Pyktis ir kiti geri dalykai

2012-07-20

Iš tikrųjų tai aš nemėgstu pyktis. Bet jei jau tenka, tai tyliai to nedarau. Lėkščių nedaužau, bet išsirėkt man reikia. Ir visiškai to nesigėdiju – manau, kad sveika yra kartais smarkiai susipykti. Todėl, kad tada išsilieji ir pasidaro geriau. Tikrai.

Taip jau yra, kad kuo labiau į Šiaurę, tuo žmonės santūresni. Lietuviai irgi – tyli užpakalius suraukę. Nepatinka kavinėje aptarnavimas – sėdi surukę, burba sau po nosim kantriai, po to visą gyvenimą prisimena, kaip blogai buvo. Na, iš didelės bėdos parašo kokį skundą internete, kur jis niekam nerūpi. Tada ir žmogui atrodo, kad jis niekam nerūpi, jo nuomonė niekam nereikalinga, o visi kiti jam tik ir taikosi prikiaulint. Išsirėktų vieną kartą ar bent kokį žodį griežtesnį mestelėtų – ir pagerėtų.

Kas buvę piečiau, turbūt ne kartą matė gatvėje gestikuliuojančius diedukus, staiga ant ko nors užrinkančias moteriškes ar kiek per garsiai (mūsų ausiai) padavėją vaikantį restorano savininką. Visi jie moka pyktis. Garsiai, emocingai. O po to viską greitai pamiršta, nes pykčio viduje jau nebelikę – jis išlietas. Tada naktys lieka miegui ir kitiems geriems dalykams, o ne savianalizei, ašaroms, neįgyvendinamų keršto planų kurpimams ar giliems atodūsiams.

Visiems kultūringiems santūruoliams patarčiau kartais gerai supykti. Lengviau bus gyventi. Tik saiko nepraraskit.

Pabaigai puiki mintis iš T. Janson “Nematomo vaiko” (apie mergaitę, kuri taip kentėjo, kad pasidarė nematoma):

- Ji nemoka pykti, – tarė mažoji Miu. – Va čia ir yra jos nelaimė. Paklausyk manęs, – pareiškė Miu, priėjo prie pat Ninės ir niršiai nuvėrė ją akimis, – tu niekuomet neatgausi veido, jeigu neišmoksi muštis. Patikėk manim!

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 4

jolanta

2012-07-20 16:36

Hmmm…nežinau, ar pyktis viešoje vietoje toks jau sveikintinas. Gal,pirmiausiai, tai lietuviai neturi pykčio kultūros. Teisingai parašei, arba sėdi dūdas suraukę arba burba sau, arba jau deda, kiek gali. Išmokau paskutiniais metais nebetylėti, kai už mano pinigus negaunu kokybiškos paslaugos, už kitokius prikiaulinimus. Bet neatrodo, jog tai keistų visą situaciją..
O namie tai reikia pyktį išsakyti. Bet deja… abi pusės turi žinoti ribas. Pastaruoju metu čia vis dažniau nutyliu, nes žodžiai nepasiekia adresato smegenų :)

Donatas Noreika

2012-07-20 18:03

Kažkaip visai neužsiminei, kaip jaučiasi žmogus, ant kurio kažkas išsilieja. O jei jis dirba pvz. parduotuvėje kasininku ir kažkas išsilieja nuolat (dažnai visiškai be priežasties). Sakai pripranta ir nebekreipia dėmesio? O jei nepripranta?

Laura

2012-07-20 19:14

Nelabai suprantu, ką tokio gali padaryti kasininkas, kad reiktų ant jo išsilieti. O jei tu esi visiškai žioplas ir nesikeiti, tai turbūt to ir vertas :)

Donatas Noreika

2012-07-21 5:50

Supratau. Žodžiu, kasininkai nuo tavęs nekenčia. Nors tas gerai :)