Katės…

2010-10-05

Aš visiems tiems, kurie velniai žino kodėl nekenčia kačių, galiu patvirtinti, kad jos:

neišverčia vazonų su gėlėmis
nesikaso nagų į baldus ir sienas
nelaipioja užuolaidomis
nedaro savo reikaliukų ant grindų
nesidrąsko ir nesikandžioja
tikrai supranta savo vardą
ateina, kai jas pašauki

nebent pasiėmėte katę iš lauko, per mažą kačiuką, katę nuolat erzinate ir tampote arba neauklėjate įsivaizduodami, kad gyvūnas yra protingesnis už jus ir viską supranta pats.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 16

Miga

2010-10-05 13:50

Dauguma tų, kurie sakosi nekenčią kačių, iš tikrųjų pyksta, nes negali jų kontroliuoti. Jos elgiasi kaip nori, tad nepriversi jų nieko daryti prieš jų valią ir dar “baugina” nenuspėjamu savo elgesiu… :)

Jolanta

2010-10-05 14:44

Pritarciau nuomonei, jog kates daro ka nori ir nesileidzia kontroliuojamos, tik is dalies. Jei graziai aukleji, tai netgi klauso:) Bet , zinoma, tai ne suo. Gal todel vyrams kates ir nepatinka :))

Mindaugas Šimkus

2010-10-06 7:41

Visiems tiem, kas neturėjo katės ir naiviai patikėjo, kad katės nedaro to ir ano:
1) katės išverčia vazonus su gėlėmis; auklėjimas tik pamažina išvertimų skaičių. Išvertimų dažnumas priklauso nuo katės charakterio ir auklėjimo;
2) kasosi nagus į baldus, jei nepastatai specialaus daikto draskymui ir nepamokai juo naudotis;
3) laipioja užuolaidomis; kai kurios katės tiesiog tokio charakterio ir nesvarbu, kaip bemokytum – kartas nuo karto tenka susidurti su šiuo katės elgesiu. Bet tai jau labai priklauso nuo katės charakterio. Vienos niekada to nedarys, o kitos tik ir lauks progos;
4) reikalus daro ten kur išmokai. Jei nemokai daro belen kur. Kartais būna, kad ir auklėtoms katėms “pasimaišo” ir sugalvoja tarkim myžt į kriauklę ar į kempinę. Bet tai ne taisyklė, o išimtis;
5) draskosi ir kandžiojasi jeigu leidai taip elgtis nuo mažumės. Arba jeigu ją erzini ar skriaudi;
6) savo vardo tikrai nesupranta, bet kai pašauki ateina. Užtenka šaukti panašų skambesį į jo vardą turinčiu vardu. Gyvūnai taip pat tikrai visiškai nesupranta nė gyrimo nė barimo – tik tavo emocijas, kurios pasireiškia per tavo balso toną ar/ir kūno judesius;
7) katės ir katinai smirdi ir nesvarbu kokius lytinius jų organus ar liaukas tu jam amputuosi. Po operacijos smarvė be abejo kur kas mažesnė, bet ji visiškai neišnyksta. Ją geriausiai pajaučia žmonės kurie neturi kačių ir ateina į svečius pas tuos kurie turi. Aišku, namų vėdinimas ir plovimas padeda, bet tai nepaneigia fakto, kad katės skleidžia savo kvapą (smarvę);
8) katės nuolat plaukuojasi, o periodiškai ir labai stipriai. Jei nenorite plaukuotų rūbų ir plaukų maiste, teks susigalvoti, kaip nuo jų apsisaugoti. Bet visgi greičiau teks su tuo susitaikyti…

Sutinku, gyvūno auklėjimas labai svarbus dalykas, bet katės taip pat turi charakterį, kuris nepasiduoda auklėjimui, tad tik sėkmės ar nesėkmės reikalas kokia katė jums paklius :)

