Kaip aš nesutaupau

2013-06-19

Kadaise vienoje nepigių kūno priežiūros priemonių parduotuvėje man įsiūlė pirkti didelį butelį šampūno vietoj mano pasirinkto mažo, nes taip pigiau. Aišku, didelis kainavo brangiau nei mažas, bet skaičiuojant kainą už kiekį, žinoma, gavosi pigiau.

Tas šampūnas mano plaukams klaikiai netiko ir aš, sukandusi dantis, po truputį jį išnaudojau, nes taip sutaupius buvo gaila tiesiog imti ir išmesti.

Kitą kartą apsilankiusi toje pačioje parduotuvėje išsirinkau mažą dušo žele. Aišku, pardavėja mane bandė įtikinti, kad aš labai smarkiai sutaupysiu nusipirkusi daugiau nei dvigubai didesnį butelį tik už dvigubai didesnę kainą. Pasakiau, kad jei dušo žele bus toks geras, kad norėsiu jo dar ir dar, aš sugrįšiu ir nusipirksiu tą didelį butelį. Deja, taip nebuvo ir aš negrįžau. Keista, bet labai džiaugiuosi nesutaupiusi. Juk turėtų būti atvirkščiai.

“Gal norite pasinaudoti akcija ir pirkti nagų lako? Jūs apsipirkote daugiau nei už 30 litų, todėl nagų lakas kainuos tik 8 litus, sutaupysite.”

“Šiuo metu mūsų knygyne vyksta akcija, siūlome sutaupyti ir įsigyti štai šitą knygą perpus pigiau.”

“Sutaupykite: jeigu kartu su vaikiška kepuraite, kurią išsirinkote, pirksite dar ir šaliką, jis jums kainuos 25 proc. pigiau.”

Va taip va. Nagų lako nenaudoju (nesutaupiau 8 litų), knyga manęs nedomina (nesutaupiau 13.99 lito), o šaliką aš jau seniai nupirkau (nesutaupiau 75 proc. šaliko kainos). Siaubas, kokia aš netaupi!

Beje, prieš kelias dienas man reikėjo dviejų avokadų. Atėjau apsipirkti ir žiūriu – akcija: du už vieno kainą. Nusipirkau du. Sumokėjau kaip už vieną. Ir niekaip nesuprantu, sutaupiau aš dabar ar ne? Juk papildomai nesumokėjau, o gavau tiek, kiek reikia. Kažkas čia ne taip…

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 8

jolanta

2013-06-19 19:53

Laimei, nežinai, kokį antkainį maisto produktams taiko ,pvz.: maxima. Tikrai nei vienas pirkėjas negalvotų, jog sutaupė, o kaip tik manytų, jog labai smarkiai prisidėjo prie maximos gerovės :)

Įtariu, kad ir su nemaisto prekėmis tas pats. Šiandien drabužių išpardavimas vienoje iš apybrangių parduotuvių. Nuolaida 40%. Manau, nesuklysiu manydama, jog lieka dar apie 60%, kurie yra grynas pelnas. Ką tik buvau Berlyne ir iš smalsumo peržiūrėjau kainas ženklų, kurie ir pas mus yra. Ojojoi..geriau nebūčiau to dariusi :)

Salomėja

2013-06-19 20:30

Jolanta, tai siūlot verslininkams dirbt be antkainio? Labdaros tikslais? Ar pamažint antkainius, o tuo pačiu pasimažint išlaidas, pvz., atleist dalį darbuotojų, sumažint algas, rečiau valyt patalpas, patrumpint darbo laikus bei pan. :).
Aš gal šiaip labai blogas žmogus. Bet jei turėčiau parduotuvę tai norėčiau gauti pelno.
Bet įrašas tai juk ne apie tai :). Aš irgi dažnai atsisakau “sutaupymo” galimybės :)

Jolanta

2013-06-19 23:50

Prekybos versle yra kelios grandys. Mažmeninė prekyba – galutinė. Žinoma, kad yra antkainiai. Bet mažmeninės prekybos monopolininkai tarpsta tiek didmeninės prekybos veslo , tiek vartotojo sąskaita. Pvz.: už tas vadinamas akcijas prekėms maxima ir kiti tinklai iš tiekėjų ima solidų mokestį (nuo dviejų iki penkių tūkstančių Lt) ir dar reikalauja tiekti prekes už savikainą. O antkainį užsideda nežmonišką. Pvz.: kavai – 70%. Ir t.t.
Tačiau tema tikrai ne apie tai :)

Salomėja

2013-06-20 11:08

Na bet juk mus tai tenkina. Ir tiekėjus tenkina. Vargu bau ar daug žmonių dabar sutiktų, kad šlyšktukai monopolininkai užsidarytų, prekių iš tiekėjų nebepriimtų, eitų į bažnyčią atgailaut. Bent jau aš, kaip miestietė, nesutikčiau, nes net baziliko ant palangės neturiu, o valgyt norėtųsi :). Jie tarpsta, nes mums yra reikalingi. Ir ką reiškia žodis tarpsta? Jei jūsų vaikas taptų milijonieriumi, tai būtų sėkmės istorija, o jei kiti, tai jau tarpsta, ar kaip? Juk verslo tikslas ir yra tarpti, ar ne?

jolanta

2013-06-20 18:55

Salomėja, jokiu būdu nemenkinu verlininkų, nes pati su tokiu gyvenu. Bet yra ir socialiai atsakingas verslas. Paminėti monopolininkai tiesiogine žodžio prasme engia tiek darbuotojus , tiek tiekėjus. Dirba labai agresyviai ir nesilaiko verslo etikos.(Apie kokią sėkmės istoriją galima kalbėti? Apie Maximos savininkų, kurie iš karto po nepriklausomybės atkūrimo Vilniaus bakalėją už grašius privatizavo ir jos pagrindu pradėjo dirbti? Ir kad tų laikų komunistai jiems padėjo tai padaryti?) Tik monopolinė padėtis leidžia tinklams elgtis agresyviai. Nei vienam žmogui nelinkiu dibti kasininke Maximoje. Patikinu, jog žinau, kaip elgiamasi su darbo valandų apskaita , pertraukomis ir t.t. Pas mus mažos parduotuvės neišgyvena, nors irgi mielai prekiautų ir bazilikais,ir šviežiom bandelėm :)

Salomėja

2013-06-20 22:46

Tai kaip suprantu Jūs Maximoje neapsipirkinėjate, tai jau vis šiokia tokia pagalba mažesniems.

Jolanta

2013-06-21 12:07

Tikrai Maximoje beveik nieko neperku :)

Donatas Noreika

2013-06-21 17:23

Netaupyti gerai, daugiau pinigų lieka.