Tik žaisliukas

2013-05-27

Atvedu vaiką į darželį ir tarpduryje mane pasitinka 4 metų berniukas su automatu rankose. Iškelia jį į viršų ir kelis kartus patratina. Beje, mes ne kokiame Somalyje, o Lietuvoje. Šautuvas, žinoma, žaislinis, bet atrodo ir trata kaip tikras, tik mažesnis.

- Aš turiu šautuvą!, – giriasi man vaikas.
- Tai patinka šautuvai?, – klausiu.
- Taip!!!
- O man nepatinka…

Vaiko lūpų kampučiai nusvyra ir jis liūdnai klausia, kodėl man nepatinka. Aiškinu, kad su šautuvais galima pridaryti daug blogų dalykų.

- Bet aš nešaudau, aš kareivis!
- Tai tu tik apsaugai nešiojiesi?
- Aha, aš tik maivausi.

Po kelių minučių atsisuku į kieme žaidžiančius vaikus ir matau vaizdelį, kurį baisiai būčiau norėjusi užfiksuoti ne tik akimis: berniukas išrikiavęs kelis draugus prie sienos, ir, atsistojęs už kelių metrų, sėkmingai vaizduoja, kaip juos sušaudo.

Darželis privatus, vadovės tuo metu nebuvo, bet kiek ją pažįstu, žinau, kad to šautuvo daugiau vaikas neatsineš. Tuo labai džiaugiuosi ir tikiuosi, kad niekada nesulauksim rimtesnių dalykų.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 3

mdz

2013-05-28 15:32

Jei jie nežais žaisliniais šautuvais, tai anūkai ar proanūkiai žais mamų burkos klostėmis.

Laura

2013-05-29 9:29

P.S. Tas pats berniukas po poros dienų pareiškė, kad mergaitės ir moterys yra ne žmonės. Žmonės – tik vyrai. Kadangi darželyje yra du juodaodžiai vaikai, kaži, kada prasiverš ir rasistinė gaida? Įtariu, kad vaikas turi arba vyresnį brolį, arba “nuostabų” tėvą.

Kranklys

2013-05-29 14:25

NBA finalai jau čia pat. Tai visgi… Spurs ar Heat?