Laura

2010-10-06 10:52

1. Veislinę katę išauklėti yra labai paprasta, lygiai taip pat, kaip ir bet kokį šunį. Auklėti reikia mokėti. Katė nevartys vazonų, lygiai taip pat, kaip ir neis į tą vietą, kurią papurkši/patepsi jos nemėgiamu kvapu.
4. Reikalus daryti į dėžutę geriausiai katę išmoko katė mama, kuri taip pat daro reikalus į dėžutę. Todėl katinantiems laikyti katę tik namie, siūlau ją įsigyti ne per mažą (nuo 2 mėn) ir augusią su tvarkinga mama.
6. Supranta. Mano katinui Džinui, aišku, vardas “Džimas” skambie vienodai, bet “Džikas” – vienodai šviečia.
7. Dar nesu sutikusi žmogaus, kuris pasakytų, kad namai smirda kate. Pati katė turi lengvą savo seilių kvapą ant kailio ir tiek. O jį užuosi tik prikišęs nosį. O katės oda smirda gerokai mažiau negu žmogaus. Namuose dažniausiai smirda neprižiūrėti kačių tualetai. Va tie tai smirda tikrai ir juos užuodžia visi. Bet silikoninis kraikas = jokio kvapo.
8. Visi plaukuoti gyviai šeriasi. Ilgesnis plaukas – daugiau prolemų, trumpas – mažiau.

Aš tik noriu pasakyti tai, kad žmonės, kurie nekenčia kačių, dažniausiai myli šunis. Bet šunys, lygiai taip pat, kaip ir katės, neauklėjami ir neprižiūrimi yra taip pat ne angeliukai. Pvz, atiminėja maistą, kandžiojasi, drąskosi, daro ant grindų, sugraužia baldus ir pan. Kažkokio gyvūno galima nemėgti dėl jo charakterio, bet ne dėl to, koks jis tapo gyvendamas su žmogumi.

Salomėja

2010-10-06 14:58

Sutinku su Lauros teiginiais, išskyrus pirmą. Pvz., mūsiškė katė žino, kad negalima plėšti šiukšlių dėžės. Žino. Tai sužinoti jai padėjo įvairiausi auklėjimo būdai. Deja, žinojimas nepadeda žalingo įpročio atsikratyti :)

Laura

2010-10-06 15:03

Jūsiškė tai daro, man rodos, ne dėl smagumo ar įžūlumo :) Ji valgyt ieško :))

Salomėja

2010-10-06 15:51

Tipo mes jai ėst neduodam? Na tada taip. nieko čia nepakeisi, katei tenka savimi rūpintis.

Mindaugas Šimkus

2010-10-06 16:28

1) “Katė nevartys vazonų /…/ papurkši/patepsi jos nemėgiamu kvapu.”
išbandyta. Kai užeina noras siusti nė motais vandens purškimas ar kvapas.
2) “Dar nesu sutikusi žmogaus, kuris pasakytų, kad namai smirda kate”
Gal tiesiog niekas nedrįsta to pasakyti? :) Gal čia dar ir nuo uoslės jautrumo ar panašiai (nors nepasakyčiau, kad mano labai jautri)…plius, ne man vienam tas kvapas užsiuodžia. Kad ne kraige esmė šiuo kls parodo tai, kad nepriklausomai nuo kraigo – ar tai silikonas ar pjuvenos – katiniškas kvapas yra. Pjuvenų atveju gali prisidėti papildomas kvapelis…
3) “Jūsiškė tai daro, man rodos, ne dėl smagumo ar įžūlumo :) Ji valgyt ieško :))”
tikrai nežino apšnekamo konkretaus atvejo, nes Salomėjos nepažįstu, bet katės rausiasi po šiukšlines ir priėdusios. Be abejo svarbu auklėjimas, bet jų noro ten raustis ir priėdus jis nepanaikina, gal tik pritramdo…

