Max Brooks “Pasaulinis karas Z”

2013-12-16

Yra keli dalykai, apie kuriuos aš nemėgstu skaityti. Į tą sąrašiuką tikrai įtraukčiau zombius ir karą. Keista, bet kažkodėl pasirinkau skaityti knygą apie žmonių karą su zombiais. Na, galvojau, visgi knyga labai populiari, dar ir filmas yra, gal kaip nors įveiksiu. Tikrai nesitikėjau tokios geros istorijos!

Max Brooks “Pasaulinis karas Z”

Forma. Perskaičiusi kelias dešimtis puslapių mintyse nusišaipiau “tai čia visą knygą ir varys taip?”. Mat tai nėra romanas su pradžia, viduriu ir pabaiga. Visą istoriją sudaro žurnalisto kalbinamų žmonių pasakojimai. Kalbasi jis su visais – gydytojais, kariais, vadais, motinomis, paprastais žmogeliais, įvairiausiais keistuoliais ar per stebuklą išlikusiais. Visi apie karą su zombiais pasakoja iš savo perspektyvos ir iš tų mažų gabaliukų skaitytojas mintyse susidėlioja sau romaną su pradžia, viduriu ir pabaiga. Nė nepajutau, kaip įtraukė tokia knygos forma ir visai nenorėčiau, kad ji būtų kitokia.

Karas. Iš tiesų tai čia galėjo būti ne zombiai, o pasiutę uodai ar pasaulinis tvanas – jokio skirtumo. Knyga iš tiesų ne apie juos, nors skaičiau, kad rašytojas yra didelis zombių fanas. Knyga yra apie žmones. Esu beveik įsitikinusi, kad pasaulinės epidemijos ir totalinio karo metu žmonija elgtųsi labai panašiai. Atsirastų gelbėjančių televizorius, nors nėra elektros, atsirastų pamišėlių, įsivaizduojančių, kad yra zombiai, susidarytų gaujos, valdžia bandytų nuslėpti savo bejėgiškumą ir kai jau atsirastų pasaulio gelbėjimo planas, tai jis būtų būtent toks drastiškas ir žiaurius, kaip “Pasauliniame kare Z”.

Detalės. Štai šita daina, parodanti, kaip iš tiesų jaučiasi kariai. Arba kodėl pasaulinį karą su zombiais pralaimėjo banginiai. Detalus narų kostiumų aprašymas. Lobotomaizeris – populiariausias ginklas prieš zombius. Daug daug detalių, kurios truputį priverčia patikėti, kad toks karas tikrai buvo. O jei nebuvo, tai suteikia saugumo jausmą – žinosiu, ką daryti, jei taip atsitiks :)

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 1

supreme new york

2019-11-16 16:27

I抎 must verify with you here. Which is not one thing I usually do! I enjoy reading a put up that can make folks think. Additionally, thanks for allowing me to comment!