Šypsena pašto dėžutėje

2014-03-27

Aš jums papasakosiu apie vieną tokį gražų dalyką, kurį turbūt dauguma jau esate pamiršę. Apie tikrą atvirlaiškį. Dar papasakosiu, kur galite gauti grožio ir kam nors padaryti staigmeną.

Gerai atsimenu laikus, kai per šventes siųsdavome atvirukus. Na, tuos, dvigubus, voke. Dar geriau atsimenu laikus, kai atsirado kompiuteriai, internetas ir e-atvirukai. Va čia tai buvo džiaugsmo! Tik spausk ir siųsk. Tą ir darydavom bet kokia proga. Ilgainiui nusibodo ir dabar, jei per Kalėdas gaunu iš kokios nors įmonės elektroninį atviruką, man ji atrodo kaip laike pasiklydęs dinozauras. Nes tokie atvirukai nėra atvirukai. Ir niekas nesišypso juos gavęs.

Nežinau, ar jūs vis dar užstrigę dinozaurų amžiuje, bet aš seniai nebe :) Jau 2,5 metų vienas mano hobių (pastaruoju metu pagrindinis) yra atvirlaiškiai. Tai ne tie dvigubi voke, o tie, ant kurių brūkšteli adresą, išlieji širdį žinutėje, priseilioji pašto ženklą ir siunti atvirai. Nesijaudinkit, paštininkės jų neskaito :) Pradėjau nuo tarptautinio Postcrossing.com, o dabar įsisukau ir į vietinį forumą, todėl atvirukų gaunų daaaug ir labai gražių.

Jūs įsivaizduokite – atsidarote pašto dėžutę, o ten, tarp reklamų ir sąskaitų guli atvirlaiškis jums. Gražus, spalvingas, o gal juodai baltas, čia jau kaip kam labiau patinka. Kažkas sveikina su gimtadieniu, su pavasariu, su mokslo metų pabaiga arba pradžia. Arba tiesiog siunčia jums bučkį. O gal slaptas gerbėjas prisipažįsta meilėje? :) Na, argi ne smagiau nei būti užtagintam ant pūkuoto kačiuko facebook’e?

Pavyzdžiui, Velykos. Negalite nuvažiuoti gi pas visus gimines. O va jūs paimkite ir nusiųskite visiems, pas kuriuos nespėsite nuvažiuoti, velykinį atvirlaiškį. Hmm, pvz., tokį seneliams:

O tokiu galima pasveikinti draugus Anglijoje, kurie šiemet neparvažiuos namo (jiems išsiųskite prieš savaitę iki šventės). Bus jiems surprise surprise! :)

Aš šiemet taip darysiu :) Visus šiuos ir kitus gražius atvirlaiškius perku Favoritepostcard.com. Perkant 15 ar daugiau, siuntimas nekainuoja nieko. Dar išduosiu paslaptį – jei užsisakysite ryte (arba bent iki pietų), kitą dieną jau greičiausiai juos ir turėsite ;) Be to, į el. paštą ateina nuoroda su siuntinio registracijos numeriu, todėl patikimumas – 100%.

Man Favoritepostcard.com patinka, nes turi daug gražių pieštinių atvirukų, iš kurių mylimiausi E. Ziomos, Lukos Va ir I. Lukauskaitės. Pastarieji yra naujiena ir Lietuvos postcrosserės juos išpirko per kelias dienas, bet kitą savaitę žadėjo papildymą, tai laukiu išsižiojus :)

Atsimenu, kai mama pamačiusi mano užsakytus atvirukus nustebo – čia lietuviški?! Taip, lietuviški. Skiriasi nuo tų su paauksintom rožėm, ane?

Jei kam kyla klausimas, kur dėti gautą atviruką, galiu pavardinti:
ant šaldytuvo
ant magnetinės lentos ar pinboard’o darbe
ant sienos
kalėdinius galima ant eglutės susikabinti
o jei labai labai gražūs, gal net įsirėminti ir pasikabinti kaip paveiksliuką, pvz., man labai gražus šitas

Žinau, kad dauguma nė nenutuokia, kiek kainuoja siųsti atvirlaiškį. Tai va, į voko kišti jo nereikia, pašto ženklą klijuokite viršutiname dešiniajame kampe. Lietuvoje reikės 1,35 Lt vertės ženkliuko, į ES šalis – 2,15 Lt, i visas kitas – 2,45 Lt. Pašto ženklų būna pašte ir spaudos kioskuose.

Šypsokitės! :)

Kategorija: Internetas | Komentarų: 0