Viktor Pelevin “SNUFF”

2013-10-09

Niekada nebūčiau atkreipusi dėmesio į šitą knygą jei ne jos viršelis. Pati nesuprantu kodėl, bet man jis labai patinka. Gal tiesiog spalvos puikios :) Šiaip tai nesu didelė Pelevino draugė. Skaičiau kelias knygas, vienos patiko, kitos nelabai. Žodžiu, toks autorius, kuriam reikia nusiteikti.

Viktor Pelevin “SNUFF”

Utopija. Vienur parašyta, kad čia utopija, kitur – kad antiutopija. Aš labiau už pastarąjį variantą. V. Pelevino aprašytas civilizacijos modelis gal ir neįgyvendinamas, bet toli gražu ne idealus. Nors… negalėčiau pasakyti, kad neįgyvendinamas. Kaip tik visai realus. Po daugelio metų. Daugelio daugelio metų. Žodžiu, tikrai nesulauksim. Civilizacijos yra dvi – dabartiniame Sibire gyvenantys prasčiokai orkai, tokie beveik laukiniai, ir virš jų burbule pakibęs elitas – Big Bizas. Viskas valdoma manipuliacijomis. Šiaip skaitant vietomis buvo net šiurpoka, kaip viskas realu. O dar sako, utopija…

Žodeliukai. Buvo sunkoka suprasti kai kuriuos žodžius – prancūzų, anglų, rusų kalbos čia yra daug ir dažnai. Pvz., visiškai normalu sutikti žodį gadžetai ne be jokių kursyvų ar kabučių. Tik dabar galvoju, kad ne visi tuos žodžius supranta. Bet ir gerai, nėra čia ko prie visų taikytis. Nuo to knyga tik geresnė.

Karas. Knygos pradžia labai linksma. Bet po to prasidėjo karo aprašymas ir skaitymas sulėtėjo. Pirmiausia, nekenčiu karų aprašymų. Antra, šitas karas buvo toks, kaip čia pasakius, savotiškas :) Kankinausi kankinausi su tuo skyriumi ir tada atėjo nušvitimas. Ogi karas po tūkstančių metų nelabai skiriasi nuo dabartinių kompiuterinių žaidimų (tikrai ne tų realistiškų). Tada ėmiau prunkšti ir karo aprašymas suėjo laaaabai skaniai. Kaip ir visa knyga, beje. Yra apie ką pamąstyti, yra iš ko pasijuokti. Yra ir ko nesuprasti. Bet gerai. Kai kuriose vietose man buvo kiek per daug filosofijos, dėl to 9/10.

P.S. Susinervinau pamačiusi, kad lietuviams vis tik sunku buvo palikti originalų knygos pavadinimą “S.N.U.F.F.”.

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0