau nebepažįstu – tai Ernesto Londone. Bet dėl to buvo ne mažiau įdomu.

Ese. Žinau, kur autorius labiausiai pasikaustęs – tai kultūra. Todėl ese ta tema parašyti profesionaliausiai ir šiek tiek skiriasi nuo likusių, kuriuose labiau atsispindi jo pasaulėžiūra – tinginiavimas darbe, miesto sportas, konkurencija su kitomis šalimis. Man labiau patiko ir artimesni yra pastarieji. Gal dėl to, kad pati menu ir kultūra nelabai domiuosi. Na, bet juk iš kiekvienos knygos malonu ir kažką naujo gauti, o “Kasdienybės kunstkameroje” pvz., sužinojau, kaip reitinguojami dailininkai ir kaip atrodo lietuviai tuose pasauliniuose reitinguose. Labai įdomus skyrelis buvo apie populiarias citatas, kurios kadaise buvo cenzūruotos ir skamba ne taip, kaip originalai. Pvz., Juvenalio “Sveikame kūne – sveika siela” iš tiesų yra “Reikia melstis, kad sveikame kūne būtų sveika siela”.

Apibendrinimas. Įdomios ir kikenti verčiančios ese.

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Donatas Noreika

2012-09-30 18:07

Skaičiau ir aš, patiko.

Adis

2012-10-01 9:46

Yeap, Ernestas yra jėga.

Ko gero, vienintelis mano mėgstamas šiuolaikinis lietuvių rašytojas.
Nors kažkaip terminas “rašytojas” šioje vietoje nelimpa, pernelyg egzaltuotai skamba. O tam Ernestas atrodo pernelyg pankiškas/rokenroliškas.

Žodžiu, labai smagus žmogus, mokantis labai smagiai rašyti.

Beje, pagal smagumą man Liudvikas Gadeikis labai panašus. Tik anas rašo ne taip smagiai, nors irgi tikrai gerai.

Laura

2012-10-01 12:30

Na taip, ne rašytojas. Jis pats save vadindavo tik grafomanu :) Reikės ir man paskaityti Gadeikį.

jolanta

2012-10-01 14:42

Dar tik porą ese perskaičiau, bet labai “užkabino” šmaikštumu ir šiek tiek netikėtu požiūriu i kasdienius dalykus. Super! Nesitikėjau :)

Salomėja

2012-10-01 20:40

Iš smalsumo klausimas Adžiui. O kas iš tavo skaitytų lietuvių patenka į tą nepatinkančių šiuolaikinių rašytojų sąrašą? Man “Kunskamera” irgi labai patiko. Ir buvo pirma knyga skaityta skaityklėje :).

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.