Skaitau, nes gražu

2007-07-21

Anksčiau nesu dirbusi žurnale, todėl jau beveik mėnuo, praleistas „Computer Bild Lietuva“, davė man daug patirties. Pirmą kartą teko susidurti su maketavimu ir suvokti, kad žmonės neperka teksto. Jie netgi neperka naudos. Jie perka gražų vaizdą.

Moteriškuose, vyriškuose, kompiuteriniuose, vaikiškuose ir kituose žurnaluose tekstas užima tik mažą dalį. Svarbiausia – nuotraukos. Ir ne bet kokios, o ryškios, pritaikytos sezonui, skleidžiančios geras emocijas. Nepamatysite žurnaluose storulių (jeigu nerašoma apie juos), nepadažytų moterų, susiraukusių žmonių, nes jų visų neparduosi auditorijai.

Aš pati esu tokia vartotoja, kuriai svarbu tekstas. Žurnalo kokybę vertinu pagal jį. Tačiau dauguma mano pažįstamų (atmetus buvusius kursiokus žurnalistus), paėmę žurnalą į rankas pirmiausia peržiūri nuotraukas. Akys užkliūna už spalvingiausios. Tuomet jie perskaito paraštę po nuotrauką. Jei gera – antraštę. Jei ir ta patraukia – ima skaityti tekstą.

Žurnalus parduoda nuotraukos, ne tekstas. Nors Žurnalistikos institute viena dėstytoja teigė, kad itin svarbu straipsnių temos, tačiau, pasirodo, jos yra antroje vietoje. Žinoma, aš nekalbu apie išprususį skaitytoją, nes tokių Lietuvoje mažuma. Kalbu apie tuos, kurie perka laikraštį dėl to, kad jis pigus, naujienas internete skaito, nes pamato jas pažinčių portale, o televizorių žiūri, nes jame rodo daug kraujo ir intrigų.

Žmonės bijo teksto. Ypač jeigu jo daug būna vienoje vietoje. Kad ir kokia įdomi būna tema, jie jos nesiryžta skaityti. O štai jeigu į tą patį tekstą įterpsi pagyvinančią nuotrauką, jis ims vilioti. Net neįdomus tekstas tampa įdomus, jei jame pilna nuotraukų.

Skaitytojas moka pinigus už gražų vaizdelį, nors, pirkdamas žurnalą, tikisi skaitymo malonumo arba įdomios informacijos. Gal pabandyti išleisti žurnalą, kur tik nuotraukos su paraštėmis? Ai, bet gi panašus jau yra. Tai „Žmonės“. Hmm, ar tik ne dėl to jis populiariausias Lietuvoje?

Kategorija: VIP | Komentarų: 17

Emilis

2007-07-21 23:33

“Computer Bild”, “maketavimas” ir “gražu” vienam tekste nesitikėjau surasti…

Ten tas pats žurnalas kur krūva betkaip sutepliotų paveiksliukų žmonėms nežinantiems kas yra kompiuteris?

Ne pirmą kartą matau tą teoriją “žmonės bijo teksto”. Man atrodo arba teorija nepagrįsta, arba kažkam tiesiog reikia pasiteisinimo dėl ko nesugeba gražiai maketuoti…

Laura

2007-07-22 12:27

Taip, Emili. Tas pats. Nesakau, kas maketas yra grazus. Tiesiog jis yra perkamas. Ir zmones tikrai nezino, kas yra kompiuteris, o tie paveiksliukai jiems padeda nebijoti prie jo prisiliesti. As nesu zurnalo auditorija, taciau juk ne siaip sau jis yra perkamiausias? Is pradziu nesupratau, kodel, bet po truputi tai aiskeja.

O zmones is tikruju bijo teksto. Interneto portaluose redaktoriai nededa ilgu naujienu tekstu (ilgesniu nei 3000 zenklu), nes kitaip ju niekas neskaito. Ta teorija “Kas cia per knyga, jei joje nera peveiksliuku?” is tikruju nera vien tik vaikiskas juokas.

Turbut tu nesusiduri su tokiais zmonemis, kaip anskciau nesusidurdavau as. Bet visgi nuotraukos zurnaluose yra vienas didziausiu perkamumo rodikliu.

awx

2007-07-23 8:15

nelabai aš ten prisimenu kas CB rašoma, bet jei žurnalas skirtas kompiuterių naujokams, tai nuotraukos aktualios tik tokios, kurios pavaizduoja, kaip elgtis su viena ar kita OS, programa ir t.t. Vis tiek svarbiausia dalis yra tekstas, nes be jo nuotraukos yra š kruvytė. Na nebent kokį sakinį imontuojat į pačią nuotrauką. Mol, paspausk šitą mygtuką, o dabar šitą…

Emilis

2007-07-23 11:11

Laura: apsispręsk pati sau ar CB gražus ar ne, ir ar žmonės perka tai kas gražu ar ne :-). Blogo įraše rašai, kad gražu, komentare – kad ne.

