Prieskonynas

2009-11-25

Aš kadaise mąsčiau, ar turiu kokių nors manijų. Po to vyras užklupo mane žiūrinčią į savo prieskonių lentyną ir leido man suprasti, kad manijų aš visgi turiu. Jis paminėjo dar ir rankinukus, bet tai netiesa – jau senokai nepirkau, nes… jie netelpa ten, kur jiems skirta, ėmė okupuoti kiekvieną laisvą bendros drabužinės kampą ir pačiai jau bado akis. Užtat prieskoniai dar telpa, bet tuoj pradėsiu krauti juos dviem aukštais :)

Prieskonių lentyna

Kmynai, kardamonas, kadagio uogos, garstyčių sėklos, rozmarinai gryni ir su čili, kvapieji pipirai, lauro lapai, saldžioji paprika ir aitrioji, maltas imbieras, muskatas, prieskonių mišinys su ciberžole, kiniški žuviai ir bulvių prieskoniai, malti kmynai, cinamonas, graikiški mišiniai bulvėms, kotletams ir kiaulienai, gvazdikėliai, kalendros sėklos, raudonėliai, bazilikai ir krapų sėklos. O kiek dar sukišta į paprastą dėžutę – saulėje džiovinti pomidorai, cinamono lazdelės, karis, mišiniai tzadzikiui, picai ir dar visokiausi… Kaip man, tai jau yra nemažai, bet reikia dar ir dar: pankolio sėklų, mairūno kažkodėl neturiu, ožragės, vanilės lazdelių…

Po truputį kratausi visokių mišinių iš prekybos centrų, nes pamėgau nedideles prieskonių parduotuvėles jų koridoriuose. Susipirkti visko neskubu. Man patinka parsinešti prieskonių į namus, todėl geriau tai daryti dažniau ir po mažiau nei retai ir dideliais kiekiais. Vis tiek kenčia mano grūstuvė, kai aš vėl kokį nors stebuklą bandau padaryti. Net kavamalę nusipirkom – tiems neklusniesiems sumalti. Ar žinote, kaip skaniai kvepia šviežiai sumaltas kardamonas?

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 7

viktorija

2009-11-25 15:49

va, ir man prieskoniai patinka! per daug jų nesipirkinėju, nes… nes nieko niekad negaminu:))) man šiaip gražu, kai tiek įvairiaspalvių bonkelių pristatinėta.

Salomėja

2009-11-25 19:25

Gražumo tai gražu. Bet pas save neįsivaizduoju tokių kareivėlių. Nebent nenaudojami būtų :)

skaniai.lt

2009-11-25 20:13

Čia, pasakyčiau, lengvas susižavėjimas, o ne manija. Reiks kada savo lobius aprašyti :)

Laura

2009-11-25 20:28

Kadangi esu linkusi neprarasti sveiko proto ir nepirkti, ko nereikia, tai į tikras maniakes ir nepretenduoju :)

ZD

2009-11-26 2:30

Oi turiu ta pacia manija-nemanija! Nors palyginus su arbatomis, priekoniai dar ‘under control’.. Jei pastarieji kraustantis sutilpo i viena deze, tai arbatu stiklaineliams teko skirti dvi. Dideles.

Laura

2009-11-26 10:31

Jo, arbatos pas mane irgi linkusios daugintis :) Bet dar nebaisiai.

shiny

2009-11-27 19:11

is tikro kai paskaiciuoji, tia ne taip jau ir daug tu prieskoniu, gi visi reikalingi! sakyciau problema – dideli indeliai, del to ir atrodo kad labai DAUG visko turi. taip kad sumazink taras ir kolekcionuok toliau neisgrauzdama ((: