Man RSS… nereikia

2007-11-07

Sutinku su visuotinai puikiu RSS vertinimu. Sutinku, kad ši technologija padeda nepasimesti didžiuliame tinklaraščių įrašų ir naujienų sraute. Bet prisipažinsiu – man RSS nepatinka. Todėl, kad šis dalykėlis atima iš manęs laisvę skaityti tai, ką šiuo metu noriu.

Tikrai bandžiau priprasti prie RSS. Susidėjau visus savo dažniausiai skaitomus blogus į “Google Reader”. Sąžiningai skaičiau kiekvieną naują įrašą. Tačiau galų gale atsibodo matyti nuolat atsinaujinantį srautą ir viską mečiau. Man visai malonu pamiršti kokį nors blogą. O dar maloniau jį netyčia prisiminti ir apsilankius perskaityti viską, ko dar nebuvau skaičiusi.

RSS diktuoja man sąlygas, ką ir kada skaityti. Kad skaityti reikia iš karto, kai atsiranda naujas straipsnis. Ir aš, žinoma, tam paklūstu, nes kažkoks jungiklis įsijungia galvoje vos pamatau neperskaitytą žinutę: “skaityti skaityti skaityti”. Tačiau juk tai visai neįdomu! Daug mieliau iš ryto apsilankau tuose bloguose, kuriuos skaityti noriu šiuo metu. Nusiviliu, neradusi nieko naujo. Ir labai apsidžiaugiu, išvydusi naują antraštę. Nesvarbu, kad straipsnis jau nebenaujas. Kaip sako mano kolega, “juk nauja yra tai, ką pirmą kartą pamatei, nesvarbu, kad kiti tai jau seniai žino”.

Niekada specialiai nežiūriu žinių, kad sužinočiau tai, ko nežinau. Naujienas, kaip ir naujus blogų įrašus, man malonu atrasti netyčia. Galbūt tai susiję su tuo, kad 2 metus dirbdama naujienų portale diena iš dienos sėdėjau ant naujienų bangos. Todėl nebeturiu poreikio viską sužinoti iš karto. Žinoma, kartais tai malonu, bet ne nuolat. Todėl ir nekeliu Top Rss statistikos prenumeruodama naujienas, nors esu patenkinta, kad daugiau nei 100 žmonių nuolat skaito Novum.

Visgi puikiai suprantu tuos, kurie dievina RSS. Taip, tai patogiau, nei pačiam keliauti per blogus. Tai daug greičiau. Tai naudinga tiems, kurie skaito nuolat ir labai daug. Juk, galų gale, madinga pasigirti kuo didesniu RSS sąrašu. Nepykit, neturiu nei vieno. Tačiau tai man netrukdo aplankyti apie 30 blogų per dieną, o jei darbe nėra ką veikti – ir dvigubai daugiau. Be to, labai malonu atrasti naujų blogų ir suvokti, kad nereikia RSS priminimo juose apsilankyti.

Kategorija: Internetas | Komentarų: 25

awx

2007-11-07 10:53

na gal šiek tiek perdėtai su RSS dievinimu :)) nėra ką ten dievint, rss tiesiog egzistuoja, sekdamas naujienas, nebūtinai iš blog’ų. Niekas neverčia skaityti iš karto. Aš pvz namuose beveik neskaitau, atėjęs į darbą permetu ryte kaip kokią spaudą, arba savaitgaliniais rytais padarau tą patį. Apskritai nematau jokio skirtumo tarp skaitymo per RSS ar pačiame tinklalapyje, nebent tik tai, kad RSS pasieksi iš bet kurio pasaulio taško, o vat jei tų visų tinklalapių adresų nelaikai kokiame nors del.icio.us, tai jau būtų kebliau prisiminti kur kas ką rašo.
Dar vienas niuansas – RSS labai geras dalykas yra paieška bei įrašo/straipsnio pažymėjimas, kad ateity prireikus greitai surastum.
Pastebėjau, kad kalbi vien tik apie blog’us, tačiau RSS yra ne tik juose, pvz aš prenumeruoju komiksus (strip’us), muzikines naujienas, virtualių leiblų įrašų naujienas ir t.t. Ir taip, tai daug kartų patogiau, nei naršyti visus puslapius ir ieškoti kas juose atsinaujino.

