Kaip ginti Tėvynę, kai to nenori?

2007-07-19

Vaikinai, pakelkite rankas, kurie stojote į universitetą tam, kad nepaimtų į kariuomenę? 3, 20, 100? Turbūt yra daugiau. Štai vienas pažįstamas jau verkšlena, kad tikrai teks eiti tarnauti. Moterims tai neaktualu, tačiau dažnai matau, kad apie kariuomenę vyrai kalba su baime akyse.

Turbūt net ne dėl to, kad bijo kareiviškų kelnių. Dėl to, kad turi darbus, drauges, žmonas ir gerą gyvenimą be šautuvo ant pečių. Nejaugi dabar, uždirbdamas kelis tūkstančius litų, viską mesi ir už kelis šimtus eisi kareiviškos košės valgyti? Žinoma, tai nesąmonė. Man ta šaukimo į kariuomenę sistema panaši į rekrutų ėmimą caro laikais. Pažadina tave vidurį nakties ir varo tarnauti. Čia irgi panašiai, tik ne žadina, o paskambina arba lapelį atsiunčia.

Ko gi tik mūsų vyrai nedaro, kad tarnybos išvengtų – ir į ligonines gulasi, ir vaikų užsitaiso, ir mokytis eina ir net į užsienį išvažiuoja. Juk negali mylinčiai Tėvynei pasakyti: aš tau netarnausiu. O kaip gi užpuolimo metu reikėtų ją ginti, jei to visai nenori? Išsislapstytų mūsų priverstiniai kareivukai po krūmus ir baigta. Juk meilės ir pagarbos neįskiepysi. Tuo labiau, ką galės padaryti šešiolikmečiai? Jiems net išgerti legaliai negalima, o mokytis kariauti yra priversti.

Todėl man įdomu, kada planai performuoti šauktinių kariuomenę į profesionalų taps realybe? Kvaila imti į kariuomenę tuos, kurie to nenori. O tuos, kurie nori – palikti už borto. Kiek būna stojančiųjų į Karo akademiją? Kur dingsta tie žmonės? Juk agresijos ir vyriškumo Lietuvos vaikinai dar turi tiek, kad savo noru eitų tarnauti. Manau, kad panaikinus šauktinių sistemą, Lietuva tikrai nepražūtų.

Kategorija: Vyrai/Moterys | Komentarų: 1

Jolanta

2007-07-19 14:28

Apie profesionalu armija Lietuvoje snekama jau daug metu. Dabar, kai Seime buvo pateiktas siulymas atsiskayti sauktiniu armijos, kai kurie “patriotai” pareiske (pvz.Kubilius) , kad vaikinai praras patriotiskumo jausma, jei nebus saukiami i kariuomene :)) Betrindami uzpakalius Seime , isrinktieji visai atitruko nuo realybes.

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.