Vyrai > moterys

2007-08-16

Tiesiog įdomu, kodėl blogus dažniausiai kuria ir juose rašo vyrai? Juk per amžius kaip geriau rašančios buvo laikomos moterys. Tokia nuostata susiformuoja jau mokykloje – berniukai gerai skaičiuoja, moterys geriau rašo. O dabar gerų moteriškų blogų tikrai daug mažiau nei vyrų.

Ar tai reiškia, kad blogai leido pasireikšti ir vyrams? Kodėl? Na, žinoma, kad rašytum blogą, pirmiausia reikia jį turėti. O sukurti jį ne blogas.lt ar kitoje sistemoje nėra itin humanitariškas užsiėmimas. Visgi reikia turėti bent menkus programavimo įgūdžius (aš jų irgi neturiu per daug, taigi ačiū tio).

Būtent todėl daugiau merginų/moterų matau, pavyzdžiui, blogas.lt. Bet pažiūrėjus į turinį, imu manyti, kad joms visoms po 13 metų arba tai tiesiog neturinčios ką pasakyti būtybės. Be dietų, drabužių, meilės reikalų, apsiseilėjusių eilėraščių ar juodai baltai nuotraukų ten nieko nerasi.

Nejaugi lietuvės neturi ką pasakyti? Juk nebūtina politikuoti, rašyti apie IT ar verslą (palikim tai vyrams). Štai geri ir subtilūs pavyzdžiai yra pragarovirtuve.lt ar ta pati Teta Sigita. O užsienyje blogus rašo net 95 metų bobutės.

Be to, bloguose karaliauja IT ir kitos sunkios temos, nors kartais norisi paskaityti lengvų gyvenimiškų įspūdžių. Taip, vyrai irgi rašo apie gyvenimą, tačiau jie tarsi bijo prisipažinti, kad “man tas ir anas nepasisekė” ar kad “šiandien nutiko kažkas gero”. Dėl kažkokios mistinės baimės pasirodyti nevyriškiems jų įrašai tarsi paspausti po padu, nors teminius blogus jie vysto gerai.

Todėl labai laukiu, kol atsiras daugiau blogus rašančių merginų :)

Kategorija: Vyrai/Moterys | Komentarų: 45

Tio

2007-08-16 16:10

Nera uz ka :)

O siaip tai vyrai nebijo prisipazinti, kad kazkas nepasiseke :P tiesiog nemato reikalo apie tai informuoti placiaja visuomene, nes nemano, kad kazkam tai gali buti idomu :)

Laura

2007-08-16 16:11

O kaip tuomet mokytis iš svetimų klaidų, jei niekas jų neviešina? :)

Tio

2007-08-16 16:13

ok, tuomet prisipazinsiu, kad siandien darbe pagadinau disku masyva ir dabar knisuosi bandydamas ji sutvarkyti… tiesa pasakius, vistiek netikiu, kad kam nors tai idomu… :)

Laura

2007-08-16 16:18

Ne kiekvienas žino, kas tas diskų masyvas, tuo labiau ne kiekvienas gaus jį pamatyti ar sugadinti :) Čia jau būtų IT, o ne gyvenimiška tema :)

Tio

2007-08-16 16:20

todel ir nerasau savo kasdienybes i bloga :)

vilnele

2007-08-17 0:34

kad moterys rašo geriau nei vyrai – mitas. paskaičiuokime, kiek garsių rašytojų yra vyrų, o kiek moterų… taip, kad blogosferoj lygiai tas pats pasiskirstymas, kaip ir pasaulinėje literatūroje.
ir dar reikėtų prisiminti faktą, kad daugumai gražius rašinėlius rašančių filologių internetas yra sunkiai įkandamas reikalas, o kas yra blogas ir su kuo jis valgomas – jos nė neįsivaizduoja…

one

2007-08-17 12:41

Na turbūt pats didžiausias kriterijus, kodėl merginos/moterys nerašo BLOGo, tai kaip tu ir sakei, kad per menkos IT žinios jį susikurti.