Dėl girimosi sąrašais, dar to nepastebėjau, čia nebent daro tie, kam RSS yra kažkas naujo. Juk tai tas pats, kaip girtis, kiek namuose turi knygų, arba kiek pas tave spintoje varžtų įsukta. Turiu omeny, kad šiaip nelabai turėtų būti įdomu, koks pas ką RSS sąrašas. Va toks brainstormingas iš ryto :))

nuolaida

2007-11-07 11:03

Aš visada sakiau, kad kiekvienam rinktis. Jei aš skaityčiau 1 ar 5 blogus, tai man rss irgi nepatiktų. Dabar aš galiu skaityti 100 be didelio vargo. Nepatinka, nereikia – nesinaudok. :)

Laura

2007-11-07 11:11

Awx> Na, jau ne vienas blogas skelbia savo RSS sąrašą, kuriamas lietuviškas RSS skaitytuvas, tinklalapis be RSS – ne tinklalapis (atsimenu, kiek “Balsas” gaudavo piktų laiškų, kad neturėjo RSS), Top Rss sąrašai (lyg tai rodytų blogo populiarumą) – tai man panašu į maniją :)

Žilvinas

2007-11-07 12:07

Šiaip tai gali ir rss readeryje pasirinkti ką nori skaityti. Kitus tik pažymėk “as read”. Kokios problemos? O dėl naujienų, tai jos ir vadinamos naujienomis, nes yra naujos. Jeigu tu skaitai kažką po mėnesio, tai informacija gali būt jau penkis kartus pakitusi :)

awx

2007-11-07 12:42

Laura, kaip jau minėjau, nepastebėjau tų sąrašų skelbimosi. O toprss.lt vadinu vienu žodžiu – statistika. Tą pačią statistiką galiu pasižiūrėti pats savo feedburner’yje, o kitų tinklalapių rss prenumeratorių skaičius man nė velnio neįdomus, nes niekaip neįtakoja mano prenumeratų, lankomų tinkalapių ar dar kažko.
Tikrai manau, kad per daug sureikšmintas toks elementarus dalykas, kaip RSS srautas. Tai tiesiog patogu ir viskas.
Naujienų portalams pravartu turėti atskiros skilties RSS srautą, nes prenumeruoti visus įrašus būtų šiek tiek beprotiška. Aš pats prenumeruoju delfio mokslo skilties RSS: nereikia eit į puslapį ieškot informacijos, pamatau įdomią antraštę, spaudžiu ir patenku tiesiai į straipsnį.
Turbūt iš mano komentarų gali pasirodyti, kad siekiu populiarinti RSS, tačiau, kaip jau minėjo p. Nuolaida ( :)) ) – čia kaip ir visur, pasirinkimo laisvė ir nieko bendro su manijom, statistikom, top’ais neturi. Čia jau priklauso nuo puslapių autorių, reikia jiems to ar ne.
Dėl piktų laiškų, kad vienas ar kitas puslapis neturi RSS visai suprantu. Aišku pats laiško nesiusčiau, o surasčiau būdą, kaip pačiam pasgaminti RSS tokiame puslapyje. Bet pasipiktinimas irgi suprantamas, nes RSS yra normalus, šiuolaikiškas dalykas, moderniems, užsiėmusiems žmonėms palengvinantis naujienų/įrašų sekimą ir skaitymą. Aš irgi esu tos nuomonės, kad puslapis, kuriame informacija yra nuolat atnaujinama, turėtų aktyvuoti RSS srautus.

awx

2007-11-07 12:46

beje, faktas toks, kad jei ne RSS, tai gali būti, kad šį įrašą būčiau perskaitęs po kelių dienų, savaičių arba apskritai nepastebėjęs.

