Tove Jansson “Kometa atskrieja. Nematomas vaikas”

2012-07-11

Vakarais, migdydama sūnų, visada jam skaitau. Kas, kad mažas ir nelabai supranta. Ir kas, kad vėliau viską teks skaityti iš naujo. Bet jis taip priprato, kad jau krykštauja pamatęs “savo” knygutę. O man labai labai patinka vaikiškos knygos. Džiaugiuosi galėdama jas skaityti iš naujo, o kiek dar neskaitytų…

Tove Jansson “Kometa atskrieja. Nematomas vaikas”

Kometa. Vaikystėje turėjau tik vieną trolių knygą ir ji man nebuvo labai prieš širdies. Bet dabar įsigijau visas ir susipažįstu su jais iš naujo. “Kometa atskrieja” – labai gera pasaka. Šiurpoka. Na, kas gi norėtų būti iškeptas ir ištaškytas? Bet, žinoma, viskas baigiasi gerai, kaip ir turi būti vaikiškose knygose :)

Trumpos istorijos. “Nematomas vaikas” ir kitos. Visgi šitos patiko labiausiai – po 10-20 psl, o tokios geros, tokios išbaigtos ir gražios, kad iškart tapo man numeriu pirmas. Ir pasakojimas apie daiktus, ir apie draugystę, ir apie emocijas, ir apie gyvenimo būdą, ir apie vienatvę… Žodžiu, labai labai patiko visos.

Frazės. Knygoje kelis kartus pasikartoja frazė “pareisiu tada, kada pareisiu” – labai gera. Nes juk kartais tiesiog negali žinoti, kada sugrįši. Ir dar labai patiko “Jie nutarė niekuomet nesijaudinti vienas dėl kito; todėl nė vieno negrauždavo sąžinė ir kiekvienas galėjo kiek tinkamas mėgautis laisve”. Truputį nerealu, nes negalėčiau nesijaudinti dėl mylimų žmonių, bet visgi būtų labai smagu :)

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0