O dėl vyrų: bent jau aš tikrai nesigėdinu, ir tikrai nebijau pasirodyt nevyriškas, jeigu man kažkas nepasisekė ar nepavyksta. Noriai apie tai pasidalinu su skaitytojais, ir pasipasakoju problemą. Jeigu mano blogą skaitytų bent 50

one

2007-08-17 12:42

Nukirpo pusę posto :-\

…bent daugiau nei 50, tai manau net galėčiau užklausti rūpimu klausimu BLOGe. Na ir dabar kartais klausiu, bet atsakymų gaunu nedaug. Tai tenka temas kurti forumuose.

Machaonas

2007-08-17 13:21

Kodėl vyrai bloguose vysto sunkias temas, o ne dalijasi gyvenimiškais potyriais, seniai seniai atsakė Aristotelis : vyrai linkę i racionalumą, moterys į emocionalumą. Na, tiesa, jis idėją išreiškė kur kas vaizdžiau, bet ne šiuolaikiškai:)

Machaonas

2007-08-17 13:39

pritarčiau autorei, kad mergaitės mokykloje visgi geriau rašo už berniukus. Nemažai atvejų, kad ir geriau mokosi. Tačiau:joms trūksta ambicijų savo talentus vystyti, priimti iššūkius ir mąstyti kitaip, nei skelbia vadovėlinės tiesos.

Machaonas

2007-08-17 14:00

Kitas klausimas, kodėl moteriškuose bloguose taip nedaug gero turinio.
Tarkim, geras turinys būtų pasidalinimas patirtimi, kaip išspręsti problemą.
Bėda tame, kad mėgindamos spręsti problemą, moterys linkę medžioti pagalbą iš šalies, užuot savo jėgomis ieškoję sprendimo.Tai gal ir greičiau išsprendžia problemą, bet kartu priklijuoja “nieko nenutuokiančios vištos” rolę, beigi neleidžia tobulėti.
Netobulėjimas savo ruožtu kartais baigiasi piktos savimi nepatenkintos būtybės sindromu, kuri savo nesėkmes dangsto teiginiais “visi vyrai kiaulės” , “aš paaukojau gyvenimą” ir pan.

Jolanta

2007-08-17 14:06

Ne ambicijų trūksta, o laisvės toms mergytėms! Yra begalė talentingų jaunų moterųu, kurios , pasiduodamos visuomenės spaudimui ir patriarchalinėms tradicijoms, “aukojasi” dėl vyro karjeros ir šeimos ramybės.Didelė dauguma moterų, kurios pasiekė aukštumų profesinėje srityje, buvo auklėjamos laisvės dvasia, skatinamos savimi pasitikėti ir reikštis.
Labai gyvenimiškas pavyzdys:ko pasieks moteris, kuri nedrįsta išsiskirti su vyru girtuokliu ar smurtautoju?Rašys blogą, o gal sukurs pritrenkiantį romaną?

Machaonas

2007-08-17 14:11

Klausimas į klausimą: o kodėl pasiduoda ir kodėl nedrįsta?

Machaonas

2007-08-17 14:13

P.S. Beje, LT istorijoj buvo tokia Žemaitė, kuri kūrė romanus ir nebuvo išsiskyrusi su vyru…:)

Jolanta

2007-08-17 14:13

Machaonui-

moteris, sprendžianti pati savo problemas , dažnai susilaukia “gražių” apibūdinimų , kaip vyriška moteris (suprask – kieta “boba”, karjeristė) , jos netgi prisibijoma ir vengiama. Ar daug vyrų, kurie nori šalia neverkšlenančios, savo nuomonę turinčios moters? Tik labai labai stiprūs vyrai tai pakenčia, nes silpnesni pavargsta dėl to, kad reikia pasitempti, negali atrodyti kvailesnis ir.t.t.

Laura

2007-08-17 14:16

Pasiduoda ir nedrįsta turbūt todėl, kad bijo būti pasmerktos. Pati nesu susidūrusi su tokia situacija, tačiau žinau, kad yra moterų, kurios nesiima jokios veiklos vien todėl, kad bijo būti nesuprastos šeimoje.