Laura

2007-11-07 14:20

Žilvinai> O kam tada readeris, jei reikia žymėtis, ką nori skaityti? :)
Jeigu naujienos vadinamos naujienomis todėl, kad yra naujos, tai visi, skaitantys laikraščius, skaito senienas? Mat jos ten atsiranda geriausiu atveju kitą dieną, o dažniausiai – tik po dviejų dienų.

Awx> nepastebi žmonės įrašų dėl to, kad skaito tik pačius naujausius. Aš, pavyzdžiui, nesibodžiu perversti visą naujai atrastą blogą arba perskaityti senesnius įrašus, jei man patiko naujausias. Jeigu būtum šį įrašą perskaitęs po savaitės, niekas nuo to nepasikeistų. Visada maloniai nustembu, kai randu komentarų prie senų įrašų, kurių kartais net nebeprisimenu.

Andrius

2007-11-07 14:37

tikiuosi nesupyksi, bet taves as neprenumeruoju :D yra blogu, kuriuos ir taip kasdiena atsiverciu :)

Žilvinas

2007-11-07 14:40

Laura, taip laikraščius skaitantys skaito senienas. Todėl ir mėgstu RSS, nes visas naujienas sužinau tada, kai jos parašomos, o ne kai sugalvoju nueit pasidomėt, kas įvyko, ar kai jos išspausdinamos popieriuje.

O dėl naujienų atsirinkimo, tai ką tu ir WWW atsivertusi skaitai kiekvieną naujieną? Juk skenuoji tekstą ir žiūri antraštes. Taip ir su RSS, pasižiūri į antraštę, jeigu įdomu perskaitai, jeigu ne, padarai “mark as read”. Yra gerų RSS reader’ių kurie popupina mažą langutį su antraštėmis, tai belieka tik užmesti akį ir nereikia vargintis net reader’io atsidarinėti.

Laura

2007-11-07 14:46

O man patinka sužinoti viską tada, kai noriu. Sakau, gal čia kalti du metai, kai kiekvieną naujieną žinodavau anksčiau, nei ji buvo paskelbiame. Toks jau žurnalistų darbas :)
Beje, pasiūlyk tokį gerą readerį. Mielai pasinaudosiu ir pabandysiu dar kartą priprasti prie RSS :)

Žilvinas

2007-11-07 14:51

Na, aš naudoju Ubuntu ir Liferea feed readerį. O po Windoze naudojau FeedReader (www.feedreader.com)

awx

2007-11-07 15:47

Laura, ne taip supratai apie įrašų nepastebėjimą. Čia aš nepastebėjau tų įrašų, kuriuose kažkas skelbia savo RSS sąrašus, na kaip tu vadini – giriasi sąrašo ilgiu. Aš tiesiog skaitau tik tai, ką manau esant man naudinga ir įdomu. G-Reader tiesiog važiuoju per srautą, praleisti įrašai automatiškai pažymimi kaip perskaityti.
Dar vienas niuansas – naujų blog’ų tikrai niekas neatras RSS sraute, nes pirma jį reik atrast, o tada jau kelt į srautą. Bet tokiu atveju naujus blog’us galima atrasti projektuose, panašiuose į toprss.lt ar a.a. lietblogs.lt.

Sužinoti tada, kai nori gali su kiekvienu RSS readeriu – tereikia jį atsidaryti tada kai nori :))

Finalui – vietoj n atidarytų kortelių mano Firefox’e, aš turiu atsidaręs G-Reader, kuriame viskas surūšiuota į tam tikras kategorijas. Na, argi ne patogiausias būdas skaityti bei sekti puslapių atnaujinimus?

