Liza Marklund “Nobelio testamentas”

2013-12-28

Iš tiesų tai tokia eilinė knyga, kad apie ją nėra nei ką pasakyti, nei kam jos rekomenduoti ar nerekomenduoti. Tiesiog paprastas skandinaviškas detektyvas laikui prastumti. Rašytoja yra nr. 1 tarp skandinavų dtektyvų autorių? Įdomu, kokiais čia kriterijais matuojant.

Liza Marklund “Nobelio testamentas”

Anika. Žurnalistę Aniką persekioja bėdos. Vyras neištikimas, sūnų darželyje skriaudžia, kaimynas piktas, geriausia draugė plevėsa, dar pakliūna į susišaudymą, apie kurį nieko negali rašyti ir dėl to yra ilgam išleidžiama atostogų. Ji neturi problemų tik su pinigais. Galvojau, kad moteriškė bus kieta ir per savo pusmečio atostogas pati išsiaiškins nusikaltimą, bet kur tau… Pusę metų tesugebėjo rūpintis kraustymusi ir šeima, o visos linksmybės prasidėjo pirmą dieną grįžus į darbą.

Charakteris. Kaip supratau, rašytoja Aniką pavaizdavo pagal save ir žurnalistė turėjo būti kieta moteriškė. Deja, man ji pasirodė lengvai manipuliuojama ir praskydusi. Nuolat verkšlena dėl savo vyro, burba dėl darbo. Kieta tik tada, kai kalba sukasi apie jos vaikus. Bet juk knyga ne apie auklėjimą.

Bandymai. Liza Marklund bandė rašyti panašiai kaip S. Larssonas, bet pritrūko talento. Prikišta daug detalių apie politiką, teisę, ilgi pasakojimai apie nesusijusius su byla dalykus, labai išsamios istorijos apie Nobelį. Visa tai sunkiai įsipaišo į siužetą. Man pritrūko nuoseklumo.

Vertinu 5/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

Jolanta

2013-12-29 12:25

Man ir patiko labiausiai knygos vietos būtent apie Nobelį :) Bent jau šiokia tokia išliekamoji informacija. Juk detektyvai , kaip bevertintume, yra laisvalaikio literatūra :)

curry 4

2019-11-17 6:23

It抯 hard to find knowledgeable individuals on this subject, however you sound like you know what you抮e talking about! Thanks