Andrius Tapinas “Vilko valanda”

2013-03-07

Jeigu ne labai aktyvi knygos reklama, būčiau jos nepirkusi. Vis dar be didelio entuziazmo sutinku lietuvių literatūros naujienas, nes praeityje skaitytos išgirtos knygos man labai nepatiko. Visgi džiaugiuosi, kad šįkart leidausi paveikiama reklamos, nes būčiau pražiopsojusi visai neprastą knygą. Žinau, yra besipiktinančių, kad tokios knygos kaip “Vilko valanda” neturi jokios išliekamosios vertės ir t.t., bet aš tuo džiaugiuosi. Jau tiek daug lietuviai yra prirašę į literatūrines aukštumas taikančių tekstų, kad vemt nuo jų norisi. Malonu, kai gali į rankas paimti ne meno kūrinį, o tiesiog knygą, kurią skaityti lengva ir malonu.

Andrius Tapinas “Vilko valanda”

Steampunk. Iki šiol nelabai nutuokiau, kas tai per žanras, tas stimpankas. Žinojau apie dirižablių, garais varomų mašinų ir visokių krumpliaračių mėgėjus, bet niekada tuo per daug nesidomėjau. Žodžiu, knyga yra būtent šio žanro ir tai buvo pirmas mano perskaitytas stimpankinis kūrinys. Kadangi šiaip jau nesu didelė fantastikos mėgėja, džiaugiuosi, kad knyga buvo apie Vilnių – mano gimtąjį miestą, todėl daug kas buvo pažįstama ir fantastikos šiuo atveju man nebuvo per daug.

Detalės. Na, kad Jonas Basanavičius paverstas alchemiku, tai jau žinojau iš reklamos. Bet apsidžiaugiau radusi daug nūdienos aktualijų ir šiuolaikinio Vilniaus perliukų, nors veiksmas vyksta daugiau nei prieš šimtmetį. Išsipusčiusi elgeta, vardu Rožė, sienų tepliotojas Solomonas Kleinas, ubagų puotą Rotušės aikštėje rengiantis apšepęs skandalistas – nieko neprimena? Moterų, glaudžiančių kūdikius prie krūtinių, protestas iškart priminė vežimėlius prie Seimo stumdančias piktas mamas, kunigų ir tikinčiųjų maldos bei žvakių deginimai viešose vietose… Na, o šūkiai “Darbo, duonos ir teisibės” sukėlė juoką :) Iš tiesų man nelabai rūpi, ar knyga bus įdomi vėliau, kai šių įvykių niekas nebeprisimins. Tai jau autoriaus rūpestis, o man buvo gerai ją skaityti DABAR.

Netikėtumai. Knygoje buvo keli netikėtumai, pvz., bombardavimo priežastys, pati pabaiga. Bet man pritrūko detalių, kad bendras vaizdas gražiai sugultų. Nemėgstu, kai lieka neatsakyti elementarūs klausimai. Kaip supratau, A. Tapinas rašys antrą knygą, galbūt joje ir rasiu atsakymus. Iš pradžių antra knyga lyg ir nebuvo žadėta, bet “Vilko valanda” jos tiesiog prašyte prašosi.

P.S. Mano egzemplioriuje V skyrius yra įrištas du kartus. Jeigu kam nors jo trūksta, praneškite, atiduosiu :))

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.