Apie supykusį portalą arba kokia aš neišsilavinusi

2009-03-25

Kai kurie dalykai man pakelia nuotaika. Vienas tokių yra labai labai pikti žmonės, kurie savo pasipiktinimą išreiškia viešai ir nedrįsta padiskutuoti asmeniškai. Kadangi aš neturiu nuosavo naujienų portalo, tik tinklaraštį, tai ir atsakymą patalpinsiu čia.

Taigi, dariau naujienų portalų testą. Sutinku, kad tai yra labai subjektyvūs vertinimai, nes portalas – ne monitorius, ryškumo ir dydžio nenurodysi. Savo subjektyvumą remiu patirtimi, kurios šiek tiek turiu. Na, bent jau naujienų portalų srityje. Taip pat iš patirties žinau, kad likę paskutinėje testo vietoje būna labai nepatenkinti. Taip nutiko ir šįkart – portalas www.viskas.lt liko paskutinis ir siaubingai pasipiktino.

Vyr. red. man pranešė apie piktą to portalo vadovo skambutį, o šiandien radau jų tinklalapyje straipsniuką, kuriame kai kas nepatingėjo įlįsti į asmeniškumus. Taigi dabar labai nesismulkindama, kai ką ir paneigsiu:

  • Ar gali žurnalistas, neturintis patirties nei portalų kūrime, nei jų vystyme, nei interneto reklamoje ir versle, vertinti, koks portalas yra geras, o koks blogas? – naujienų portalų kūrime ir vystyme patirties turiu. Na, ne š**ą pora metų dirbdama naujienų portale maliau. Interneto reklamoje patirties neturiu. Bet rinkodarą išmanau. Per daug seku viską, kad nežinočiau.
  • ką tik žurnalistiką baigęs „ekspertas” – baigiau prieš dvejus metus. Praktikos prasidėjo jau 1-me kurso, rimtas darbas – nuo 2 kurso. Hm, tai vadinate “ką tik”?
  • kai pagrindiniu privalumu traktuojama – filmų turėjimas ar neturėjimas – pagrindinis privalumas buvo naujienų kokybė. Teste daugiausia procentų buvo skirta būtent už tai. O naujienos iš kitų portalų ir įvairių agentūrų – tai tokios ir naujienos…
  • Nediskutuosime dėl grafinių, spalvinių, dizaino vertinimų, nes tenka susidurti su tuo, kad pas mus beveik visi yra dizaino specialistai. – dizaino specialistė aš nesu, nors norėčiau būti. Bet kažkokia estetika portale tai turi juk būti, ane?
  • Kaltinimus nesąžiningumu tokiu atveju galima pateisinti tiktai neišprusimu. – jei aš turėčiau kelias svetaines, jų lankomumą irgi sumuočiau, kad būtų patraukliau reklamdaviams. Ir taip, tai būtų nesąžininga kitų svetainių atžvilgių. Bet juk niekur straipsnyje neminėjau, kad tai blogai.
  • Straipsnyje nagrinėtas lankytojas neįvardintas: koks tai lankytojas, 16-20 metų, ar 25-35 metų asmenybė, nebaigęs vidurinės mokyklos ar su aukštuoju išsilavinimu. – žurnalo straipsniai dažniausiai būna skirti žurnalo tikslinei auditorijai. O kokia ji, yra parašyta tam tikrose svetainėse.
  • Tuo tarpu rimtesnėms (amžiumi, išsilavinimu, socialine padėtimi) žmonių grupėms svarbu, kad komentaras pridėtų papildomos informacijos prie straipsnio. Toks lankytojas nepatingės registruotis, jei tai jam bus įdomu. – norite pasikelti lankomumą? Tuomet su rimtuoliais neišdegs. Internete, kaip ir TV, karaliauja popsas. Pažiūrėkite į “Delfi”. Jau dėl registracijos prie komentarų tai… nu be žodžių šitoje vietoje.
  • matoma aiški viskas.lt orientacija į aukštesnio išsilavinimo, pajamų grupes – ohoho, kokie užmojai :) Jei su kažkuo straipsnyje galiu sutikti, tai nuo čia jau darosi juokinga.
  • Jei žiūrėtume į apžvalgos lyderio Delfi.lt dienos lankomumo dinamiką per pastaruosius 6 mėnesius Alexa.com, tai matomas beveik 50 procentų kritimas. < ...> Viskas.lt portalų grupės bendras dieninis lankomumas šešių mėnesių bėgyje išaugo 40 proc. – ta jūsų portalų grupę į viršų tempia “Asa.lt”, kuri yra tikrai savo turiniu puiki svetainė. O pats Viskas.lt kelintas? 109-as dabar?

