Laurent Gounelle “Dievas visada keliauja incognito”

2012-11-09

Beveik niekada neperku knygų, kurių pavadinime yra žodis “Dievas”. Bijau, kad man bus pradėta diegti artimo meilė ir kiti dalykai, kuriuos aš suprantu ir ne per krikščionybės prizmę. Na, “Kai dievas buvo triušis” – vykęs pirkinys, o štai šitą man paskolino. Taip, knyga moko gyventi, bet apie dievus joje – nė žodžio.

Laurent Gounelle “Dievas visada keliauja incognito”

Kompleksai. Pagrindinis veikėjas Alanas – kompleksų maišas, visiškas neapsisprendėlis ir paklusni auka. Žodžiu, gyvenimas toks blogas, kad sugalvoja vaikinas nusižudyti. Tačiau tą akimirką pasirodęs nepažįstamasis apverčia jo gyvenimą aukštyn kojom. Pirmiausia priverčia atsikratyti kompleksų. Smagu skaityti tas užduotis, kurias turi vykdyti Alanas – pvz., 4 kartus pakeisti savo pirkinį duonos parduotuvėje, o tada iš vis nepirkti nieko. Tokie patarimai man būtų pravertę paauglystėje, bet teko pačiai tvarkytis su savo ribotumu. Atsimenu, kadaise man batų parduotuvėje būdavo sunku atsisakyti siūlomo impregnatoriaus (visgi buvo laikai, kai toks marketingas dar tik buvo pradėtas. Daug kam būdavo sunku…), po to išmokau sakyti “ne, ačiū”, o dabar jau galima ir šiek tiek pasimaivyti :) Jau panaudojau vieną knygoje rastą patarimą su negražiai pasielgusios el. parduotuvės vadybininku. Iš naglo jis tapo mandagus. Klausiate, kam nuo to geriau? Man!

Patarimai. Pirma knygos pusė daugiau psichologinė, o vėliau ji perauga į detektyvą. Mįslės sprendimas (kas gi yra tas nepažįstamasis?) man buvo aiškus nuo pat pradžių, bet skaityti smagu. Čia juk ne detektyvas, o psichologinis romanas, iš kurio ne vienas žmogus gaus naudos. Pvz., pasiūlytas įdomus būdas mesti rūkyti :) Žodžiu, knyga pravers tiems, kuriems trūksta pasitikėjimo savimi, savigarbos ir tiems, kurie mano, kad nieko gyvenime negali pakeisti. Pastarojo komplekso neturiu ir netgi padėjau jo atsikratyti vienam žmogui, dabar sėkmingai dėl to kopiančiam karjeros laiptais :) Va, pasigyriau pati, o knygą, nepaisant vietomis nuobodoko tono ir ištęstumo, vertinu gerai :)

Vertinu 8/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Jolanta

2012-11-12 0:56

Na, nors kartą tau paskolino gerą knygą :)

Jolanta

2012-11-12 11:30

Beje, man labiausiai patiko epizodas apie metimą rūkyti :)

Laura

2012-11-14 1:26

Epizodas geras, bet pats būdas praktiškai sunkai pritaikomas :) Ypač tiems, kuriems svarbu ne laisvė, o nikotinas.

Jolanta

2012-11-14 11:17

Metodo tai nepritaikysi niekaip: juk čia reikalingas visiškas paklusimas nurodymams :) Bet mintis viesvien gera , nes liepiant kažką daryti kyla pasipriešinimas. Tik kodėl priklausomybė nuo nikotino nesukelia pasipriešinimo – juk poreikiui papildyti serotonino išteklius nikotino pagalba taip pat turėtų sukelti pasipriešinimą apgaulingam organizmo diktatui.. :)

KM

2012-11-14 17:22

Šita tikrai labai gera, gilų įspūdį palieka. :)