Sutinku, kad auklėti reikia iš šunis ir kates, kam ką auginti jau patiems spręsti, bet faktas akivaizdus – tiek šunim tiek kate reikia rūpintis, auklėti; abu smirdi ir plaukuojasi, kates nebūtina pastoviai po lauką vedžiot :)

tiek tų minusų, o jūs jau galit pliusus vardinti :)

Laura

2010-10-06 18:27

Nugi jūsų Kitutė amžinai nepavalgius, taip kaip maniškis amžinai nepagėręs ir vandenį iš visur vagia :)

Jolanta

2010-10-07 16:48

Čia reikėtų paminėti dar vieną niuansą: bet kokį namų augintinį turėdamas,žąmogus turi šiek tiek pertvarkyti buitį/butą. Juk nepaliksi katės su žuvytėmis arba šuns su dešros gabalu ir tikėsies, jog jie tokie jau išauklėti, jog kentės ir nelies. Žmonės net ne visi tokie išauklėti :) O čia juk gyvūno instinktai, prieš juos nelabai pakariausi.

Adrijus

2010-10-09 20:59

jos sukelia alergiją. tuo viskas pasakyta

Dina

2010-10-10 2:55

Na, mano atvejis tai toks nepanašus į jūsų aprašytus:
1. Turiu katiną iš garažo. Nevartė vazonų, nekapstė jų, ateidavo tik retkarčiais atsikąst lapo gabaliuko arba pasibadyti nosim. Nemanau, kad veislė turi daug įtakos, greičiau – auklėjimas.
2. Kasosi nagus niekada nerodytas tik į kiliminę dangą, kuri yra patiesta tam, kad kompų kėdės nebraižytų laminato. Daugiau niekur, išskyrus atvejus, kai rąžosi ir išlenda visi nagai besitampant – tada taip, užkabina tą, kas yra šalia. Bet nesidrasko nagų.
3. Užuolaidom niekad nebandė lipti. Užtat mėgsta už jų slėptis ir galvoti, kad yra nematomas. Ir, kadangi pastarosios siekia žemę, mažas mėgo su galiukais užuolaidų žaisti.
4. Reikalus daro nuo pat atsivežimo į dėžutę. Kadangi gyveno garaže, o mama katė buvo laukinė ir, atsiprašau, šiko ten, kur minkščiau, išmoko pats nemokytas. Nė karto nėra pridirbęs kažkur kitur, išskyrus nelaimes: a) kažko ne to suvalgė ir apsivėmė; b) bėgo bėgo į tualetą, išsikapstė nepatogią duobę, bandė persikast, nespėjo ir pabiro kakai.
5. Kandžiojasi, jei skriaudi arba jeigu nepatinka glostymas. Mano antrai pusei katinas nekanda supykęs, tik apžioja pirštą ar ką. Auklėtas, kad jam kąsti negalima. Man kanda labai įsisiautėjęs, bet sugriebia dantim ir supranta, kad “oi, ką aš darau”. Nesidrasko, nes visada nagai nukarpyti.
6. Mūsų katinas vardo neturi. Todėl supranta balso toną. Ir visada labai mielai šnekinamas atsakinėja, miauksi, o dėmesio prašo irgi įvairiais tonais miauksėdamas. Ilgiau pabuvęs gali suprast, kas ką reiškia.
7. Kol katino neiškastravom, smirdėjo jis nerealiai. Keičiau katadėžės turinį kasdien. Dabar nesmirda. Kas tris-keturias dienas išvalau jo dėžę ir tiek. Pats kailis atsiduoda dulkėm. Bet yra vienas BET. Mūsų katinas labai smarkiai išsigandęs pasmirsta šlapimu. Nežinau, kas tai yra, tikrai balos ar balutės nepalieka, bet atsiranda stiprus specifinis kvapas. Ak, ir dar – smirda man ta jo burna. Bet čia gal nuo maisto labiau priklauso: šlapio priėdęs smirda labiau nei sausučių pagraužęs.
8. Katės tikrai plaukuojasi. Bet nežinau, kas labiau – katės ar šunys. Mes su kolege šuns augintoja vienodai plaukuotos. Ypač smarkiai plaukuojasi keičiantis sezonams, dar – smarkiai išsigandęs. Todėl turime šukas ir daug daug šukuojam balkone. Bet plaukų vis tiek visur pilna. Bet neskusi gi katinui kailio.
O dėl alergijos.. Šiais laikais žmonės alergiški patiems keisčiausiems dalykams. Ir ne tik jie: kai gyvenau su kambariokėm, auginome katę, kuri buvo alergiška mano žiurkiui Nunu.
Ir dar apie kates: šiandien mano brangiausias, kuris ne itin to garažinio juodai balto norėjo, sako, kad jei būtų buvę galimybė, būtų ėmęs ir du tokius gerus katinus. Mūsiškis superinis: išauklėtas, meilus, savarankiškas, primena šunį kartais ir neturi daugybės žalingų įpročių. Dabar kas užknisa labiausiai: ankstyvi jo rytai, meilė kartono dėžėms, naujo maisto ignoravimas išmėtant ir prisirišimas prie šaldytuvo.