Taigi, vietoje to, kad džiaugtųsi bet kokiu paminėjimu, pyksta. Kaip ten sako, bet kokia reklama yra geriau negu jokios? Žiū, ateis koks rimtas išsilavinęs žmogus pažiūrėti, kaip atrodo tas blogiausias portalas ir sakys: o čia visai gerai, nesąmones tas žurnalas rašo! Ir pasiliks. O tie, kas iki šiol skaitė, skaitys ir toliau, testas jų nuomonės nepakeis. Visai neturiu patirties, o šitą dalyką tai kažkaip geriau žinau :)

Kategorija: Internetas | Komentarų: 49

.)

2009-03-25 14:10

“Elitiniai” Lietuvos portalai jau nebe pirmą kartą rūpinasi žurnalistų išprusimu. “Viskas.lt” yra visiškas grybas, tačiau jam toli iki “Kontrastų”.

Martynas

2009-03-25 14:58

Man tik iš to testo užkliuvo prierašas prie alfos orų: tik tekstas, permeta į kitą puslapis ir mažas balas. jei gerai pamenu toks aprašymas buvo.

ar tikrai čia žiūrėta buvo? http://www.alfa.lt/orai/?city=Vilnius

efk0nas

2009-03-25 15:24

Padarei tai, ką už ką tau moka darbdaviai. O konkrečiai šitas blogo įrašas skamba kaip pasiteisinimas, o pasiteisinimas = pripažinimui, kad jautiesi neteisi :)

Laura

2009-03-25 15:37

Martynai, tu teisus, prie “Alfos” įsivėlė klaida. Žiūrėta buvo ten, bet tekstas darant lentelę kartais papuola ne į tą langelį :)

Efk0nas, kodėl aš turėčiau jaustis neteisi? Kad prasčiausią portalą iš testuotų nukišau į paskutinę vietą? Jis gal buvo vertas 3, 5 ar 8 vietos?

Darius

2009-03-25 16:19

Teko susidurti su tų portalų vadovu. Žmogus be supratimo, bet užmojai labai dideli. Juokinga klausyti buvo, o galiausiai supykęs išėjo.

Deividas

2009-03-25 18:19

O straipnį galima paskaityt kur nors? :/

Laura

2009-03-25 20:46

Jo, nusipirkus žurnalą :)

cgedas

2009-03-25 22:04

Bet ar tik nebūsit, panele, stipriai prisidėjusi prie minėtos save portalu vadinančios svetainės raidos, nes privertėt ten parašyti autorinį tekstą?:)

Jonas

2009-03-25 23:47

o kur dingo valstietis.lt? :)

Laura

2009-03-26 8:21

cgedas, skaitai mano mintis :) Autorinis tekstas šis vienas iš nedaugelio (aš daugiau neradau, bet nenoriu tikėti, kad nėra) :)

ZPat

2009-03-26 9:18

Blogiausiai įvertintas portalas įrodo… kodėl jis yra blogiausias.

sss

2009-03-26 10:18

šiaip iš smalsumo – o kokiais kriterijais buvo remtasi vertinant puslapius? t.y. asmeniniais ar tam tikra pripažinta rinkoje vertinimo metodika?

Laura

2009-03-26 10:37

Vertinama pagal tai, kas svarbu tikslinei žurnalo auditorijai. Čia testas jai, ne reklamdaviams, labai aukšto išsilavinimo žmonėms, portalų vadams ir pan. Kokia tikslinė grupė, toks ir testas.

Beje, jei yra pripažinta rinkoje naujienų portalų vertinimo metodika, norėčiau ją pamatyti. Nuoširdžiai.

puikioji

2009-03-26 14:07

Na, taip, reitingavimas yra vienas smagiausių užsiėmimų, nes visuomet žinai, kad žurnalo spausdinimo dieno verkdami paskambins tie, kurie atsidūrė uodegoje :D

Arba, kaip Haryje Poteryje, atsiųs “žvieglį”…

Laura

2009-03-26 14:09

Puikioji, mhm, ir taip visada. Jei nepaskambina, net imi galvoti, kad kažkas ne taip :)

Salomėja

2009-03-26 15:26

puikioji, tai kad spausdinimo dieną neskambina. Gi nežino. Skambina, kai jau išspausdintas, tiksliau kai pasirodo prekyboje.