Laura

2007-11-07 16:15

Aš ir neteigiu, kad taip skaityti nepatogu. Pagrindinė mintis buvo ta, kad tai atima skaitymo, kada nori, laisvę. Štai susimečiau pusę skaitomų blogų į Žilvino rekomenduotą “FeedReader”. Ir jis jau spėjo mane perspėti apie 2 naujus įrašus. Kadangi man jie įdomūs, negaliu atsispirti ir jų neperskaityti iškart. Taigi, nutraukiu darbą ir skaitau. Jaučiu tam tikrą prievartą :)) Nors čia gal jau mano psichologinės problemos prasideda :)

awx

2007-11-07 16:25

:)) va va, pradėjus skaityti komentarą tokia mintis ir buvo – čia jau ne RSS readerio problema, kad negali atsispirti neperskaičius.

bastard

2007-11-07 18:05

naudoju http://www.netvibes.com – labai neblogai, nes yra ne tik rss, bet ir epasto informacija etc

u-

2007-11-07 18:37

Kol kas RSS’e įžvelgiu vieną minusą – pas tave ateina tik turinys, kuris visą laik matomas toje pačioje aplinkoje, tuo tarpu puslapio dizaino nebematai… Puslapis praranda dalį dvasios. Todėl retkarčiais pamatęs kokį naują ilgą straipsnį spusteliu pelės rutuliuku ant blogo adreso ir skaitau ne readeryje…

O šiaip pernelyg pripratau. Palyginus, prieš pusmetį skaitydavau per pus mažiau blog’ų, bet kol visus perversdavau užtrukdavau gal net ilgiau, nei dabar.

Ir dar patogus dalykėlis – paieška. Kartais būna, jog prireikia kažko, apie ką seniau skaitei, bet pamiršai kuriam blog’e. Tai tiesiog į paiešką įvedi raktinį žodį, nustatai ieškot visuose bloguose ir vuolią, randi tą įrašą.

Žilvinas

2007-11-07 23:05

Dėl tų psichologinių problemų, tai aš irgi tokių turiu :D . Negaliu atsispirt neperskaitęs, jeigu antraštė įdomi. Bet ar tai labai didelė problema? Užstatyk atnaujinimo laiką kas dvi valandas ir problemų nebus :)

negative

2007-11-08 11:56

gerai sužinoti, kada naujiena atsirado pamėgtame puslapyje, todėl negaištamas laikas vaikštant ir ieškant naujienų. man, asmeniškai, labai smagu pamatyti, kad yra naujas įrašas ar žinia ir nueiti į puslapį paskaityti – jaučiasi rašiusiojo (šiuo atveju – rašiusiosios) dvasia, nuotaika. o be to, dažniausiai tyčia skaitau vieną kartą per dieną – kad prie įrašo jau būtų komentarų.

Trumpai ir aiškiai: Kodėl tau reikia RSS? | slave.lt

2008-10-28 14:04

[...] informacijos: Trumpas Youtube video apie RSS Džiugas apie RSS Novum sako, kad RSS jai nereikia Tasty Art – Kas tas RSS? Kodėl RSS? Temos: Blogosfera, Internetas, [...]

tinyurl.com

2019-11-24 3:39

Undeniably believe that which you stated. Your favorite
justification seemed to be on the web the easiest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they just do not know about.
You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side
effect , people can take a signal. Will probably be back to get more.
Thanks

http://tinyurl.com/qn7b7a2

2019-11-25 5:05

An impressive share! I’ve just forwarded this onto a coworker who has been doing a little homework on this.
And he in fact ordered me lunch simply because
I discovered it for him… lol. So let me reword this….
Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to discuss this subject here on your web page.

plenty of fish dating site

2019-11-26 12:05

Hi there I am so thrilled I found your blog, I really found you by
mistake, while I was researching on Aol for something else, Regardless I am here now and
would just like to say kudos for a tremendous post and a all round
thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to
look over it all at the minute but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the excellent work.

quest bars cheap

2019-11-30 7:20

This article provides clear idea in favor of the new viewers of blogging,
that genuinely how to do blogging and site-building.

quest bars cheap

2019-12-02 1:41

Hey would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?
I’ve loaded your blog in 3 different internet browsers and
I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you recommend a good web hosting provider
at a reasonable price? Many thanks, I appreciate it!

quest bars cheap coupon twitter

2019-12-03 3:22

When someone writes an article he/she retains the image of a user
in his/her mind that how a user can know it. So that’s why this post is
outstdanding. Thanks!

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.