Pavydžiu vokiečiams pašto

2008-01-15

Lietuvoje pašto paslaugos niekada nebuvo itin kokybiškos. Tačiau dar prisimenu, kaip vieną dieną išsiųsdavau laišką, o kitą jį jau laikydavo žmogus kitame Lietuvos gale. Dabar toks laiškas keliauja apie 5 dienas.

Apie pašto darbuotojų trūkumą buvo jau ne kartą rašyta spaudoje. Tačiau kaip tai iš tikrųjų baisu, pamatai tik tuomet, kai atsitrauki nuo e-mail’o. Štai turėjau iš Rygos gauti kelis siuntinukus. Kad jie jau perduoti mūsų paštui, sužinojau turbūt prieš savaitę iki man juos prisiruošė atnešti.

Pirmą kartą siuntinį atnešė tuo metu, kai buvome darbe. Na, koks normalus žmogus antradienio vidurdienį sėdi namie? Šiek tiek kvaila nešioti registruotus laiškus ir siuntinius tokiu metu. Radau tik lapelį pašto dėžutėje, kad ateičiau į paštą. Pašto skyrius pasikeitęs (artimiausią uždarė visai neseniai), o dirba jis paprastomis dienomis nuo 8:30 iki 14:00. Vėlgi: kas gali eiti į paštą tokiu metu? Tik pensininkai. Nebent tam reikėtų aukoti pietų pertrauką.

Tačiau paštas dirba ir šeštadienį nuo 8:30 iki 12:30 (ant durų didelėmis raidėmis užrašyta, kad dėl darbuotojų trūkumo). Eilės – siaubingos. Apsidžiaugiau tik tiek, kad senukams, atėjusiems pensijos, buvo skirta kita eilė. Tačiau savojoje laukiau 15 minučių. O prieš mane buvo tik 4 žmonės, kurie norėjo išsiųsti laiškus. Taigi, paskaičiuokime: 15/4=3,75. Beveik keturios minutės vienam žmogui. Ar ne per daug? Kai žmonės pradėjo šurmuliuoti, kad nesulauks savo eilės iki 12:30, paštininkės ėmė suktis greičiau.

Savo siuntinuką gavau. Tačiau spėjau būti aprėkta, nes nežinojau, ką rašyti ant paskubomis numesto lapelio. “Jūs ką, taisyklių nežinot? Vardą ir pavardę reikia rašyti savo ranka”. “Nežinau. Juk galite ir iškart pasakyti”, – pyktelėjau. Suprantu, kad moteriškę užknisa toks žmonių antplūdis, bet juk ji pati pasirinko šitą darbą. Be to, ji juk dirba ne 8 valandas. Žinoma, nežinau, kokie jų atlyginimai, bet iš to, kad nėra kam dirbti, spėju, kad minimalūs.

Kitus siuntinukus atnešė vakar iš pat ryto. Apie 7:30. Puiku, kad paštininkė suprato, kodėl vidurdienį nieko nebuvo namie. Tačiau ji net nemokėjo lietuviškai! Dar bandžiau kažką kalbėti, bet pamačiau, kad beviltiška. Na, trūkumas, tai trūkumas… Tada jau nesvarbu, kad Lietuvoje neįmanoma susišnekėti sava kalba.

Taip ir supranti, kad “Lietuvos paštui” – nekokie laikai. Visa sistema tokia atgyvenusi, kad nors verk. O kam nešioti tuos lapelius apie siuntinius? Mielai pasirašyčiau kokią sutartį, kad apie naujus siuntinius man praneštų el. paštu. Žinoma, ne visi turi namie kompiuterį ir internetą, tačiau tokių žmonių jau nedaug. Išnešioti jiems lapelius užtektų ir vieno žmogaus.

Kam registruoti laiškai? Juos turi įteikti tiesiai į rankas, kad kas kitas nepaimtų. Bet juk ir pašte galima atsiimti tokį laišką. Atsiėmiau savo registruotą siuntinį tik parodžiusi dokumentą. Kuo tai blogai? O įmonės, kurios laukia svarbių dokumentų, jau seniai naudojasi ne “Lietuvos pašto”, o kitų kurjerių paslaugomis. Todėl pataupyti būtų galime ir šioje srityje. Tuo pačiu atnaujinti ir automatizuoti pašto skyrius.

Lieka tik pavydėti Vokietijos paštui, kuris sau leidžia kurti tokias reklamas (vokiečių kalba) ir turėti pilną įvairių paslaugų interneto svetainę.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 8

Simonas

2008-01-15 20:32

Amen. Naudojuosi daznai eBay paslaugomis ir pastoviai keikiu post.lt siuntiniai keliauja po kelias savaites del velniai zino kokiu priezasciu! Baisu.

Blogorama #310 : nežinau.lt

2008-01-15 21:04

[...] dėl ko žmonės jų prisigalvoja, žinoti verta. • Vokiečių „ordnung“ gali atrodyti nuobodus tol, kol neapsilankai Lietuvos pašte. Tada užeina noras į skyriaus vadus paskirti po feldfebelį. • Origamis, gerbiamieji, tai [...]

Machaonas

2008-01-15 22:06

Užsakiau mamai metams šeštadieninį laikraštį. Rezultatas – laikraščio neneša, vietinis paštas teigia,kad užsakymo nėra (nes prenumerata vykdyta internetu),Lietuvos paštas (Spaudos platinimo skyrius) telefonų nekelia ir į el.paštą nebeatsakinėja.
Užsisakinėjau CD iš amazon.com- vėluoja mėnesiu:)(kurjeris DHL). Amazon.co.uk -tik viena diena:)

Dina

2008-01-16 0:42

Gerai, kad aš laiškus rašau tik močiutei, tik į kaimą, tik paprastus. Nes ji labai laukia. O pačiai, kad ir kaip malonu gauti tikrus, ranka rašytus laiškus, teks palaukti geresnių laikų..

Dalius

2008-01-16 8:21

O ko tikėtis gerų paslaugų, kai paštas žlugdomas, kad jį po to būtų galima privatizuoti?

Jolanta

2008-01-16 13:26

Pritariu Daliaus minčiai: paštas bus privarizuotas, tik prieš tai jį reikai iki galo “nuvaryti”, bus pigiau :) Arba dėl siaubungos pašto padieties bus rastas pretekstas kelis kartus pakelti tarifus, tik tvarkos nepadauges.Juk iš tiesų reikia tik rimtos reformos ir šiek tiek investicijų modernizavimui.

ignieška

2008-01-16 16:21

Vokiečių paštas toks, koks yra tik dėl to, kad jis privatus. Taps Lietuvos paštas privatus – situacija turėtų pasikeisti, mat savininkui (-ams) bus aktualu gerinti paslaugų kokybę, galės ir algas pakelti. Čia idealiu atveju.
Šiuo metu link privataus pašto judama, tačiau pamažu ir machinacijų keliu. Nuvertins dabartinę akcinę bendrovę iki įperkamos ir parduos. O tada darys verslą :)