Šeima

2011-10-09

Po KT sprendimo pasidarė madinga diskutuoti, kas yra šeima. Atsiprašau, bet iš kur dar atsiranda tokių tundrų, kurie teigia, kad šeima yra tik santuokoje gyvenantys vyras ir moteris su vaikais?

Santuoka man yra tiesiog tradicija. Iš esmės, niekam nereikalinga, nebent dėl šventės, dėl oficialaus įsipareigojimo rūpintis vienas kitu, kai kuriais atvejais dėl patogumo, bet čia jau biurokratija. Kitais atvejais – religiniai motyvai, sakramentas ir visa kita. Bet negi šeimą gali apibrėžti religija arba biurokratai? Absurdas. Taip pat ne Seimui spręsti, kas yra šeima. Čia kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas, kas jam yra šeima – galbūt tėvai, galbūt seneliai, o gal tikroji šeima jam yra draugai arba tolimi giminės, nes su artimais jis nesijaučia nei saugus, nei mylimas.

Ir kai pamatau TV laidoj akis išpūtusį M. Adomėną, kuris aiškina, kad šeima negali būti tarp tos pačios lyties asmenų, kad tiesiog kartu gyvenantys žmonės yra tiesiog sugyventiniai, tai norėčiau jam ant galvos kibirą šalto vandens išlieti. Žinot, taip vištoms daro, kad norą perėt iš galvos išmuštų :) Tik kad vištos motiniški instinktai gerokai tauresni už daugelio seimūnų pezalus.

Dar sugalvokit įstatymuose apibrėžt, kas yra laimė arba meilė. Ir iš vis, prieš aiškinant visuomenei moralės normas, pirmiausia Seimo nariams reikėtų jas pasitikrinti patiems.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 11

Adis

2011-10-09 18:45

Taip ir trūksta šitoje vietoje – “čia priėjo Stoma ir paaiškino, kas yra meilė” ;)

scania

2011-10-09 18:51

Nu jo, nesusirašius praktiškiau. Atviri atsitraukimo keliai, vieta manevrui :)
Pasakysi – tai ir apsiženijus galima išsiskirti, o ir gyventi kartu tik dėl popieriuko… Ir būsi teisi ;)
Bet be popieriuko – juk lengviau pagąsdinti „pas mamą išeinu“? Vos – vos lengviau? ;)
Visai kitas požiūris į asmeninę laisvę, kas ir yra svarbiausia Žmogui.

DNR

2011-10-09 22:21

Čia panašiai, kaip su kalbininkais, sprendžiančiais, kaip turime kalbėti, rašyti. Toks jausmas, kad kalbą ne pati tauta, žmonės sukūrė, o ji kažkokioje laboratorijoje išrasta.
Žinoma, čia aš ne į temą.

DNR

2011-10-09 22:22

Beje, dėl Stomos: jo vietoje aš kreipčiausi į teismą dėl privatumo pažeidimo.

jolanta

2011-10-11 18:25

Ne į temą , bet man Stomos jau gaila :) Taip išdūrė.. Norėjo prieš jauną panelę pasimaivyti, o gavosi toks šnipštas .

Nei sakramentas, nei antspaudukai manęs prie nemylimo žmogaus neišlaikytų. Bet galgi antspaudukas suteikia šiokį tokį teisinį saugumą? Bent jau moteriai ir vaikams? Nors tiesa, tai ne apie šeimos sampratą… O moralistai TV-ekranuose tai jau tikra vidurius susuka. Įdomu, kodėl kai kurie politikai taip aršiai gina tą šeimos koncepciją? Įdomu, kokie įstatymai pasipils po to? Ar tiesiog nori prie balsadiėžių privilioti visas davatkas?

buržujus

2011-11-02 19:51

Kaip visur kartoju ir kartosiu, Adomėnas turi rimtų problemų. Nemanau, kad viską galima suversti populiarajai jo latentinio homoseksualumo paskalai. Manau, kad jis tiesiog turi didelių psich. problemų, matyt vaikystės traumos arba kažkas, ką atsinešė iš savo šeimos joje augdamas.

is

2011-12-31 18:12

O aš tradicinių pažiūrų, pabūsiu tundra, jei jau taip vadinate.
Man šeima – tai tėvai įsipareigoję prieš vienas kitą ir vaikus.
O jei nėra įsipareigojimo…
dabar apmėtykite mane…

Laura

2011-12-31 18:41

Bet juk santuoka neverčia įsipareigoti. Išsiskiri ir nebėra įsipareigojimo. Taip sakant, jei jau nenori, tai parašas neprivers.

Tom

2012-01-01 23:52

Labas, gal norėtumėte užsidirbti iš šios svetainės 10-30 lt kas mėnesį, už keletą nuorodų įsidėjus į draugus, jei domina atrašykite į mano email