Tracy Chevalier “Mergina su perlo auskaru”

2014-12-18

Aš tikrai nesu žmogus, vertinantis klasiką. Taigi ir šis žymusis paveikslas man yra tik paveikslas. Savaime suprantama, aš skiriu jį nuo tep lep jūros bangų peizažo, pardavinėjamo Palangos turguje. Bet labai gėrėtis ir grožėtis nemoku. Gal, jei pamatyčiau gyvai, išmokčiau :) Bet dabar ne apie paveikslą, o apie knygą, kuri yra apie paveikslą.

Tracy Chevalier “Mergina su perlo auskaru”

Istorija. Knyga grožinė ir siužetas nėra pagal tikrus faktus. Šiek tiek gaila, nes ši paveikslo gimimo versija yra graži – slapta, net pačiam sau nepripažįstama meilė, socialinė atskirtis, baimė. Tokie dalykai visada įdomūs, ypač, jei subtiliai aprašyti. Deja, visgi nėra žinoma, kokią merginą nutapė J. Vermeris, nors T. Chevalier versija – jo tarnaitė, graži ir protinga mergina.

Olandija. Žinoma, aš iškart pasigūglinau, kaip atrodo Delftas ir tuo pačiu iškart užsimaniau jame apsilankyti. Kaip ir bet kuriame kitame knygose aprašomame mieste. Bet turbūt įdomiau būtų nusikelti į amžių, kuriame gyveno dailininkas. Knygoje taip gražiai ir gyvai aprašomas miesto gyvenimas, kad nori nenori imi ir persikeli kelis šimtmečius atgal.

Filmas. Trumpa, bet miela istorija. Buvo šiek tiek per mažai, todėl sugalvojau pažiūrėti filmą. Galvojau, kad naktį nežiūrėsiu, bet įsijungiau, tada sugalvojau pažiūrėti tik truputį, o po to dar truputį, po to tik iki pusės, o kai jau pažiūrėjau pusę, tai negi paliksi kitą pusę. Taip nuėjau miegoti gerokai vėliau nei norėjau :)

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

jolanta

2014-12-19 20:00

Apie grožėjimąsi paveikslais: taip kadais veržiausi pamatyti Leonardo da VInci Mona Liza. Ir pamačiau – visai nediduką paveikslą, tuo metu jau pakištą po stikliniu gaubtu ir apsuptą didele minia:) Tada tikrai pamaniau, kad niekad nebūčiau ilgėliau sustojusi prie šio kūrinio, jeigu iki tol nebūčiau žinojusi, kaip jis vertinamas :)

Laura

2014-12-19 20:27

O nesveikai vertinamas jis pasidarė po to, kai prieš daugiau nei 100 metų jį buvo pavogę tiesiai nuo sienos Luvre :D

Jolanta

2014-12-21 2:27

:)) Bet kiek studijų apie jį prirašyta! Kiek spėlionių, kas buvo modelis.Kad tai netgi autoportretas…

cafeblog

2017-03-17 18:55

cafeblog \n I enjoy the hues fotbollstrojor sverigen .|

kyrie 6 shoes

2019-11-17 5:54

This really answered my downside, thank you!