Menkė su sūriu ir pomidorais

2009-02-09

Žinot, o žuvies paruošti aš iš tikrųjų nemoku. Dažnai ir netenka – labai nemėgstu lašišinių žuvų, o iš kitų vyras tingi rankioti ašakas. Taigi, kompromisas – įvairios file, kurių Lietuvoje pasirinkimas nėra didelis. Ypač, jei nenori šaldytos. Kadangi nusprendžiau, kad žuvies kartais pavalgyti irgi reikia, šiek tiek perdariau J. Oliverio receptą ir nuo šiol gana dažnai skanaujam menkę.

2 porcijoms reikės:

Apie 400 gr (arba kiek telpa) menkės file. Nešaldyta daug sotesnė.
Paprasto fermentinio sūrio
Vieno mocarelos rutuliuko
Vyšninių pomidoriukų (arba gerai prinokusio didelio pomidoro)
Prieskoninių žolelių, druskos, pipirų, šiek tiek aliejaus

Jei menkė šaldyta, geriausia palikti ją per naktį ar ilgiau šaldytuve (ne šaldiklyje), gilioje lėkštėje, tada ji gražiai atitirps. Nupilkite vandenį ir nusausinkite žuvį popieriniais rankšluosčiais. Kepimo skardą vos vos patepkite aliejumi. Menkę apibarstykite prieskoniais. Aš tai negailiu rozmarino, baziliko, raudonėlio… Beriu šiek tiek druskos ir pipirų. Dėkite menkę į skardą. Tada per pusę pjaustykite vyšninius pomidoriukus ir negailėdami apkraukite jais žuvį. Rūgštis menkei tinka. Jei pomidorai paprasti, supjaustykite juos stambesniais kubeliais ar skiltelėmis. Tada užtarkuokite daug fermentinio sūrio, kad žuvies ir pomidorų beveik nesimatytų. O ant viršaus paplėšykite mocarelos. Aš dar užberiu šiek tiek žolelių. Kepkite vidutinės temperatūros orkaitėje, kol sūris ištirps ir ims kraštuose ruduoti. Skanios žuvies!

Žuvis greit šalo, apšvietimo nebuvo, tai ir nuotrauka nekokia :)

Menkė su sūriu ir pomidorais

Kategorija: Receptai, Žuvis | Komentarų: 6

Jolanta

2009-02-09 19:22

Menkė labai skanu apšlakstyta citrina su paprasčiausiais prieskoniais (pipirais). Bet manau, kad tam reiktų šviežios. O jos būna IKI parduotuvėse ketvirtadienį vakare ir penktadienį (geriau ne vakare, nes išperka):)
Arba upėtakis folijoje.. Bet tik kad upėtakis turi daug ašakų.

Blogorama #519 : nežinau.lt

2009-02-10 20:12

[...] (Menkė su sūriu ir pomidorais / Novum) [...]

Eg

2009-02-11 8:38

Skaniai atrodo.
Ar tie pomidorai “išlindo” iš po sūrio, ar dar atskirai pridėta buvo?

Laura

2009-02-11 9:06

Kai kurie išlindo, be to, buvo jų pabarstyta nemažai, tai ne visiems sūrio kliuvo.

Ast

2009-02-11 23:41

Gaminu panašiai, tik dar padažiuką darau- tiesiog supilti pakelį plakamosios grietinėlės į skardą, pritarkuoju sūrio į ją, o viskam iškepus, išmaišau. MMmmm :)

aiste

2011-06-08 10:40

na as panasei egzaminui ruosiuosi daryti menke su suriu ir pomidorais tik pas mane viskas kitaip reik daryt kas megsta zuvi tai turetu tikrai patikti;)