Trys drugeliai ir vienas pokerfeisas

2012-10-26

Tikrai nežiūriu tiek daug filmų, kad galėčiau juos kritikuoti. Tuo labiau, lietuviškų. Man sunku prisiversti juos įsijungti, nes vis tikiuosi iš aktorių natūralumo, bet jo kaip nėra, taip nėra. Visgi pasiryžau pasižiūrėti “Miegančių drugelių tvirtovę“, kad įsitikinčiau, ar tikrai trys jaunos, prostitutes vaidinančios aktorės buvo daug geresnės už profesionalus. Taip skaičiau kone kiekviename atsiliepime.

Taip jau gavosi, kad pažiūrėjus 20 minučių filmo, mane nutraukė. Filmas buvo toks nuobodus, kad, galvojau, nebeprisiversiu. Prisiverčiau. Po kelių savaičių. Pasirodo, būtent nuo maždaug 20-tos minutės prasideda visas įdomumas, netrukus atsiranda ir jaunosios aktorės. Ar jos vaidina gerai? Žinoma! Puikiai! Ypač Gitaną įkūnijanti Giedrė Giedraitytė. Nuostabi mergina, nerealiai susitapatinusi su savo vaidmeniu – jau vien ko verta jos sekso pamoka su morka :) Skaičiau, kad jai ypač sunki buvo šita vieta, bet gi galima pagirti, kad pavyko puikiai. Visų trijų kalbėsena, grimasos, judesiai tokie natūralūs, kad net nepasakytum, kad vaidina. Tik vienoje vietoje, kai Gitana pasakoja apie seksą su invalidais, jautėsi dirbtinumas. Bet tai tik viena vienintelė vieta per visą filmą!

Pagrindinė gi, Moniką vaidinanti J. Lapinskaitė, galėtų daug ko pasimokyti iš jaunosios kartos. Išlįsti iš savo “aš esu profesionalė ir viską darau gerai” rėmų. Nuobodi persona iki negalėjimo, visą laiką vienodom veido išraiškom. Įdomu, ar ji mokėsi iš K. Stewart “pokerfeiso”, ar ana iš Lapinskaitės?

O pats filmas? Be kelių gerų vietų, kurios yra daugiau J. Ivanauskaitės nuopelnas, eilinis lietuviškas stambių planų, tylos ir važiavimo automobiliu, kai nėra ką daugiau rodyti, filmas.

Patikusi vieta – Gitanos pokalbis su Monika:

- Kai motina mirė, tėvas mane prižiūrėjo. Taip sakant, dulkino nuo dvylikos metų.
- ?
- Geras, ne?

Kategorija: Ekranas | Komentarų: 1

Jolanta

2012-10-30 1:01

Filmo nebaigiau žiūrėti, nes buvau skaičiusi romaną. Toks nuobodus tikrai nebuvo :) Filmas labai lietuviškas: tyla ir marmurinės veido išraiškos.. Negi mes -lietuviai- tokie nuobodūs ir bejausmiai ???