David Gibbins “Atlantida”

2009-11-25

Keista, bet net ir popsines knygas rašyti sekasi ne visiems. Štai D. Brown’ui sekasi, o Davidui Gibbinsui, kurio “Atlantidą” skaičiau, nesiseka. Bet čia tik mano nuomonė, nes ši knyga juk bestseleris :)

Siužetas labai “browniškas”, t.y. holivudinis. Atkasė vieną daiktą, tada rado povandeninių stebuklų, atsirado ir blogiukų, ir meilės istorija, o galiausiai viskas susprogo. Bet didesnis klausimas man kyla ne dėl siužeto, o dėl stiliaus. Gal rašytojas labai domėjosi viskuo prieš kurdamas, gal šiaip norėjo pademonstruoti žinias, bet prikišo tiek terminų, smulkmenų, techninių detalių ir viso kito, kad vietomis atrodo, jog skaitai ne grožinę literatūrą, o fizikos arba istorijos vadovėlį. Nuobodu. Pvz., vietoj to, kad parašytų “atidarė liuką ir išlipo”, reikia skaityti visą pastraipą apie tai, kaip suko liuko rankenėlę, kam ji reikalinga ir kaip veikia, tada apie fizikines jėgas atidarinėjant liuką, dar keli sakiniai apie tai, kaip žmogus kelia koją… Žinoma, perdedu, bet vis tiek stilius toks.

Ir dar: visi knygos veikėjai yra puikūs istorijos žinovai, senųjų kalbų išmanytojai, narai, straigtasparnių pilotai ir kapitonai, įvairiausių ginklų ekspertai ir kovinių sporto šakų žinovai iš karto. Na na, tokių herojų nebūna net ir filmuose. Tikrai persistengta.

Kategorija: Knygos, Skaitymai | Komentarų: 5

Salomėja

2009-11-25 21:33

Net nuėjau pasitikrint ką aš apie šitą knygą parašius (http://www.salomeja.eu/paskutine-skaityta-108/). Regis nuomonės perdaug neišsiskyrė:)

Salomėja

2009-11-27 13:35

O pasirodo jas kažkas spaudžioja.

plenty of fish dating site

2019-11-27 0:33

You can certainly see your expertise in the work you write.
The arena hopes for even more passionate writers such as you who
are not afraid to say how they believe. All the time follow
your heart.

quest bars cheap coupon twitter

2019-12-03 3:14

I am actually delighted to read this weblog posts which
consists of lots of helpful information, thanks for providing these kinds of data.

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.