TV ir jos žiūrovas

2007-04-29

Nepraleidau progos pasižiūrėti “Dangaus 2″ superfinalo. Vien tam, kad palyginčiau su populiariuoju “Kelias į žvaigždes 2″. Svarstydama apie tai, kodėl viena televizija su tokiu pačiu šou sulaukia daug žiūrovų, o kita ne, prisiminiau, į kokį žiūrovą orientuojasi televizija.

VU Žurnalistikos institute dėstytojas Žygintas Pečiulis mums visą semestrą į galvas kišo mintį, kad televizija turi orientuotis į žemiausio lygio, bet dar protaujantį, vartotoją – tarkim, į 8 metų mergaitę. Amerikiečiai jį vadina “pienininku iš Arkanzaso”.

Bet yra ir kitokių TV žiūrovų, prie kurių priskiriu save. Pigus LNK bandymas papirkti jų neveikia, todėl vietoj apsimestinio nuoširdumo jie renkasi tai, ko negali pamatyti mokyklos šimtadienio programoje – kitą televiziją.

Televizija greitu laiku išaugs iš žmogaus gyvenimo palydovo vaidmens. Juo jau dabar tampa internetas, taigi TV turi ieškoti kito amplua. Tokie televizininkai kaip A. Valinskas, kurių juokeliai ima virsti įžeidimais, dar vis gyvena atsilikę keleriais metais. Jie džiaugiasi, kad žmonės žiūri “ano galo” laidas, bet turbūt neilgam. To, ko tikrai reikia žiūrovams, jau dabar galime rasti “Youtube”.

Kai kurie pyksta, kad televizija plauna smegenis. Ir kur čia neplaus, jeigu žurnalistai esame išmokyti orientuotis į mažus vaikus. Jei atkreiptume dėmesį į aukštesnio intelekto žiūrovų poreikius, galbūt tokia programa susidomėtų ir likusieji. Tuomet televizija atliktų savo pirmykštę paskirtį – ne linksmini, o šviesti ir informuoti.

Kategorija: VIP | Komentarų: 3

Jolanta

2007-04-30 14:48

Ziniasklaidos atstovai labai rimtu veidu teigia, kad jie orientuojasi i ziurovu poreikius… Arba , tiksliau, i ju pacius primityviausius poreikius , is to darydami pinigus. O argi ugdyti intelektualesni ziurova ar skaitytoja nera ziniasklaidos uzduotis (salia kitu “tauriai” vykdomu misiju :D )?

Laura

2007-04-30 14:57

Butent, viena is ziniasklaidos misiju yra ugdymas ir svietimas. Komercialejanti ziniasklaida vadovaujasi vienu princpu – uzsidirbti, todel internete zmones kuria savo ziniasklaida, tuo kompensuodami rimtos informacijos trukuma.

Jolanta

2007-04-30 17:19

Bet beda ta, kad blog,us ne visi skaito, net ne visi zino (tiksliau, lb mazai kas zino) :(