Sam Gosling “Šnipas”

2012-07-22

Kai prasideda neskaitadieniai, imu negrožinės literatūros knygą. Jų greit nepaskaitysi, todėl labai tinka. Dažniausiai paskaitau gabalą Čekuolio arba išsirenku knygą psichologine tematika. Deja, dažnai užtaikau ant tokio Š, kad baisu būna. Na, bet šįkart pasisekė.

Sam Gosling “Šnipas”

Trumpai. Knyga yra apie tai, kaip apžiūrėjus žmogaus gyvenamas erdves (miegamuosius, kabinetus) nuspręsti apie jo charakterį bei kitas savybes, pvz., ar jis organizuotas, ar neurotiškas, ar atviras naujoms idėjoms. Kaip nesuklysti pamačius kambaryje kokią nors vieną išraiškingą detalę ir kokie dažniausiai būna tipiniai požymiai. Be viso šito, knygoje yra keletas gerų testų, taip pat patarimai, kaip atpažinti žmogų, linkusį apsimesti.

Vertimas. Jis truputuką baisokas. Sakau, kad tik truputuką, nes knygos “Metai Provanse” vertimo ir redagavimo klaikumo dar nei viena neperspjovė. Ir abejoju, kad perspjaus. Todėl pvz., iki žodžio “atvirumas” paaiškinimo visą laiką galvojau kad kalbama apie žmogų, linkusį atvirauti, nuoširdų. O čia, pasirodo, apie žmogaus atvirumą naujovėms, imlumą. Nuoširdus ir visiems padedantis žmogus įvardinamas kaip “suderinamas” (kaip koks aparatas).

Stilius. Labai nemėgstu sausos literatūros, prikištos mokslininkų pavardžių, statistikos ir tarptautinių žodžių. “Šnipe” to nėra, todėl skaičiau gan lengvai ir daug ką įsidėmėjau. O vietomis netgi buvo juokinga, kas mane visiškai papirko :)

Vertinu 8/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0