Nick Hornby “Apie vaikiną”

2013-02-16

Būna knygų, kurias perskaitai ir neturi ką pasakyti. Jos tokios nei labai geros, nei labai blogos. Tiesiog vidutinybės. Tokia man pasirodė ir šita. Kartais net imu manyti, kad gal jau geriau prasta knyga, nei vidutiniška – tuomet bent jau yra ką kritikuoti :)

Nick Hornby “Apie vaikiną”

Markus. Dvylikametis berniukas, kuris yra kitoks nei visi. Kitokiu jį pavertė jo mama, versdama tapti vegetaru, nesivaikyti madų ir nebūti paviršutinišku. Tiesiogiai, žinoma, ji nevertė, tačiau visuomet turi neginčijamų argumentų. Kadangi tėvai išsiskyrę ir mama nėra laiminga, Markus jos klauso. Deja, dėl to, kad yra kitoks, jam, švelniai tariant, “nesiseka” mokykloje… Nepaisant visų vaiko pastangų, mamai pasimaišo protelis ir ji bando nusižudyti.

Vilas. Trisdešimt šešerių žavus vyriškis, kuris per visą gyvenimą nieko nėra dirbęs. O kam? Pinigai į sąskaitą kapsi patys – tėtis yra parašęs dabar labai populiarią kalėdinę dainą, įtrauktą į visus įmanomus albumus. Taigi, Vilas tiesiog egzistuoja, neveikdamas absoliučiai nieko reikšmingo ir yra tuo patenkintas. Viena man patikusi citata iš Vilo gyvenimo: “Štai taip devynis iš dvidešimties dienos vienetų (vakarai nesiskaito) užima vien būtiniausi dalykai. Tiesą pasakius, jis buvo pasiekęs tokį lygį, kad stebėjosi, kaip jo draugai sugeba suderinti gyvenimą ir darbą. Gyvenimas užima tiek daug laiko – nejau įmanoma, sakysim, dirbančiam žmogui tą pačią dieną dar ir išsimaudyti?”.

Draugystė. Keistom aplinkybėm šie du vyrukai susidraugauja. Na, iš tiesų, tai Markus įperša savo draugystę, bet Vilas jos ir nesipurto. Jis padeda vaikiui tapti tokiu pat, kaip visi, o Markus netiesiogiai padeda Vilui atrasti save. Pastarasis knygos pabaigoje tampa tiesiog angelėlis, o Markus… toks, kaip visi. Tik man iš ekscentriško ir įdomaus vaiko virtęs priešgyniaujančiu ir paniurusiu paaugliu, Markus nelabai patiko.

Vertinu: 6/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0