Nesinaudojai – nekritikuok

2009-11-04

Oi, kaip man nepatinka “Mac’ai”. Nu kokie brangūs, tai siaubas. Ir dar nepatinka todėl, kad visi juos mėgsta. Šiaip dar nekenčiu “Sony Ericsson” telefonų. Nepatogūs labai. Juokauju aišku – nei man jie nepatinka, nei ką. Niekada ilgesnį laiką nesinaudojau nei vienu, nei kitu, todėl negaliu pasakyti, patinka jie man ar ne.

Užtat kiti tai gali labai daug pasakyti apie daiktus, kuriais beveik nėra naudojęsi. Net ne apie daiktus, o apie prekės ženklus. Nepatinka “Nokia”, nekenčia “Apple”, nemėgsta “HP”, nevirškina “Windows Vista”. Hmmm… O “Apple” net rankose nėra laikę, iš draugo girdėjo, kad sugedo jo “HP”, “noškėmis” šiaip visi aplink naudojasi.

Sako, nepirksiu niekad aš tokio ir anokio “brando” daikto. Kaip pavyzdį galiu pateikti vieną vyruką, daug metų aršiai kritikavusį visus be išimties “Apple” produktus, o dabar besidžiaugiantį savo “iPhonu”. Nu gi tikrai neblogas daiktas, ane? :) Žiūrėk, ir į kitus obuolinius daiktus jau draugiškiau žiūri.

Visi “Nokia” nekentėjai, užsidenkit akis ir užsiskliauskit ausis – vėl pirksiu suomišką telefoną :) Nes man jie patinka dėl savo kokybės. Taip pat dėl didelio malonumo 4 metus naudojantis HP noutbuku (nesugedo nė karto ir, įtariu, ilgai nesuges), įsigijau ir HP netbuką. Kol kas veikia puikiai, o sukišus naują operacinę – dar puikiau.

Aišku, jei turėčiau milijoną, gal rinkčiausi kitokius prekės ženklus – brangesnius ir gal kokybiškesnius. Bet kritikuoti to, ko nežinau, pasikliaunant tik kelių žmonių nuomonėmis – na jau ne. Galiu girti tai, kas patiko, nebepirkti to, kas nepatiko, bet sakyti, kad tas ir anas prekės ženklas yra didelis Š, nesakysiu.

Netgi kokios pigios “Scarlett” nėra ko peikti – veikia jų lygintuvas, na ir ką? “New Yorkerio” maikės bent jau tos, kurias nusipirkau LT, visos plyšta, yra, nusiskalbia per 3 kartus ir iš vis yra siaubingos. Bet va džemperiai jų labai geri. Tai negi dabar aš sakysiu, kad visas “New Yorker” yra šūdas? Nesakysiu.

Man iš vis tas pasaulio skirstymas pagal prekės ženklus yra… keliantis šypseną :)

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 15

Salomėja

2009-11-04 11:55

Aš gi buvau ta, kuri labai nemėgo Nokijų (bet naudojau naudojau, kadaise tą populiariausią 3310). Visgi nusprendžiau, kad nuo anosios laikų patobulėjo daiktas, ir mama matau nebesiskundžia nusipirkus nors irgi baisiai nemėgo. Ir savo LG kartais nori tekštelėti į sieną, o vakar išsitraukiau senutę mylimiausią ever Motorolą (o šitas brandas irgi nemylimas). Visiškai su tavim sutinku. Kažkada man sakė, kad Dell geri kompai, o jau trečia kartą vešiu taisyt :)) Kategoriškumas, skirstymai… Paskui sunku savo žodžius atgal praryt :).

Laura

2009-11-04 12:44

Jup, aš irgi anksčiau labai skirstydavau :)

muchio

2009-11-04 13:51

Nesinaudojai – nekritikuok…O kodėl gi ne? Juk kritika kritikai nelygi. Yra žmonių kuriems tokie vertinimai, kaip “cool”, “patiko”, “totalus šūdas” ir kiti abstraktaus vetinimo kriterijai atrodo tinkami išreikšti jų požiūriui į daiktą, t.y. išsakyti savo nuomonę ar dar kitaip kritikuoti. Pagal tai, kaip aš šiame tekste suprantu sąvoką “kritika”, straipsnis yra apie išankstinį nusistatymą ir negatyvų požiūrį į daiktus, kurių žmogus dažniausiai nematęs, neturi patirties jais naudodamąsis ir t.t. Tačiau yra ir kita “kritikos” pusė – ji gali būti suprantama kaip mano asmeninis daikto vertinimas pagal turimą informaciją, t.y. jei aš rinkausi daiktą iš kelių, susirinkau informaciją iš įvairių šaltinių apie jų privalumus ir trūkumus, kol galiausiai nusprendžiau, kad man DELL yra geriau nei Mac kompiuteris, kodėl aš negaliu pasidalinti su kitais savo analize? Kodėl aš negaliu pasakyti, kad nesirinkau Mac dėl to, kad pagal geležies ir kainos santykį Dell man buvo priimtinesnis? Arba kad nesirinkau HP dėl to, kad bent pora mano kolegų nešė savo HP į garantinį dėl gedimų neišlaikę jų nei metų? Juk aš nesakau, kad HP ir Mac yra šūdas, o Dell yra “cool”? Aš pateikiu savo argumentuotą nuomonę, kodėl MAN Dell yra geresnis, ar ne?