g12

2010-10-12 19:51

Prisiriša prie šaldytuvo? Tai bent gabus katinėlis :D

Dina

2010-10-12 21:13

Katulis puikiausiai žino, kur yra skanėstai :) Jeigu nori kažko, pasikviečia ir demonstratyviai aplink šaldytuvą trinasi :)

teisusis

2011-03-18 20:40

as kaip visa gyvenima su katem auges ir gyvenes, tai sitiek galiu pasakyti. gyvenau mieste, bet pirmam aukste tai kate issogdavo pro balkona i lauka ir ten geliu darzelyje darydavo savo tuoaleta! fantastiska! nieko keisti nereikia, nesmirda etc. vieninteli karta kai prisiko namie buvo kita diena po nauju metu, nes buvom i lauka isnese fejerverku paziureti….”dangus griuva!!!” haha, tai bijojo i lauka iseit pora dienu :D. smarve? niekada nejauciau jokios smarves :o, net kai kuri laikotarpi gyvendavau kitur be jokiu kaciu ir grizdavau nieko man nesmirdedavo. del vazonu, kandziojimusi ir kt. tai ta daro tik nuobodziaujanti kate, tai yra kuri neiseina kasdein i lauka, manoji grizdavo nusikalusi ir miegodavo ir valgydavo namie, rami. tik kartais parnesdavo gyva pele ir paleisdavo pazaisti. didziause beda buvo kaciukai, nes kastruoti man kazkaip gaila. tai jai turet kate tai tik patina :DDDDD.

o seip kates geriau nei sunis, nes savarankiskos. gal ir ziauru, bet kai isvaziuodavom visi is namu paligdavom lauke savaja menesiui ar net daugiau ir nieko nenutigdavo jai. kadangi oficialiai kate buvo laukine, nes niekas jos namo neparnese viena karta pati atsivilko, tai kaip ir sazines negrauzdavo… suo pavyzdziui net jai irgi gatvinis, vistiek nori socialinio kontakto arba liudi jai neturi, katems viskas nusispjaut ir rupinasi savo reikalais, kas jas daro labai zavingas.

Viktorija

2012-01-28 17:13

na nezinau mano katinas turi vieninteli bloga iproti, kasytis nagus i siena(bet tai daro tik dvejuose kampuose). Jis yra ismokintas dar maziukas daryti savo reikalus i dezute,tai su tuo problemu nebuvo lengvai davesi mokomas. dabar jam jau 1,5 m. ir visai nesenai pradejo kasyti nagus kur negalima. esu nupirkusi nameli su tam tikra vieta nagam kasyti,bet jis retai kada ten kaso . purskiau su katazole ta nameli kad kvapu priviliotu bet neveike.nezinau ka daryti kad nustotu sienas braizyti. gal patarsite kanors?