Jolanta

2009-03-26 17:02

Įdomi užuomina apie žurnalistų išprusimą. Kai žurnalistinį išsilavinimą turinčiam asmeniui reikia susirasti darbą pagal specialybę, kažkodėl į jo vietą tie susirūpinę pamokslininkai mieliau priima būtent be jokio išsilavinimo arba žurnalistikos pirmo kurso studentus, kuriems galima pasiūlyti patį minimaliausią atlyginimą.Ir dar pridėčiau: kokį išsilavinimą studijos suteikia, tokį žurnalistą ir turime.
Laura – čia nieko asmeniško :)

Originalas

2009-03-26 20:18

Dizainas tai tikrai taip ir sako, mes esam paskutiniai. :D

Tik tiesos jų tame straipsnyje yra. Kažkaip kvaila, kai žurnalistas baigė žurnalistiką, o užsiima kažkokių monitorių ar portalų vertinimu, kur jis kartais tikrai dažnai yra n00b’as.

Mano manymu, žurnalus ar tokius vertinimus tik koks sodininkas sodo, sysadminas kompiuterių ar lentyninkas automobilių žurnale, portale galėtų daryti, kadangi jie yra savo srities specialistai. Dabar kai esi specialistas ir atsiverti kokį NK, tai pakankamai dažnai tikrai būna juokinga ten pasiskaitinėti tų žurnalistų anekdotų, kurie žurnalistiką baigė, bet apie elektronika juokus skaldo.. :)

Tai savo bloge gali vertinti, ką nori, nes tai tik subjektyvi nuomonė, bet tokie žurnalai, kartais rimtai yra labai juokingi.. Kai nieko daugiau kaip subjektyvi ir žmones klaidinanti žurnalisto nuomonė.

Tio

2009-03-26 20:31

> Originalas

o tu žinai kokią žurnalo skiltį CBL’e kuruoja Laura?

Originalas

2009-03-26 21:05

Aš ne apie Laurą konkrečiai kalbėjau, o bendrai apie daugumą LT žurnalų ir jų tokį Lietuvos lygį. :)

Pastaruoju metu į rankas pateko keli NK žurnalai, ir buvo juokinga ten skaityti tokias PC komponentų apžvalgas. Toks įspūdis, kad žmogelis vargiai savo kompą pasispartintų, o rašo apie entuziastams skirtas motinines plokštes. Iš kart galima įsivaizduoti, kokių ten anekdotų prirašė toks “žurnalistas”.

Pažvelkime į užsienį (tarkim bit-tech.net), kur kompų portale apžvalgas ir daro kompų specialistai. :))

Ir jei ryte mėgsti naujienų portalus pavartyti, tai dar nereiškia, kad jau gali save vadinti portalų specialistu. :D

Laura

2009-03-26 21:17

Originalai, o jei aš kelis metus esu naujienų portale dirbusi, apie teoriją esu universitete nemažai darbų rašiusi, o dar kelis metus apie interneto rinką rašau žurnale ir specialiai ja domiuosi, tai jau galiu? :)

sss

2009-03-27 10:03

oi, Laura, gal nereikėjo taip sarkastiškai apie tas metodologijas. jų tikrai yra ;) pasigūglink. to puslapio redaktorius aišku maumas, kad puola į asmeniškumus, bet ir tu savosios kompetencijos tikrai neparodei, tuo pati jam į rankas atiduodama argumentus ‘prieš tave’

Laura

2009-03-27 10:04

Sss, kai jau prirašau “nuoširdžiai”, tai ir reiškia, kad nuoširdžiai noriu jas pamatyti. Ir jokio čia sarkazmo.

sss

2009-03-27 10:15

jei būtų nuoširdžiai, tai tikrai būtum jau pamačiusi.

Laura

2009-03-27 10:42

Kaip ir nebeturiu ką pridurti :)

sss

2009-03-27 10:46

man irgi atrodo, kad kaip žurnalistė turi šiokį tokį suvokimą, kada sakinio struktūra atitinka nuoširdumą, o kada sarkazmą. anyways, linkiu rasti tu metodologijų – kitą kartą bus mažiau tokių bambeklių, kurie subjektyviai kritikai priešpastato taip pat tik subjektyvius ‘argumentus’

g12

2009-03-27 10:52

Oho koks liūtas. Tik kad va, gaila, kad tiek daug žodžių o nė vieno argumento. Man irgi labai įdomu tos metodologijos, gal pasidalinsi gūglinimo patirtim? Nors vieną svarų įrodymą?