Aš sakau, kad Gariūniškas jovalas ir perkamumas neturi nieko bendro su grožiu.

Laura

2007-07-23 11:14

“Pirmą kartą teko susidurti su maketavimu ir suvokti, kad žmonės neperka teksto. Jie netgi neperka naudos. Jie perka gražų vaizdą”, – rasau apie tai, kad zmones perka zurnalus, kurie jiems yra grazus, t.y. su paveiksliukais. O apie paties maketo grozi cia nera ne zodzio :) Be to, rasau ne apie konkreciai CBL, o apie tendencija visuose zurnaluose.

Jolanta

2007-07-23 12:48

Visi aplinkui keikiasi, kad nera gero turinio leidiniu! O perkamiausi, pasirodo, tie paveiksleliai ir apkalbu zurnalai, kas kur su kuo miegojo ir kas buvo po to :) As gal turiu dekoti likimui, kad mano draugu ir pazistamu rate nera tu populiariu skaitytoju :)
O paveiksleliai knyguteje labai rupejo vaikysteje ..Tikrai neskaitydavau , jei nebudavo paveiksliuku. Gal kai kurie vis dar neisauge is to amziaus? :)

Laura

2007-07-23 14:35

Kaip tik kalbėjausi su vienu “Veido” žurnalistu. Jis sakė, kad pas juos maketai irgi tampa vis svarbesni ir kai kurie ne tokie kokybiški straipsniai su geromis nuotraukomis tampa geresni už kokybiškus.

Lokyz

2007-07-23 16:41

Geriausia Lietuvoj perkamas pletkų paveikslėliais žurnalas “Žmonės” – jis nebūtinai gražus (greičiau jau visai negražus) – užtai paveikslėlių daug. Bėda tik kad nekurie leidybos “analitikai” iš tokio analfabetams (tiems, kurie nemoka skaityti) skirto žurnalo ima pavyzdį kitiems leidiniams – ir teoriją apie paveikslėlių svarbą bando prakišti kaip gryną pinigą, nuslėpdami savo samdomų žurnalistų beraštiškumą ir fantazijos neturėjimą (čia nieko asmeniško neturėta mintyje).
Man tai situacija matosi kitaip – vien nuotraukom žurnalo neišveši, nors be jų, žinoma, straipsnio irgi nebus, bet straipsnį tikrai “geru” padaro tik įdomiai parašytas tekstas aktualia tema. Geras žurnalas neturėtų būti fotoalbumas ar komiksas:)

adomas

2007-07-24 12:13

jo jo tokia ta šiuolaikė “televizoriaus bažnyčios” valdoma massMedia. visa mūsų žiniasklaida tai daugiau ar mažiau vien pletkai. Nes to reikia mūsų kolūkietiškai visuomenei. KNYGAS SKAITYKIT, O NE JOBANUS ŽURNALUS!!! :)

2008-02-19 15:33

Taip, tiesos tikrai yra, kad žmonėms reikia vaizdo. Čia viskas dėl laiko stokos. O to laiko dabar visiems labai trūksta, nes gyvenimas technologijų amžiuje sukasi kaip pašėlęs. Žinau iš asmeninės patirties, žurnalų išvis neperku ir neskaitau, išvis spaudos leidinių nemėgstu, nes neturiu laiko skaityt pletkų ar kilometrinių straipsnių. Tačiau Prek.Centr. pavartau kai kuriuos leidinius, imu tuos, kurių viršelis užkabina, t.y. patraukia akį, taip pat tuos, kurių man tema šiai dienai būna aktuali.

tinyurl.com

2019-11-25 4:00

all the time i used to read smaller articles which as well clear their motive,
and that is also happening with this paragraph which I am reading here.

or coconut oil

2019-11-26 0:57

This is a very good tip particularly to those new to the blogosphere.
Short but very accurate info… Thanks for sharing this one.
A must read post!

quest bars cheap

2019-12-01 15:33

What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable experience about unpredicted emotions.

quest bars cheap

2019-12-04 20:47

Hello my friend! I want to say that this article is awesome, great written and include approximately all significant infos.
I’d like to see more posts like this .

Samsung Galaxy S10 Plus

2020-06-07 16:31

… [Trackback]…

[...] Here you will find 18173 additional Info on that Topic: novum.lt/skaitau-nes-grazu [...]…

안전바카라

2020-06-23 4:58

… [Trackback]…

[...] Information on that Topic: novum.lt/skaitau-nes-grazu [...]…

Best Drone Camera

2020-07-11 10:11

… [Trackback]…

[...] Find More Information here to that Topic: novum.lt/skaitau-nes-grazu [...]…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.