Tom Perrotta “Maži vaikai”

2012-07-27

Jau senokai nustojau skaityti knygas, kurios po kokių 20-ties puslapių man vis dar yra neįdomios. Gaila, kad nenustojau skaityti knygų, kurios neįdomios pasidaro jas įpusėjus. Šita viena tokių. Skaičiau skaičiau, o po to ėmė ir nusibodo. Net nebebuvo įdomu, kaip baigsis. Beje, baigėsi labai nuspėjamai.

Tom Perrotta “Maži vaikai”

Apie ką? Autorius matyt taip ir nenusprendė, apie ką bus knyga. Norėjo parašyti apie vaikų tvirkintoją, apie vasarišką meilės romaną, apie nelaimingus tėvus, apie nelaimingus vaikus, apie nelaimingus santykius ir gavosi taip, kad viską sukišo į krūvą, to visko pasidarė per daug ir nebesusiję. Jei trumpiau, tai man atrodo, kad knyga yra apie nelaimingus žmones.

Tiesa. Nepaisant nuobodulio, knygą perskaičiau ir neneigsiu, kad joje yra dalis tiesos – apie rutiną, apie nusibodusius santykius, apie užknisančius vaikus, apie jaudulio troškimą. Visai nebūtina auginti vaikų, kad taip nutiktų. Beje, apie vaikus – mane kraupiai erzino pagrindinės veikėjos akivaizdus nuobodulys auginant dukrą. Norėtųsi tėkštelėti – nereikėjo prisidaryt, jei nepatinka. Bet gi nekalbėsi su išgalvotais žmonėmis. Pakankamai tokių ir tikram gyvenime yra.

Filmas. Priešingai nei knyga, manau, kad filmas man visai patiktų. Būtinai pažiūrėsiu. Atrodo truputį subtilesnis.

Vertinu 4/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0