Jolanta

2007-08-17 14:17

Kodėl padiduoda? Nes nežino , kad kitaip gali būtiĄ Juk nuo vaikystės girdi, kad mergaitė turi būti nuolanki, gera, švelni ir dar ,geriausiai, nevieniša. Reikia labai stipraus charakterio, kad galėtum keisti stereotipus.

Jolanta

2007-08-17 14:24

Nuo blogų perėjome prie lyčių lygybės :))

Machaonas

2007-08-17 14:26

To Laura: bijoti ir nieko nedaryti yra patogiau nei nebijoti ir daryti.
To Jolanta: sutinku dėl stereotipų. Tačiau jie egzistuoja nevienareikšmiški. Nuolankios, geros, švelnios ir nevienišos moters rolę atperka kiti iš stereotipų gaunami pranašumai, pvz. aukos rolė lemia, kad neigiamas moterų smurto prieš vyrus reiškinys, moteris visada stiprioji pusė skyrybų bylose ir pan.

Jolanta

2007-08-17 14:32

Machaonui-

smurtauja ne tik vyrai , bet ir moterys. Tik nukentėję vyrai nesiskundžia. O kur jiems ir pasiskųsti …

Skyrybų bylose moteris turi tik vieną pranašumą – pasilikti vaikų priežiūrą. Pranašumas baigiasi , kai reikia pradėti gyventi tuščioje vietoje ir dar pasirūpinti vaikais. Neteigiu kategoriškai, kad taip yra visada. Bet tokių atvejų labai daug.

Machaonas

2007-08-17 14:54

Dėl skyrybų:
Faktas Nr.1 apylinkės teismuose, kurie nagrinėja santuokos nutraukimo bylas, daugiau teisėjų moterų nei teisėjų vyrų.
Faktas Nr.2 nesvarbu, kiek uždirba abu sutuoktiniai, skyrybų atveju turtas paprastai dalijamas per pusę. Tokiu atveju pasiseka namų šeimininkėms:).
Faktas Nr.3 turtas nedalijamas per pusę, jei vienam tėvų paliekama vaikų priežiūra. Paprastai tokiu atveju bendras turtas dalijamas minimum 3:2 principu (jei 1 vaikas; jei daugiau- dar labiau nukrypstama nuo lygybės principo).
Faktas Nr. 4 jei tarp bendro dalintino turto nėra nekilnojamo, o jį asmenine nuosavybe turi kitas sutuoktinis – teismas gali įpareigoti neatlygintinai jame leisti gyventi motinai su vaikais iki jų nepilnametystės.

Nesakau, kad tai blogai. Bet tai neprimena “tuščios vietos”.
Plius dar – visada reikia jausti atsakomybę už savo gyvenimą. Juk už kryptį atsakingas yra niekas kitas,tik pats:)

Machaonas

2007-08-17 14:56

gyventi motinai su vaikais iki jų nepilnametystės + pabaigos

Ambis

2007-08-17 15:32

Be jokiu abejoniu geresnui rashytojai yra vyrai. Ir ne todel kad kaip chia pasvaigo viena dama apkaltindama viska ir visus patriarchaliuniu pozhiuriu ir kitomis blogybemis. Matyt mergaitems (bo blog’ai Lietuvoj jaunimo uzhsiemimas) matyt ner kada blogint, tiek parduotiuviu nenupirkta, neaplankyta :) Kam tad tie blog’ai ydomus :)Kiekvienas renkasi savo kelia :) Kas ant kiuashiniu tupi ir girliandom puoshiasi, kas knygas rasho :)
Beje Nobelio literaturso prizininkus pazhiurejus http://en.wikipedia.org/wiki/Nobel_Prize_in_Literature tai berodz moterims nelabai statistishkai sekasi knygu rashyme. Tiskliau visai nesiseka.

