Politinio proto užtemimas

2007-04-17

Teko laimė dirbti tuo metu, kai Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai rinko merą. Sėdėjau namie prie kompiuterio apsikabinus mobilų telefoną, kuris skambėjo ir pypsėjo kas kelias minutes, mat naujienas pranešinėjo rinkimus stebėjęs bendradarbis.

Jau iš anksto meldžiausi, kad rinkimai praeitų sklandžiai, bet taip nebuvo. Pirmiausia liberaldemokratai pademonstravo balsavimo komisijos nariui liberaldemokratui savo balsavimo biuletenius, tada A. Vakarinas nuplėšė plombas nuo urnų, o dalis komisijos paliko salę. Bendradarbis susilaikė nuo necenzūrinių žodžių, bet savivaldybės tarybai turėjo ne vienas spuogas ant liežuvio išaugti.

Ir pati susimasčiau, argi tai normalu? Visi miestai padoriai išsirenka merus, o Vilnius lieka kaip desertas – tortas su iš jo vidaus iššokančiu klounu. Pavadinimas „politinis cirkas“, kurį mėgsta vartoti politikai, čia jau nebetinka. Įvykiai rinkimų metu tiesiog pažeidžia politinę etiką, o tokius žmones, kurie nesusilaiko nepademonstravę savo vaikiškų ambicijų, jau kitą dieną spirčiau lauk. Juk čia ne vaikų darželis, kur supykęs snarglius gali ištaškyti kaladėles po visą žaidimų kambarį ir ne paauglių protestas, kur niekas nemąsto, ką sako ir ką daro.

O jeigu eilinis pilietis nuplėštų rinkimų metu plombas nuo urnų, mat jam nepatinka tvarka? Tikriausiai būtų „supakuotas“ vos išėjęs iš rinkiminės apygardos. Bet politikams taip elgtis galima. Kai nebalsuoja piliečiai, jiems aiškinama, kad neatlieka pilietinės pareigos. O vakar nebalsavo liberalų ir centro sąjunga, konservatoriai ir dar keli politikai – ar tai normalu? Nemanau, kad jie turėtų teisę apskųsti mero rinkimų rezultatus, jei net juose nedalyvavo.

Kokiais ten taškiukais bebūtų žymimi biuleteniai ir jei net galiotų balsavimo biuletenis, suvyniotas į saldainio popieriuką (tai ne išsigalvojimas – tokie pamąstymai buvo išsakyti prieš renkant merą), politikai neturi jokios teisės rodyti savo emocijų, neadekvačių jų užimamoms pareigoms. Tai jau ne politinis cirkas, tai jau proto užtemimas.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 0