Eowyn Ivey “Sniego vaikas”

2013-06-10

Būna gi, kad ateini į parduotuvę pirkti maisto, o randi 30 proc. nuolaidą knygoms. Tokiu atveju neįmanoma vienos kitos neprigriebti. Kartais netyčia randu ir tokių perliukų kaip ši. Jei ne gražus viršelis (kiti dailininkės darbai man irgi prie širdies), net nebūčiau pastebėjusi.

Eowyn Ivey “Sniego vaikas”

Pasaka. Siužetas remiasi pasaka apie Snieguolę. Mergaitę, kurią iš sniego nulipdė du senukai, neturintys vaikų. Aliaskoje gyvena pora, prieš 10 metų praradusį kūdikį. Pabėgę iš rytinės JAV dalies, jie, ypač moteris, bando susikurti naują gyvenimą. Tačiau ne viskas klostosi taip, kaip norėtųsi. Iki to vakaro, kai jie nulipdo iš sniego mažą mergaitę. Ir pasaka tampa realybe… O gal realybė tampa pasaka? Riba labai neaiški. Žinau ir aš tą liūdną pasaką dar iš vaikystės, todėl tiesiog akyse mačiau seną rusišką knygą su iliustracijomis, kurią vis vartė moteris savo trobelėje Aliaskoje.

Žiema. Aš – pavasario vaikas. Žiemos niekada nelaukiu ir nemėgstu. Bet skaitydama knygą staiga užsimaniau atsidurti snieguotuose kalnuose trobelėje prie židinio. Kad pažvelgus pro langus, matyčiau, kaip sninga. “Sniego vaike” žiema svarbiausia. Juk tada vėl sugrįžta mergaitė, vardu Faina. Su mėlynu paltu baltais kailiniais apvadais ir lydima lapės. Istorija vėl tampa gyva, nes laukus su bulvėm ir kopūstais pakeičia pasičiuožinėjimas užšalusia upe.

Meilė. Knygoje jos be galo daug ir niekur nėra banalybių. Meilė vienas kitam, meilė sniego mergaitei, meilė sniegui ir šalčiui. Galiausiai – kaimynų sūnaus ir Fainos meilė. Deja, su ja baigiasi ir pasaka, o su pasakų pabaigomis ištirpsta ir snieguolės, palikusios gausybę mylinčių žmonių ir susigraudinusį skaitytoją.

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 1

Jolanta

2013-06-17 20:12

Tu ne pavasario vaikas, o kažkoks romantinis , mistinis vaikas :) Kaip tokiems pragmatiškiems tėvams taip nutiko? :))

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.