Daugiau darbo „Sodrai“

2007-06-26

Antradienį teko lankytis „Sodroje“. Mane perspėjo, kad aptarnavimo salėje lauks 100 žmonių eilė, tačiau priėmiau tai kaip pokštą. Visgi tai buvo tiesa. Žmonių buvo tiek, kiek savaitgalio vakarais Vilniaus Akropolio „Hansa banko“ skyriuje – minios.

Numeriukus skaitė man nesuprantama eilės tvarka, taigi su nerimu laukiau savojo ir klausydama įrašyto balso pramindžikavau apie 20 minučių. Jau buvau bepradedanti pykti, bet atėjus eilei pamačiau, kad moteriškės prie staliukų sukasi kaip vėjas. Mane aptarnavusi darbuotoja mano asmens kodą į kompiuterį įvedė taip greitai, kaip net neįvedu aš, mokėdama jį mintinai.

Neištvėriau ir paklausiau, ar visada čia būna tiek žmonių ir tenka taip žaibiškai dirbti. „O kaipgi! Dabar nuolat šimtai ateina. Visi labai įsidarbinti nori, toks vajus…“, – atsiduso moteris. Suprantu, kad kuo daugiau naujų darbuotojų, tuo jai sunkiau. Tačiau tyliai pasidžiaugiau, kad norinčių įsidarbinti daugėja. Dabar ant kiekvienos vitrinos rasi skelbimą „Ieškome darbuotojų“. Galima būti pardavėjais, padavėjais, picų kepėjais, virėjais, pardavėjais ir kuo tik nori, tik dirbk. Žmonės ėmė naudotis galimybe užsidirbti.

Žinoma, parduotuvėje „Zara“, kuri vadina save prestižine, pardavėjos su visais priedais uždirba daugiausiai 900 litų. Bent jau tokią sumą išgirdau minint pardavėjų tarpusavio pokalbyje. Ne pyragai, kai visą dieną reikia lakstyti iš salės į salę, lankstyti drabužius ir tenkinti pirkėjų pageidavimus. Bet visgi geriau, nei kaulyti pinigų gatvėje kaip kartais daro jauni ir dirbti galintys vaikinai ir merginos.

Tokių kaulytojų pilna, pavyzdžiui, prie Žirmūnų „IKI“. „Manęs namie vaikas laukia, o aš pinigų duonai neturiu…“, – sako man nuolat jauna panelė. Gal kada parodysiu jai skelbimą ant tos pačios parduotuvės, kad ieško pardavėjų. Koks skirtumas – ar dirbti šalia parduotuvės, ar joje?

Ir bus dar vienu žmogumi „Sodroje“ daugiau.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 3

Jolanta

2007-06-27 18:50

Tu vis dar tiki sviesia Tevynes ateitimi?! Net pavydas ima…

Laura

2007-06-28 8:15

Na, galiu save vadinti patriote optimiste :)

Jolanta

2007-06-28 14:49

Atvirai – tai didziuojuos :))

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.