Leiskit Seimui pakalbėt

2007-05-03

Ne veltui sakoma, kad politikai žodžius „vynioja į vatą“. Operatyviai darbui rengiau publikaciją apie Vyriausybės metinę ataskaitą, kurią Seime skaitė premjeras Gediminas Kirkilas. Ataskaita kaip ataskaita – nieko kito ir nesitikėjau. Tačiau teko išklausyti ir Seimo narių klausimus, kurių buvo 46.

Vienam klausimui buvo skiriama 1 minutė. Man, kaip žurnalistei, nesuprantama, kaip per vieną minutę žmogus negali suformuluoti aiškaus klausimo? Štai Irenos Šiaulienės pastaba (citata iš oficialios stenogramos): “…užuot pasidžiaugtume ir kalbėtume apie tai, kad nieko negalima padaryti taip gerai, kad nebūtų galima padaryti geriau. Mes tikrai bijome pripažinti tai ir norime, net jeigu yra gerai, tai lietuviškai manome ar iš tikrųjų yra geriau. Atrodo, kad būtų geriau, jeigu būtų blogiau.

Seimo nariams vos užtekdavo minutės paklausti ir Česlovui Juršėnui vis tekdavo pertraukti juos fraze „laikas, kolega“. Seimo nariai išsakydavo savo pastabas, dar įkasdavo G. Kirkilui dėl neesminių dalykų, o tada, pateikę penkis su tema nesusijusius pavyzdžius, formuluodavo triaukštį klausimą. Kai Č. Juršėnas, netekęs kantrybės, pertraukdavo kokį seimo narį diplomatišku „ačiū, ačiū“, kalbėtojas vis tiek dar išberdavo greitakalbe kelis sakinius.

Gal mūsų Seimo nariams nesuteikiama galimybė pakalbėti? Gal jie nori būti išgirsti tautos? Nes tokio veržimosi pliurpti nesąmones dar nesu girdėjus. Tuo metu supratau, kaip gerai, kad jie savo mintis ir pasiūlymus siunčia raštu elektroniniu paštu. Jei kalbėtų žodžiu – išprotėčiau. Konkretumo, mielieji, siūlyčiau. Na, kokie darbai, tokia ir kalba.

Gal ir nereikia pykti ant premjero už jo neaiškius atsakymus, nes kitokių ir negalima tikėtis išgirdus tokius klausimus. O juk laiko jiems pasiruošti buvo skirta! Džiaugiuosi tik pagrįstai griežtu Č. Juršėnu, kuris pasiūlė nutraukti klausimų laviną.

Paklausius „vatinių“ kalbų prisiminiau įkyrią „Labas“ reklamą, kur dainuoja „Kaip mes galim nekalbėt, kaip mes galim nekalbėt…“.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 0