Džeinė Eir ir Rebeka

2009-12-07

Charlotte Bronte “Džeinė Eir” ir Daphne du Maurier “Rebeka” man tokios panašios knygos, kad net nepagalvojusi lentynoje sustačiau jas viena šalia kitos. Istorijos anaiptol ne vienodos, bet pagrindinių veikėjų – jaunų mergelių (beje, abi yra našlaitės) – charakteriai vienodi. T.y. – vištiški. Tai jos drąsios, tai nedrąsios, tai galvoja nuolat visokias nesąmones ir banalybes. Ir abi įsimyli joms į tėvus tinkančius vyrus, ir kankinasi ten su jais, ir laimės ieško, ir graužia save. Nors pačias istorijas skiria visas šimtmetis. Bet juk ir dabar tokių vištų yra…

“Džeinė Eir” – jau klasika, o “Rebeka” gerokai lengvesnio turinio. Nepaisant to, kad vienoje veikėjai važiuoja karietomis, o kitoje – automobiliais, dvarai, sėdėjimas prie židinio, ir ceremonijos yra tokios pačios. Netgi pagrindinė mintis – kad vyro sielos vis nepaleidžia buvusi žmona – yra tokia pati. Ir netgi abiejų knygų pabaigoje yra po didelį gaisrą. Žodžiu, susitikusios šios dvi merginos turėtų apie ką pašnekėti :)

Kategorija: Knygos, Skaitymai | Komentarų: 2

E.

2011-10-23 15:06

Charakteriai “vištiški”? “Galvoja nuolat visokias nesąmones ir banalybes”? Manau neturi jokios teisės taip sakyti. Nežinau kas per veikėja yra Rebeka, tačiau mano manymu Džeinė Eir galėtų būti doro ir kuklaus žmogaus pavyzdys per amžius.

Laura

2011-10-23 23:29

Na, išreikšti savo nuomonę tai jau tikrai turiu teisę.

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.