Laura

2009-03-27 11:41

“Beje, jei yra pripažinta rinkoje naujienų portalų vertinimo metodika, norėčiau ją pamatyti. Nuoširdžiai.” – prašyčiau išanalizuoti sakinio struktūrą ir įrodyti, kad ji atitinka sarkastiško sakinio struktūros požymius.

Jei rimtai, tai, kokiomis sakinių struktūromis aš rašau čia, yra mano reikalas. O jei kas nors sumanys įsižeisti dėl neva netinkamos sakinio struktūros, nes jam bloga nuotaika, tai jau kaip ir ne mano reikalas.

puikioji

2009-03-27 13:00

SSS: nesuprantu slėpimo tikslo – juk čia žmonės diskutuoja, tai kodėl nepasidalini, tavo manymu, gera metodologija, jei jau ją radai. Juk tada bus galima gal ateityje pritaikyti? Pvz. aš visai ne toje srityje, bet norėčiau pamatyti, tiesiog šiaip smalsu. Nejaugi vienintelė nuoroda, kurią gali pasiūlyti, yra google? Jei taip, tai tada mūsų kompentencija šioje srityje apylygė.

DNR

2009-03-28 5:24

Nu ir durnos diskusijos. Apie nieką

sss

2009-03-30 8:52

puikioji, dalintis žiniomis priimta su tais, kurie tų žinių prašo, o ne abejoja jų buvimu. Laura ne pirma kartą šauna pro šalį, rodydama savo kompetenciją. ir visuomet užsiputoja kaltindama kitus bloga nuotaika. metodologijų yra ne viena, visų jų čia neprivardinsiu, tam ir yra google. kainos/grąžos algoritminiai modeliai, pastangų vertinimo technikos (skamba kvailokai lietuviškai, bet yra), galų gale lankomumo reitingai, ctr’ai ir t.t.
nereikia nervintis taip iškart

sss

2009-03-30 8:58

ir šiaip jau visos vertinimo technikos prasideda nuo to, kad iškeliami e-svetainės tikslai. kol jų nežinai, vertinimas ar puslapis geras/blogas (netgi vartotojo naršymo patogumo prasme) yra vedžiojimas šakėmis ant vandens.

Laura

2009-03-30 9:27

Sss, tu atsiversk tą žurnalą, apie kurį kalbama, suprask, kokia yra jo auditorija ir tada man aiškink, kokias algoritmines vertinimo technikas aš turiu taikyti :)

Ir, beje, šįkart dar praleisiu pro akis įžeidinėjimus.

sss

2009-03-30 10:32

abejojimas tavo kompetencija anaiptol nėra įžeidimas. buvau atsivertęs tą puslapį – mano SUBJEKTYVIA nuomone jis nėra blogesnis už kauno dienos ar klaipėdos (tas pats šablonas), nors turi mažesnius auditorijos rodiklius pagal TNS’ą. ABIEM atvejais manau, kad puslapiai tragiški, bet darbo metu remiuosi tam tikrais tyrimais, o ne savo subjektyvia nuomone. nuomonės reiškimas viešai yra normalus dalykas, savo nuomonės tapatinimas su vertinimo ‘balais’ – ne (nebent esi tikrai nemenkas specialistas ir netgi savo nuomonę remi skaičiais). vertinimo balas (ar vieta skalėje) juk irgi yra skaičius.

Laura

2009-03-30 10:47

Aš ne abejojimą kompetenciją vadinu įžeidimu. Čia jau tavo reikalas, abejoti, ar ne. O diskutuoti apie nieką tikrai nesu nusiteikusi. Reikėtų vertinti pagal medotikas, vertinčiau pagal jas (nors nuo to kompetencija vargu ar padidėtų), nereikia – vertinu subjektyviai, remdamasi patirtimi. Taip kad nėra čia apie ką kalbėti, taip pat, kaip nėra ir ko pykti paskutinėje vietoje likusiam portalui.

sss

2009-03-30 11:08

jei jau taip viskas apie nieką, tai kam šitas ‘atkirtis’ supykusiam portalui? klausimas retorinis :)

Laura

2009-03-30 11:17

Kodėl retorinis? Atkirtis yra principo reikalas. O principai atsirado todėl, kad Viskas.lt straipsnio autorius, žinodamas tiek mano darbinį el. pašto adresą (mat susirašinėjom anksčiau), tiek telefono numerį, nesugebėjo pretenzijų išreikšti man.

sss

2009-03-30 11:22

nu gal žmogui, kaip ir tau, ‘reikėjo parašyti’ straipsnį? darbas gi toks:)

Laura

2009-03-30 11:25

Direktoriui reikėjo parašyti? Neįmanomas žodžių junginys :)

sss

2009-03-30 11:34

kodėl gi? vienas kaži kokiais argumentais remdamasis įvertino, kitas tokiais pačiais argumentais atšovė. imho visiškai lygiaverčiai ‘priešininkai’.

