Pinigai iš popauditorijos

2007-08-07

Galiu piktintis žiniasklaidos pomėgiu rinktis bukas temas bukiems vartotojams. Galiu keikti Arūną Valinską už jo “Kelias už žvaigždes”, galiu niekaip nesuprasti, kas klauso “Pūko” radijo. Tačiau sutikti, kad šie dalykai yra populiarūs ir turi savo auditoriją, privalau. Todėl man keisti būna pasisakymai “Kodėl rodo tą Š?”. Juk visas Š neša pelną.

Tiesą sakant, nepažįstu beveik nei vieno žmogaus, kuriam patiktų poplaidos, lietuviška popmuzika ir popspauda. Visgi šie dalykai yra be galo mėgiami lietuvių. Ši poprinkos dalis popsumanymų autoriams atneša kalnus pinigų.

Paimkime kaip pavyzdį tą patį A. Valinską. Nejaugi manote, kad jis laisvu nuo darbo metu savo viloje Margaritos saloje klausosi lietuviškos muzikos, kuriai pats kuria banalius žodžius? Aš įsitikinusi, kad ne. Toks žmogus gali įsitaisęs supamojoje kėdėje mėgautis klasikine muzika, o grįžęs prie darbo vaidinti, kad popsas, kurį mėgsta 90 proc. Lietuvos, patinka ir jam. Juk iš to jis uždirba pinigus…

Arba radijo stotis “Pūkas”. Visi žinome, kokia muzika ten groja ir stengiamės nepagauti šios stoties. O ar žinote “Pūkas 2″? Pavadinimas klaidina, tačiau muzika joje – visai kitokia. O juk įkūrėjas – tas pats Kęstutis Pūkas. Žmogus vieną radijo stotį įkūrė savo malonumui, o kitą – dėl pinigų.

Tas pats ir su popspauda. Pažįstu daug žurnalistų, kurie dirba laikraščiuose už 50 centų ir vaikosi įžymybių sijonų, nors patys tokių rašliavų niekada neskaitė ir neskaitys. Visgi tiek laikraščio leidėjai (kurie laisvalaikiu turbūt skaito “The Economist”), tiek žurnalistai mėgsta iš popauditorijos uždirbti pinigų. O juos galima išleisti tam, ką tikrai mėgsti.

Lietuviai nėra turtingi, todėl jie renkasi pigų produktą. Jie netgi nėra labai išsilavinę, todėl renkasi lengvą produktą. Jie lengvai apgaunami, todėl renkasi prastą produktą. Todėl ir to popprodukto Lietuvoje tiek daug. Žinoma, negerai, kad 10 proc. lietuvių tegali tik pasiskųsti, kad nėra ką žiūrėti ir ką skaityti. Gal todėl mes visi keliamės į blogus ir kuriame informaciją sau? :)

Taip pat ir aš. Dirbu tai, kas man suteikia patirties, žinių, duoda finansinės naudos ir, žinoma, dėl nuostabaus kolektyvo. Tačiau tai, kuo domiuosi ir ką mąstau galite sužinoti tik “Novum”. Kitur esu priversta taikytis prie popauditorijos.

Kategorija: VIP | Komentarų: 13

Machaonas

2007-08-07 21:45

Eilinis vartotojas nenori galvoti. Net jei jis,tarkim,nusipirks super fotoaparatą (nes ten daug išreklamuotų funkcijų), bet naudosis simple mode’u.
Todėl populiarus ir popsas – nereikia papildomai galvoti,nes ten niekas ir nesitiki rasti prasmės.
Kalbant apie pop žiniasklaidą, vartotojai gerai skaito tai, kas patvirtina jų buitines (kartu ir primityvias)vertybes ir stereotipus. Kai matai,kad priklausai daugumai, jautiesi stiprus.

Jolanta

2007-08-08 0:22

Juoda tema, sukelianti tik neviltį :( Gal visai neblogai būtų, jei užsidirbę iš popso, kurtų ir platintų vertingesnę “prekę”, nors ji ir neduoda greito pelno..Bent jau iš savigarbos sau..

Zanooda

2007-08-08 12:06

Viskas paprasta kaip 2×2.

Kol bus paklausa – bus ir pasiūla. Kita vertus – niekas “pop” kultūros nebruka per prievartą. Galime rinktis tai kas prie širdies. Groja “Pūkas” ir tegul groja. Juk be “Pūko” groja dar ir A2 (draugų šmaikščiai pravardžiuojamas sutenerių radiju), ir kitos sotys, nuo kurių vimdo.
Vienok niekas nedraudžia įsijungti Opus3 ir neperjunginėti kanalo.

Taip pat ir su spauda, su TV ir kitais, mus supančiais, kultūros ruporėliais.

Tiesiog nereikia automatiškai ryti to, kas brukama. Reiktų atsirinkti – ir nereikės virkauti.

