…on the “Discovery Channel”

2007-10-23

Šį šeštadienį klausiausi Nedos Druskininkų “Kolonadoje“. Gerai, kad ne už savo pinigus, nes restorane viskas gerokai brangu (lyginant su Vilniaus kainomis). Bet šiaip labai jauku. Tačiau nei inteligentiška aplinka, nei aukštos kainos neatbaidė kelių intelekto nesužaloto veido žmonių.

Jie niekaip negalėjo suprasti, kokia muzika yra skirta klausymui, o kokia šokiams. Jie netgi neskiria muzikos šokiams nuo muzikos šėlimui. Nes jie viską suvedė į dergimąsi, kurio nereikėtų rodyti niekur, bet pamatėme jį visi.

Keli vaikinai ir merginos iš pradžių bandė šokti, tačiau greitai visi pamatė, kad jie nelabai skiria muzikos tempą ir vis suka tuos pačius piruetus trankydamiesi į sofutes, drabužių kabyklą ir padavėjus. Vėliau jie atrodė ne ką prasčiau už beždžiones poravimosi metu per “Discovery Channel” (prisiminiau “Bloodhound Gang”, kurie dainuoja: “You and me baby ain’t nothin’ but mammals / So let’s do it like they do on the Discovery Channel” ).

Kur jau kur, bet restorane nesitikėjau pamatyti užpakalių trynimosi, papų graibymo, laižymosi užgriuvus kitiems ant galvų ir įvairių horizontalaus noro išraiškų demonstravimo, kurių viena baigėsi gėdingu merginos išsiplojimu ant žemės. Galvojau, kad visiškas provincialumas yra kažkur toli toli, bet kaskart susidūrusi su šiuo reiškiniu pašiurpstu: nejaugi dar yra žmonių, neturinčių nė lašo kultūros?

Akimis jiems jų kvailumo neparodysi – nesupranta. Kai kas bandė šnekėtis – beviltiška. Jiems atrodė, kad jų užpakaliai atrodo įdomiau nei gyvai grojanti grupė… Nors čiupk už apykaklės ir nusodink prie kokio stalo kampe. Bet juk nenusileisi iki jų lygio. O ką daryt? Galima tik svajoti, kad ateis tokia diena, kai nebereikės piktintis tautiečių elgesiu savo šalyje.

Kol kas pasibaisėjimą man kelia užsieniečiai, kurie Lietuvoje jaučiasi karaliai – gali šaukti padavėjas “kis kis kis”, gulėti išsitiesus ant kėdžių banke, šūkauti gatvėse ir šlapintis ant sienų senamiestyje. Vietiniai taip nesielgia. Bet vis dažniau pastebiu tokių, kaip tie “Kolonadoje”. Gal jie irgi iš užsienio? Grįžę iš Airijos į bananų respubliką? Žinau, kad Lietuva dar ilgai neatrodys tokia, kaip kitos Europos šalys. Bet juk tai nereiškia, kad galima negerbti savo šalies ir joje gyvenančių tautiečių…

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 4

+ simonas

2007-10-23 11:27

Geras „burbt“. Bet rimtai, tokie piliečiai veda į neviltį. Gėda dėl jų, bet padaryti ne labai ką gali…

Laura

2007-10-23 11:30

Reikia kartais ir paburbėti gi :)

Dovilė

2007-10-23 19:06

Seniai seniai.. Žiūrėjau Žiedų valdovą kino teatre. Akropolyje. Visas tas tris valandas su žvėrišku galvos skausmu praleidau didžiausiame pasipiktinime ir pasišlykštėjime keliais tokio paties, kaip aprašytieji, lygio ereliais. Būdama įsitikinusi, kad minėtų kiaulių sprotiniais kostiumais dėka filmas skersai gerklės pastrigo visiems jo žiūrovams, kitą dieną parašiau mailą administracijai su pamąstymu apie kliento teisę pažiūrėti filmą taip, kad per rusiškus keiksmus, itin negudrius komentarus bei ėdimo ir riaugėjimo garsus, šiek tiek girdėtųsi ir paties filmo takelio, o, išėjus iš kino salės, nesinorėtų visą likusį gyvenimą žiūrėti tik piratinius filmus kompiuterio ekrane, bei klausimu, ar jiems nebūtų itin sudėtinga kartais atsiųsti kokį žmogų į salę patikrinti ar joje niekas netrikdo taikiai nusiteikusių žiūrovų ramybės.
Atsakymo negavau. Bet man jo tikrai nereikėjo, kai kitus kelis kartus žiūrint filmą, vidury seanso į salę tikrai užeidavo kino teatro darbuotojas, pusę minutės pasidairydavo ir išeidavo. Būvau įsitikinusi, jog tai vyyksta mano mailo dėka. Ir buvau labai savimi patenkinta.

Lokyz

2007-10-24 12:45

Jo tie kur iš Airijos grįžta mažumą neadekvatūs būna, jaučiasi dideliais proto galiūnais ir pinigų maišais. Tiek tik, kad ilgiau išgyvenę nelabai suvokia kiek čia viskas pasikeitė tai ir darkosi tarsi savo getuose už griovio.