Laura

2009-03-30 11:36

Oi ne ne, nenužeminkite ano straipsnio autoriaus iki mano lygio. Kokia nepagarba.

Ruvi

2009-04-02 12:21

Atleiskit, kaimyniškai įsiterpsiu :) . Man atrodo, Lauros profesionalumo klausimas buvo įvertintas, priimant ją į šitą darbą- ji puikiai su juo susitvarko. Gal žmonės nesupranta jos darbo specifikos- jei ji kažką vertina, tai turi jos pareigybių nustatytus kriterijus. O įsižeidęs ponas tiesiog ambicingas ir nemoka pralaimėti.. todėl ir įžeidinėja. Manau, visai kitoks būtų jo atsiliepimas, jei būtų įvertintas teigiamai. Jei esame išėję į viešą erdvę, turim būti pasirengę visokiems vertinimams . Laurai sėkmės darbuose !! Įsižeidusiam ponui- orumo.

Dina

2009-04-03 8:35

Nesinervink :)
Mane po vieno tokio vertinimo ir lyginimo pagal pasirinktus kriterijus tempėsi vienos įmonės vadovė į pokalbį, o kartu su ja buvo jos asmeninė psichologė-patarėja :D
Buvo skaudu ir pikta, kad žmonės tokiuose vertinimuose įžvelgia pyktį ar purvą ir nė nabando stiebtis į viršu. O dabar prisiminus – juokinga.

garbane

2009-04-03 17:14

Deja deja.. Lietuvoje kritika bei racionali jos diskusija yra absoliuciai neimanoma – tuoj puolama i asmeniskumus. Gal toks lietuviu mentalitetas? Gaila. Vietoj to kad paaiskinti, sustiprinti savo argumentus zymiai lengviau isvadinti oponenta neimaneliu.. Zema.

sss

2009-04-05 17:16

kita vertus, visokių vertintojų ir specialistų, balažin ką matuojančių, irgi labai daug priviso. aišku asmeniškai į juos reaguoti yra kvailokoka.

sergejus

2009-04-21 10:17

Nematau tikslo siuntineti pastabas i mailus, jei turiu galimybe viesai issakyti pastabas. Net ir sitam straipsnyje – komentare vel matosi sios srities kompetencijos trukumas:

matoma aiški viskas.lt orientacija į aukštesnio išsilavinimo, pajamų grupes – ohoho, kokie užmojai :) Jei su kažkuo straipsnyje galiu sutikti, tai nuo čia jau darosi juokinga.
- nera sunku tai pamatyti gemius audience, galima butu ir ismokti naudotis.

Jei žiūrėtume į apžvalgos lyderio Delfi.lt dienos lankomumo dinamiką per pastaruosius 6 mėnesius Alexa.com, tai matomas beveik 50 procentų kritimas. Viskas.lt portalų grupės bendras dieninis lankomumas šešių mėnesių bėgyje išaugo 40 proc. – ta jūsų portalų grupę į viršų tempia “Asa.lt”, kuri yra tikrai savo turiniu puiki svetainė. O pats Viskas.lt kelintas? 109-as dabar?
si menesi viskas.lt grupeje vel augimas ir portalu bendra auditorija – jau 15 vietoje. Ir augo visi portalu grupes nariai.
Kuo skiriasi delfi “laisvalaikis” ir viskas.lt grupes laisvalaikio dalis su atskiru domenu anonsas.lt? zurnalisto supratimu.

Gaila, kad kas diena tenka susidurti su tokiais “daug patirties” turinciais ” reklamos vadybininkais, marketingo specialistais, visu galu zurnalistais”

coconut oil is

2019-11-25 11:17

I’ll immediately clutch your rss feed as I can not to find your e-mail subscription hyperlink
or newsletter service. Do you have any? Please permit me know
in order that I may subscribe. Thanks.

ps4 games

2019-11-28 14:03

Howdy! This article couldn’t be written much better!
Looking through this post reminds me of my previous roommate!
He always kept preaching about this. I’ll forward this post to him.
Pretty sure he’s going to have a great read. Many thanks for sharing!

quest bars cheap

2019-12-02 7:04

This post is actually a fastidious one it assists new internet visitors,
who are wishing in favor of blogging.

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.