Galiausiai juk, didžioji dalis mūsų sprendimų kažką pirkti ar ne yra įtakojama kitų nuomonės. Jei visi sako, kad ifounas yra cool, tai mes ir varvinam seilę dėl jo, nesvarbu, kad pilna kitų firmų normalių telefonų :)

Jolanta

2009-11-04 14:40

O kokį mobilų pirksi?

mop

2009-11-04 15:02

Na bet jeigu tau technino skyriaus darbuotojas sako, kad nepirk HP ir acer. Populiariausi taisymui. Juk kažkas sakydamas, kad tas ar anas yra blogai neturi omeny visus gaminio vienetus. Tiesiog vieni brand’ai turi didesnį gedimo koeficientą, kiti mažesni. Todėl ir atsiranda skirstymai. Galų gale keičiasi kokybė pas kiekvieną gamintoją su laiku. Pvz dabar man nokijų kokybė nebepatinka, nes lūžta, kimba naujausi telefonai, patys nokia fanai tuo skundžiasi. Apple’ų partija buvo nevykusi nes pastoviai visi nešė į garantinius dėl kietųjų diskų arba pagr. plokščių gedimų. Galų gale reikia suprasti, kad peikiantis žmogus susidūrė su problema susijusią su tuo gaminiu, todėl ir peikia. Savaime suprantama turėtų būti, kad jis neturi omeny viso gamintojo, o jei ir turi, tai gal iš tiesų jo patirtis su to brando gaminiais nekokia?

Laura

2009-11-04 16:30

Aš kalbu būtent apie tuos žmones, kurie sako: “visos nokijos yra š” arba “nekenčiu apple”. Kad kiekvienas kritikuoja tai, su kuo jam teko susidurti ir tai neveikė, yra aišku ir logiška :) Tik aš ne apie tai.

O populiariausios taisymui dažniausiai būna tos prekės, kurių nuperka daugiausia.

mop

2009-11-04 16:32

Ech, jo, nepagalvojau apie ta didžiausią perkamumą :) Aš asmeniškai atradau tokį dalyką perkant ką nors. Perku tai kas pigiausia ir turi ilgiausią garantijos terminą (na ir savaime suprantama kas atitinka mano funkcionalo poreikius ir dizaino). Kol kas pasiteisina :)

Deividas

2009-11-04 21:39

Nepasakyčiau iš straipsnio, kad IT žurnale dirbi ;]

scania

2009-11-04 21:42

Dėl nokinių – jų yra šimtai modelių, vieni labiau vykę, kiti – ne ;) Prastesni modeliai daro ryškesnę reklamą, t.y. antireklamą :)
Jei apsisprendei dėl kokio nors „brando“, tai yra gana sveika pasiklausinėti kokio pažįstamo „brando“ fano.

Antanas

2009-11-04 22:41

dėl kompų (laptopų labiau galbūt) dar noriu pridurti vieną dalyką: tas pats gamintojas gali turėti skirtingas produktų klases, kur yra visai skirtingos kokybės. pvz fujitsu-siemens laptopai. visi keikė papigiaiską seriją “amilo”. genda vos ne kas antras- kiekvienas laptopas. bet visiška priešingybė yra fujitsu-siemens lifebook serija. tai yra verslo klasės laptopai, padaryti kokybiškai, gedimo koeficientas labai mažas. tai vien dėl amilo serijos keikti visą fujitsu-siemens brand’ą būtų kvaila, nors keikti amilo seriją – logiška :) tas pats su dell, hp, lenovo(ibm), ir kitais brand’ais, kurie turi platų asortimentą visos klientų grupėms.