Jolanta

2007-08-08 16:22

Nu nu, gal muzikos ir nebruka niekas, gali pagaliau CD klausyti, jei norisi. O jei nori paskaityti geros publicistikos, analitinių straipsnių, pvz.: apie politinę ar apie energetikos situaciją , ar šiaip rimtesnės “filosofijos” ir.t.t. Kur juos rasti?

bastard

2007-08-08 18:32

Jolanta,

Straipsnius gali rasti internete. Taip pat nera sudetinga uzisakyti Economist, BW, Times, etc.

Jolanta

2007-08-08 18:47

Noreciau skaityti gimtaja kalba! Ir gal tai labai “senoviskai” skambes, bet norisi ne internete skaityti, o leidini, kuri paskaitineji, kada nori ir kur nori. I PC prisiziuriu darbe ir naudotis juo namie skaitymui tikrai nebelieka entuziazmo.
Uzsienio leidiniu , zinoma, kad yra. Bet juk ne apie tai diskutuojame! Apie lietuviska popkultura!

Laura

2007-08-08 21:52

Aš irgi norėčiau į rankas gauti padorų lietuvišką žurnalą ar laikraštį, pažiūrėti padorią lietuvišką televiziją.

jurkis

2007-08-09 9:46

Aš tame nieko blogo nematau – visais laikais visose tautose popsas gyva. Kažkam jo reikia.
Matau tik vieną bėdą – kai tas popsas nudusina ką nors rimtesnio, nepalieka alternatyvos arba ta alternatyva sunkaiu pasiekiama. Man Ekonomist – ne alternatyva, nes blogai angliškai skaitau.

ctz

2007-08-09 12:48

labas rytas:) dar mes visa gyvenima dirbame, bet to nenorime, ar nepastebejai?:) kiti galvoja, kad siais laikais – dirbti – pops’as. ktaip tariant gyvenk ne pop’sovai – isgyvenk is aplinkos minimaliai, dirbk tik sau.

pop’sas – vienam normalu ir padoru, kitam nenormalu ir nepadoru. Tai kas tas pop’sas tada?

Kas liečia “aš noriu”, bet “negaliu gauti”, tai įsigilinus supranti, kad viską turi, tik pasiimt iš aplinkos nemoki.

visi žurnalai ir knygos yra medžiuose ir krūmuose,
o televizija – danguje ir vandenyje. nes praktiškai nesužinai iš jų nieko naujo, ko nebuvo iki šiol.

Jolanta

2007-08-09 16:34

Gal popsas turi oficialu apibrezima, nezinau. Bet manau, kad viskas, kas zaidzia paciais primityviausiais jausmais , nevercia galvoti ir yra pavirsutiniska – tikru tikriausias popsas. Visi tie realybes shou, kur gali negalvodamas paziureti (dar ir legaliai) pro rakto skylute, kas su kuo miega ir apie ka sneka.Arba keiktis ir zeminti kitus (Laida “Kitas”) yra taip “kieta”. Cia juk nereikia stengtis prasimusti smegenu pagalba..
Leidiniai taip pat apraso kokios nors poniutes gyvenima! (Kaip ji vyro uzdirbtus pinigus leidzia, kokius kvepalus perka, juk tai mums visiems sitaip svarbu! )

Apie darba – kad tai popsas – dar negirdejau :)

ctz

2007-08-10 3:56

Viskas žaidžia primityviausiais jausmais, tiesiog apsijuosėm medijom ir lyg atitolom, apsigavom. gal ne viskas iš kart paviršutiniskai pasirodo, bet pop – imlus užburti. nezinau, ar geras pvz. bet dainininkai Rimiškis ir Jurga abu yra pop, nors kažkas lyg juos skiria.

cloo

2007-08-13 15:43

Pop sąvoka mano supratimu neturėtų būti tapatinama su kažkuo pigiu ir neskoningu. Popkultūra yra tiesiog visiems prieinama, lengva ir neįpareigojanti, bet šios savybės visiškai netrukdo jai turėt meninę kokybę užuot buvus plagiatu, nešti vertingą mintį vietoj banalybės. Paimkit pavyzdžiais kad ir Mamontovą, Jurgą, gal netgi Mikutavičių – jie juk tikriausi pop atstovai.

Tad manau tie, kas kiša liaudžiai mėšlą patys tai suprasdami, visgi elgiasi gėdingai – ne tik kraunasi pinigą eidami prieš savo kultūrą, bet ir augina, plečia tas pilkas beskones mases, dėl kurių patys ir aimanuoja “o ką mums daryt, jei paklausa tokia”. Na, Pūkas, sakykim, vieną atgailą jau atliko :)

http://tinyurl.com/wqne2mv

2019-11-24 11:35

Hello, Neat post. There’s a problem together with your web site in web explorer,
could test this? IE still is the market leader and a good element of folks will leave out your wonderful writing because of
this problem.

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.