Jolanta

2007-08-17 16:17

Machaonui-

jei vaikas lieka su motina, jam juk priklauso dalis ar ne? Lietuviai vyrai turi unikalią savybę, vaikus po skyrybų pamiršti, o senatvėje vėl prisiminti :)) Todėl teismai ir rūpinasi :)
Yra atvejų, kai skyrybos moteriai atneša materialinės naudos. Nors tai greičiau išimtis nei taisyklė.

Taip pat esu už laisvus (dvasia) , atsakingus vyrus ir moteris. Bet vieni gali tokiais būti ar tapti , o kitiems pritrūksta valios. Juk yra kovotojai, aukos , pristaikėliai. jie atlieka savo vaidmenį ir jiems gerai. Bet juk kalbame apie iškreiptą vaizdą, kai asmenybei neleidžiama reikštis.
O Žemaitei pasisekė, kad turėjo vyrą-demokratą (mūsų vyrai pasakytų, kad liurbį) ir ją atrado puikus “prodiuseris” :)

Jolanta

2007-08-17 17:19

Ambiui-

juk ir diskutavome apie tai, kodėl moterys negali pasireikšti :)
Bet yra puikių rašytojų moterų, tik knygos knygyne , o ne internete , gal todėl ir nesimato :)
Tai ir Francuaza Sagan, Jurga Ivanauskaitė (kurio lietuvos rašytojo (vyro) knygos buvo taip verčiamas į užsienio kalbas? )ir Hario Poterio autorė ..

Lietuviams vyrams parduotuvėse vertėtų dažniau apsilankyti ir nusipirkti ne tik juodą odinę striukę ir džinsus :))

Machaonas

2007-08-17 21:55

Jolantai:
Imant skyrybas, turtas dalinamas tik tarp sutuoktinių, vaikai į tėvų turtą teisės neturi.Todėl ta didesnė dalis priteisiama sutuoktiniui, kad jam būtų lengviau.
Bet čia jau nukrypstama nuo temos, pažadu nesikartoti.

tinyurl.com

2019-11-25 4:49

When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment
is added I get several emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Thanks!

plenty of fish dating site

2019-11-26 11:49

It’s actually a nice and helpful piece of info.
I am happy that you just shared this useful information with us.
Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

ps4 games

2019-11-29 6:58

I used to be able to find good info from your articles.

ps4 games

2019-11-30 13:23

Greetings! Very useful advice within this post! It’s the little changes that make the greatest changes.

Thanks a lot for sharing!

quest bars cheap

2019-12-04 12:27

What’s up, after reading this amazing piece of writing i am too glad to share my know-how here with mates.

DFY Suite 2.0 Review

2020-04-07 14:39

… [Trackback]…

[...] Info on that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

188bet 512

2020-04-08 9:50

… [Trackback]…

[...] There you will find 25529 more Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

link vaom88

2020-04-11 1:44

… [Trackback]…

[...] Read More to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

THC vape cartridges

2020-04-14 6:44

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

Denture Implants firstclassdentalcare.com

2020-04-14 20:51

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

Marijuana dispensary

2020-04-19 11:35

… [Trackback]…

[...] Read More on that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

buy dragon pharma

2020-04-19 13:59

… [Trackback]…

[...] Find More on on that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

Buy Vyvanse Online

2020-04-19 14:38

… [Trackback]…

[...] There you can find 45581 more Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

codeine cough syrup

2020-04-19 16:05

… [Trackback]…

[...] There you can find 87043 additional Information to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

Buy Ketamin without prescription

2020-04-20 2:46

… [Trackback]…

[...] Find More Information here on that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

mobile.m88.com

2020-04-21 1:51

… [Trackback]…

[...] Here you will find 46745 additional Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

easy 1 up review

2020-04-22 7:45

… [Trackback]…

[...] Here you will find 23832 additional Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

sieu nhan nhac thieu nhi

2020-04-23 4:07

… [Trackback]…

[...] There you will find 71577 more Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

Temporärbüro Zürich

2020-04-24 10:06

… [Trackback]…

[...] There you can find 68267 additional Info to that Topic: novum.lt/vyrai-moterys [...]…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.