Pritarsiu Laurai – yra krūvos žmonių, kurie susidaro iš nežinia kur blogą nuomonę apie kažką, ir keikia tą brandą, net nečiupinėję konkrečių įrenginių. puikus pavyzdys yra topzone.lt komentaruose fleimų kurstytojai, kurie patys pripažįsta “aš nesu naudojęs apple, bet jie yra šūdai, nieko su jais neina padaryti” , bet poto jų teiginiai eina tokie, lyg tai būtų 100% tiesa :) o tai yra labai juokinga man.

betkokiu atveju, visam gyvenime siauras požiūris į aplinką, daiktus, supančius mus yra labai blogas, nes žmogus tada pats save riboja, riboja savo pasirinkimo laisvę, ir neretai tas savęs ribojimas kenkia tik jam pačiam. reikia mokytis plataus požiūrio į mus supantį pasaulį, ir iš jo pasiimti tai,kas mums geriausia.

lal

2009-11-04 22:56

dar ne apie daiktus, bet į temą – keisti man tokie pasisakymai kaip pvz. “jau kaip nekenčiu lenkų”

Karolis Matusevičius

2009-11-05 23:22

SE nemėgstu, nes labai nepatogus. Bet mėgstu dėl to, kad deda geras kameras ir grotuvus.

HP nemėgstu tik notebook’ų nes pačiam teko susidurt su tuo ir turiu labai daug pavyzdžių aplinkui. Tfu tfu tfu, nenoriu tau prikarksėt nieko, gero naudojimo :-) Tačiau turiu HP spausdintuvą, kuris tarnavo ilgus metus. (Tiesa, dabar ilsisi, negaliu atrasti problemos, kažką pats pridirbau.

mop

2009-11-07 3:13

Na kas link spausdintuvų, tai HP sunku kam nors pralenkt. Nebent xerox, bet ten jau kita klasė. Kas dėl naminių ar small office variantų manau HP konkurentų visgi neturi. Dėl laptopų rinkčiausi lenovo arba dell (dėl garantijos 3m. ir visgi patikimumo), toshiba dėl kainos/funkcionalumo santykio ir visgi visai neblogos kokybės. O dėl telefonų tai manau verta rinktis tai kas patogu. Dėl apple tas pats, man macos nepatogu, todėl renkuosi PC. Iphone nepatogus naudoti viena ranka (būtent vairuojant), todėl pardaviau po kurio laiko. Taigi visgi pritarsiu, kad peikti visą brandą/tautą/bet ką pagal kelis nevykusius atvejus neverta. Labai gerai pastebėta Antano paskutinėje pastraipoje.

Originalas

2009-11-07 16:58

Esmė, kad žmogus negali visko žinoti, bet jam visko reikia. Jei susiduria su kompais, tai galbūt nieko nežino apie automobilius ar vaistus.. bet jam vistiek reikia pirkti kitą stuff, padaryti sprendimą. Tada jis eina lengviausiu keliu, patiki, ką kaimynas sakė.. ar ką dauguma sako, turi. :)

Ne išimtis ir su kompais ar telefais.. tiesiog dauguma nieko nenutuokia, neturi laiko domėtis. Tada patiki reklama arba kitų subjektyvia nuomone. Viskas yra OK, kol kai kurie gudruoliai to nepradeda laikyti už gryna tiesą ir savo subjektyvią nuomonę netgi grūsti specialistams.. Mane tai labai užknisa, kai esi bandęs arba su kuo dirbęs, o tau kliedi.. Turbūt kaip užknisa kaip kokia bobutė pradeda gydytojui aiškinti, kurie vaistai geriausi ir panašiai. Tiesiog juokinga tokiais atvejais. :D

Tuo labiau, kai firmos verčiasi per galvą, kad tik užgrobtų kuo daugiau kvailelių nuomonių.. Nei viena firma turbūt negamina nei aukso, nei šūdo. Pvz. AMD galbūt prieš penkis metus gamino pigesnius ir spartesnius žaidimų kompų procus, o šiandien dauguma jų net neatitinka savo kainos, bet yra minia žmonių, kurie perka tik AMD ar tik Dell, ir visada pirks lyg iš inercijos. Analogiškai Intel nebūtinai gamina gera, nes su kiekvienu lašeliu geresnio įvaizdžio pasikelia kainą, kai vieną dieną AMD vėl pasiūlys pigiau ir geriau, bet žmonės iš inercijos pirks Intel. :)

me_myself_I

2009-11-13 1:23

Aš labai dažnai peikiu Nokia :) ir giriu SE, bet tik dėl asmeninės patirties: Nokia iki sutarties pabaigos (2 m) beveik neįmanoma buvo paskambinti (išsikraudavo baterija), o SE jau 4 metus puikiai laiko :) Ir valdymas šių telefonų yra labai patogus, daug funkcijų paveldėta iš Ericsson’o, kurį irgi turėjau ir nesiskundžiau (na, nebent ‘plytiška’ išvaizda, bet čia seniai labai buvo): puikus meniu, baterija pergyveno Nokia :) Nesu paauglė, kuri svaigtų dėl integruoto muzikinio grotuvo ar kasdien naudotų kamerą. Todėl SE vertinu išskirtinai dėl kokybės ir patogumo naudotis. Na, ir dėl gražaus dizaino :)