Paburbėjimai ant žiemos su maža optimizmo gaidele

2012-02-03

Gruodį visi labai laukė žiemos, maldavo sniego, šaltuko ir visų kitų žiemos atributų. Aš buvau iš tų, kurie labai džiaugėsi pliusine temperatūra ir neapsnigtais keliais. Ir tyliai vyliausi, kad taip bus visą žiemą. Deja… tačiau dabar aš bent jau turiu teisę piktintis, o va visi tie išsiilgę žiemos – ne :)

Kadangi sugebėjau apsirgti, tai esu visai pikta, nes jau nesirgau niekuo daugiau nei metus… net tada, kai sirgo visi aplink. Sakau, nepatinka man ta žiema. Ir galiu išvardinti dešimtis priežasčių, kodėl žiema yra blogai:

1) šalta, todėl reikia būti prisirengus. O tai labai nemalonu. Stori šilti drabužiai ir batai kainuoja brangiau nei vasariniai, jie slegia savo svoriu, nuėjus iš lauko į patalpą (pvz., parduotuvę), imi kaisti. Be to, kol apsirengi, ilgai užtrunka, o jau nekalbu apie tai, kaip sunku yra žieminiais drabužiais aprengti mažą spirgantį vaiką
2) sąskaitų už šildymą vasarą nebūna :) ir karšto vandens kažkaip mažiau reikia…
3) lauke viskas pilka. Na, tik nesakykit, kad balta. Balta būna tik kaime ir toje Vilniaus vietoje, kurioje aš gyvenau iki 20-ies (tiesa, ten ir sniegas ištirpsta tik balandžio vidury). Visur kitur greitai pasidaro pilka
4) medžiai pliki, nėra nei žolės, nei gėlių, ir negali pasiskinti uogų, vaisių ar prisirinkti grybų… žodžiu, gamtos kaip ir nebėra
5) gatvėse ir visur kitur arba plikledis, arba pliurza. Taigi tikimybė, kad arba susitrenksi užpakalį (geriausiu atveju), arba grįši purvinais batais yra beveik 100%
6) druskos suėda visus batus
7) nuo druskų rūdija automobiliai
8) labai sausas oras, o tai reiškia, kad oda, jei niekuo netepama, išdžiūva ir suskeldėja, o plaukai įsielektrina (fuj fuj)
9) galima skaudžiai nušalti nosį, skruostus, rankas ir ausis, o jei minus 30 – tai ir daugiau visko
10) tiek daug avarijų būna tik po Joninių ir žiemą
11) daug lengviau susirgti
12) su mažu vaiku nėra ką veikti – lauke ilgai nepabūsi, o per tokius šalčius visai nosies kišt negalima
13) laukų niekas nevalo, o zuiti šaligatviu pirmyn atgal su vežimėliu anoks ten įdomumas
14) jei automobilis stovi po atviru dangumi, reikia jį valyt nuo sniego arba gręsti ledus
15) jei nevairuoji, klampot per sniegus, ledus, pliurzes ir šalčius irgi nemalonu
16) žiemą ilgos naktys, o kai apsiniaukę, kartais atrodo, kad taip ir neprašvito…
17) kad ir kiek kartais bemokėtum už šildymą, namie vis tiek būna šalta (atsimenu aš tą butą Fabijoniškėse, kai kambary būdavo tik +15)
18) katės ir šunys žiemai prisiaugina daug kailio, o po to šeriasi… valyk ir valyk viską. Nebūtų šalčių, nereiktų to kailio tokio :)

Tai va, kol kas tiek vienu ypu į galvą atėjo. Čia dar neminiu to, kaip sunku vaiką su stora striuke prisegti autokėdutėje arba apauti jam žieminius batus, kad nuo tokių šalčių žūsta net ir sveiki gyvūnai, nesuradę ėdesio (anokia čia gamtos atranka), kad kaimynams šalta rūkyt balkone ir jie prirūko laiptinėje… Ir dar, ir dar, ir dar taip iki begalybės. Labai laukiu mieliausio savo metų laiko – pavasario. Ir ne per karšta, ir pradeda viskas žaliuoti, ir dienos vis ilgyn eina, ir dar uodų bei erkių nėra, ir oras gaivutėlis… Ach. Ne veltui pavasario vidury vestuves kėlem – buvo +20, dar sugebėjom naktį maudymosi sezoną atidaryt ežere :)

Žiemai galiu užskaityt tik kelis pliusus – senius besmegenius, važinėjimąsi rogutėmis, Kalėdas ir tai, kad gražu pro langą žiūrėt, kaip kąsniais sninga (kas šiemet buvo gal tik 2 kartus). Daugiau nieko gero nesugalvoju. Reikėtų man gyventi kokioj Ispanijoj, bet kad ir ten jau ta kvaila žiema… Arktiniai šalčiai pas juos – minus 7 :))) Džiaugiuos tuo, kad bent jau balandžio pradžioj vis tiek viskas pradės tirpti ir ateis pavasaris, vadinasi, liko du mėnesiai. O ir šiaip, vietoj 5-6 žiemos mėnesių, šiemet bus maximum 3. O tai jau pliusas!

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 5

gytis

2012-02-04 22:50

eglių kirminai žūsta prie minus 21. be dabartinių šalčių eglėms grėstų beveik mirtinas pavojus.
tikiuosi palengvėjo.

Laura

2012-02-05 13:11

O man ir nėra sunku :)

Donatas Noreika

2012-02-06 12:18

Pagrindinis žiemos privalumas – kad greitai pavasaris :) O man tai patinka, kad skirtingai metų laikais pas mus temperatūra skiriasi net 60 laipsnių. Taip pajauti kontrastą ir supranti, kodėl taip faina, kai šilta.

Laura

2012-02-06 12:52

Čia tai negaliu su tavim nesutikti :)

jolanta

2012-02-06 14:58

Prisimink, kaip jautiesi būdama vaikas, kai ateidavo žiema. Manau,jog patikdavo :) Štai čia ir yra privalumai, kuriuos pamirštame.
Viena laikraštyje buvo mažytė žinutė, jog Jakutske vaikams į mokyklą nereikia, kai būna -55 šalčio. O amžinojo įšalo zonoje jau nuo spalio mėnesio iki pavasario automobilių varikliai niekada neišjungiami. Bet kodėl žmonės iš ten nebėga?
Paguosiu šiauriečius, kad jų (mūsų) intelekto koficientas aukštesnis už pietiečių. Kai šilta ir patogu, nereikia tiek daug stengtis:)